Author Topic: RAJEVIĆ hangar Valjevo  (Read 22864 times)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
RAJEVIĆ hangar Valjevo
« on: March 10, 2015, 12:45:27 PM »
Pre nego što se predstavim da napomenem da sam imao odavno ovu stranicu ali sam od admina zatražio da se izbriše zbog pogrešno uploadovanih slika sa kojekakvih servera pa zato sad ispravljam grešku....

Ja sam Slobodan Rajević iz Valjeva. Ako mogu sebe da nazovem modelarom pošto sam nov u ovom hobiju, samo interesovanje počinje još od detinjstva ali tek od 2011 godine sam odlučio da uđem u čaroban svet modelara. Kako na samom početku mnogo toga nisam znao, više sam posmatrao i slušao a po najviše čitao postove na vašem forumu i informisao sam se kako početi. Moji prvi koraci su bili finansijski skromni. Počeo sam od stanice koju sam poručio preko Ebay-a. FLY SKY FS-TH9x. Za prvi model sam odlučio da pravim Piper J3 Cub od izoflora i deprona. Na njemu sam  načinio prve korake i prve minute letenja. Za početnika kao ja sam i više nego zadovoljan modelom. Evo par sličica istog.

« Last Edit: March 10, 2015, 01:09:03 PM by rajevic »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #1 on: March 10, 2015, 12:48:29 PM »
Jedan od videa u prilogu a više njih na mom YouTube kanalu



Sve radove na ovom modelu sam opisao na forumu:

http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10172.msg66391.html#msg66391


Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #2 on: March 10, 2015, 12:57:11 PM »
Dok sam polako sticao samopouzdanje i veštinu za palicom već sam razmišljao o drugom modelu ali sad već ozbiljnijoj početničkoj priči. Odluka je pala o modelu AMPMaster. Opis gradnje sam nastavio na Draganovom topicu samo što i tam slike nisu vidljive ali na kraju ima objašnjenje...
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,5594.msg72329.html#msg72329

Par sličica modela...

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #3 on: March 10, 2015, 01:00:52 PM »
Jedan od videa u prilogu a više njih na mom YouTube kanalu...



O ovom modelu će te pročitati na linku gore i opis gradnje da ne preričavam, samo mogu reći ukratko da AMPMaster koji sad trenutno letim je odličan za mene. Namerno sam radio profil krila Klark Y a ne simetričan jer smatram da je još rano za mene. Model je poslušan i lepo leti ali već se razmišlja o trećem modelu koji će imati simetričan profil krila.

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #4 on: March 10, 2015, 01:07:58 PM »
Piper J3 Cub od deprona je otišao u zasluženu penziju i na njegovo mesto došao je FT Spitfire od kaširanog deprona.
Za sad sam ga samo probao i leti fantastično možda će biti nekih sitnih dorada u letu ali model koji će biti u rangu Flight and Fight.

Postupak pravljenja nisam snimao i beležio jer je ovo model za dva dana napravljen ako nekoga zanima evo linka sa svim pratećim upustvima...
http://flitetest.com/articles/ft-spitfire-build

Jedan od videa u prilogu a više njih na mom YouTube kanalu...
« Last Edit: March 10, 2015, 01:10:50 PM by rajevic »

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #5 on: March 10, 2015, 01:24:22 PM »
Kako se gazi iz sezone u sezonu apetiti su sve veći ali budžet je sve skromniji i skromniji. Sa željom za nešto bolje za sad je iz hangara nikao jedan manji model nazvan MiniF3A  po nekim crtežima blago modifikovan po mojoj želji kompletno sečen na laseru. Na forumu nisam pisao gradnju ako to bude neko želeo uradiću. Evo i koja fotografija.

Jedan od videa u prilogu a više njih na mom YouTube kanalu...

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #6 on: March 10, 2015, 01:30:09 PM »
Sa oviim modelom nazvanim MiniF3A nisam imao toliko sreće. Imao je otkaz ESC-a i štata je bila neminovna a i dokumentovana...

Nakon reparacije i oživljavanja poleteo je i leteo sa ovim modelom neko kratko vreme ali na žalost opet nisam imao sreće.
Model je raspona krila 1m u trapez obliku sa simetričnim profilom i mislim da je to premalo za ovake predispozicije tako da tako više nisam pokušavao da ga popravljam i ostavio delove po strani....

Sve je dokumentovano sa ovim modelom ako ikoga zainterusuje ovaj mali model neka slobodno salje u inbox....

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #7 on: March 10, 2015, 01:36:04 PM »
FT Spitfire je odradio posao i otišao u penziju na njegovo mesto je sa istim materijalima došao FT BloodyWonder. Ni njegovu gradnju nisam pisao jer mislim da nema potrebe pošto sam za dva popodneva sagradio isti a ako nekoga zanima evo ovde može naći sve odgovore....

http://flitetest.com/articles/ft-bloody-wonder-v2-project

Jedan od videa u prilogu a više njih na mom YouTube kanalu...

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #8 on: March 10, 2015, 01:41:15 PM »
Svaka cast, ti si bas bio vredan. Mozda ipak treba da pises o gradnjama ovde jer forum za to i sluzi, da opises probleme koje si imao i kako si resio, kako si na kraju bio zadovoljan, i sta bi promenio, to svim graditeljima puno znaci.  (res)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #9 on: March 10, 2015, 01:43:42 PM »
Iz hangara je iznikla DLG jedrilica pod nazivom Manta DLG raspona 1,5m. Gradnja iste nadam se da će vreme dozvoliti da postavim sve detaljno sa slikama ako ne ko bude raspoložen da pravi nek se javi u inbox za pitanja. Evo par slika....

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #10 on: March 10, 2015, 01:46:14 PM »
Svaka cast, ti si bas bio vredan. Mozda ipak treba da pises o gradnjama ovde jer forum za to i sluzi, da opises probleme koje si imao i kako si resio, kako si na kraju bio zadovoljan, i sta bi promenio, to svim graditeljima puno znaci.  (res)

Nadam se ako mi to dozvoli vereme da ispišem sve potanko ako ne uvek me može bilo ko kontaktirati u inbox rado ću odgovoriti (pomoći).  ()-()  (<--)

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1249
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #11 on: March 10, 2015, 05:10:15 PM »
Slobodane, ne pravi nam zazubice, nego kaci gradnju tog DLG-a, izgleda odlicno.
Pozdrav

Offline Cvrc

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #12 on: March 10, 2015, 05:16:24 PM »
Sredjena pedantno kao i uvek, svaka cast !  :)aplauz

Offline mracni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 192
  • Acko - nis
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #13 on: March 10, 2015, 09:53:20 PM »
Uh kako kako dobro izgleda dlg , ja sam bio odusevljen temom o cub-u i prvo svoj avion sam gradio po planu i toj temi , ispratih sva ojacanja i sve prepravke sto si radio mimo plana ...

A velika zelja mi je bila da gradim dlg i to od balze , znaci odusevio sam se ...
Eto ako te ne bude mrzelo da opises postupak gradnje sa sto vise slika i detalja gde si sta porucivao , bilo bi vrxunski ...


Cenim da ce snimak leta biti jos vise inspirativan za nas  4e 4e 4e 4e 4e 4e 4e
Svaka cast  (pijemo)

Offline rajevic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 460
  • Jumper T16 Pro with EdgeTX
    • Rajevic
Re: RAJEVIĆ hangar Valjevo
« Reply #14 on: March 10, 2015, 09:58:09 PM »
Hvala @drjack i @mracni zbog vas i nekolicine koji prave modele ću to sigurno i uraditi u skorije vreme budite strpljivi. Fotki ima na pretek...
« Last Edit: March 10, 2015, 10:39:54 PM by rajevic »