Author Topic: Montaža Graupner propelera  (Read 13339 times)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #15 on: July 28, 2012, 07:47:14 PM »
Isti slucaj na mom starom Okto-u. Sa Graupner 10x5 trazi "jaci gas".

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #16 on: July 28, 2012, 07:50:07 PM »
Jel postoji način bar nekako da ga natrimujem oko te vrednosti, da kad pustim palicu da ne pada ko kamen...

Čak i sa kompletno maksimalno natrimovanim gasom, opet mu to nije dovoljno da ne pada.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #17 on: July 28, 2012, 08:06:31 PM »
U tvom slucaju problem je sto imas oprugu na palici gasa koja ga vraca na sredinu.
Probaj na stanici da pomeris krivu na gore tako da u srednjem delu bude iznad 50% tj. koliko ti vec treba.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #18 on: July 28, 2012, 09:21:18 PM »
Podesio sam "Channel 1 Curve" da bude +40%, pa ću probati sutra, ali mislim da je to to..

Jedino ne znam kako će mi se ponašati altitude hold, jer recimo kada je hexa dosta istrimovana on na position holdu driftuje u smeru trimovanja.

Moram opet da odradim ACC kalibraciju, jer nakon zamene propelera hexa je počela da driftuje u stranu, a sa starim propelerima je trimovanje bilo na sredini na oba sticka i stajao je bukvalno u mestu. A sada mi ide u levo i napred, pa moram baš dosta da istrimujem da bi kompenzovao.. A opet kada istrimujem i uključim (dynamic) position hold, on driftuje i dalje jer trimovanje tumači kao stick input.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #19 on: July 28, 2012, 09:26:08 PM »
da li bi pomoglo da staviš trimove u centar pa da ga tako kalibrišeš preko asistenta? 

nego, da li je neko možda naleteo na DJI NAZA assistant verziju koja može da radi na android based uređajima?  Nemam laptop, pa bi bilo lepo da je povežem sa telefonom i na livadi odradim setovanja potenciometara.
« Last Edit: July 28, 2012, 09:33:43 PM by Gatti.Gatozza »

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #20 on: July 28, 2012, 09:27:15 PM »
A šta je asistent?

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #21 on: July 28, 2012, 09:29:56 PM »
Moram opet da odradim ACC kalibraciju, jer nakon zamene propelera hexa je počela da driftuje u stranu, a sa starim propelerima je trimovanje bilo na sredini na oba sticka i stajao je bukvalno u mestu. A sada mi ide u levo i napred, pa moram baš dosta da istrimujem da bi kompenzovao.. A opet kada istrimujem i uključim (dynamic) position hold, on driftuje i dalje jer trimovanje tumači kao stick input.
Zamena propelera ne bi nikako trebala da utice na ACC kalibraciju.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #22 on: July 28, 2012, 09:31:53 PM »
A šta je asistent?

DJI NAZA Assistant je softver koji si dobio uz Nazu, preko koga si verovatno radio sva podešavanja.

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #23 on: July 28, 2012, 09:33:01 PM »
Ja sam ti u Mikrokopter klanu :)


Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #24 on: July 28, 2012, 09:34:11 PM »
Izvinjavam se, slep kod očiju :)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #25 on: August 10, 2012, 10:45:31 PM »
Gizmo, da li si ti uspeo da namestiš da ti funkcioniše vario altitude hold sa tim graupner propelerima?

Ja se zezam evo već treći dan, i ne uspevam ništa... Podesio sam stanicu tako da mi je "Channel 1 Curve" sada na +44%, i hexa mi sada lepo hooveruje kada mi je stick na sredini.. Međutim kada uključim (vario) altitude hold, hexa krene da se penje kao da sam dao full gas.

U koptertoolsu mi je sada gas/throttle vrednost 190 na hooveru, a sa EPP propelerima mi je bila 129-130. U podešavanjima za altitude hold za vrednost "Stick neutral point" mi stoji 0-Automatic, a i kada probam da upišem manuelno vrednost, ne da mi da upišem više od 160.

Onda sam uzeo i poskidao sve sa hexe (gimbal, kameru, FPV) i opet tako gola hexa sa 3300mah baterijama treba throttle od 167 samo da hooveruje, što je opet preko max vrednosti za vario altitude hold.

Inače sve to što sam nakačio na hexu je teško nekih 500 grama, tako da to nije neka specijalno velika težina da bi se hexa patila sa time...


Jel ima neko rešenje za ovo ili da batalim graupnere i tražim neke APC slow fly propelere?

Offline dandi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 107
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #26 on: August 13, 2012, 11:14:14 AM »
Bilo je vec price o ovome...
Podesi PWM scalling na blctrl-ovima...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #27 on: August 13, 2012, 11:19:49 AM »
Bilo je vec price o ovome...
Podesi PWM scalling na blctrl-ovima...
Jel možeš malo da mi pojasniš?

Čitam upravo uputstvo na mikrokopter.de sajtu, ali ne mogu da ukapiram šta treba da promenim da bi povećao response motora na količinu throttlea koji mu dajem.

Evo šta kaže upustvo:
PWM Scaling: defines the maximum power at maximum setpoint. This allows you to limit the maximum thrust, without losing resolution on the gas control.
Start PWM: set PWM when you start the engines. When the motors start badly, you can modify this value.
Current Scaling: this value is used for individual fine tuning of the current measurement of a controller.

Ja koliko mogu da zaključim PWM scaling je zadavanje maksimalnog thrusta motora, Start PWM je 'ler gas', a ovo Current Scaling ne mogu da ukapiram tačno šta je, da nije to to što mi treba?

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #28 on: August 13, 2012, 12:01:47 PM »
Našao sam po netu da ljudi podešavaju upravo taj "PWM scaling" parametar sa različitim propelerima da bi dobili niži ili viši hoover point. Kako to funkcioniše nemam pojma, ali sam probao.

Meni je trenutno "PWM scaling" parametar na default vrednosti 255. Na stanici sam vratio "Servo 1 Curve" nazad na 0% i pokušao sa izmenama PWM scaling parametra.
Prvo sam stavio PWM scaling vrednost 150; na center stick vrednosti motori su radili vrlo lagano, maltene na leru; kada dam gas do daske hexa neće ni da se odlepi sa zemlje.

Pokušao sam sa PWM scaling vrednosti 200; center stick radi nešto jače; 90% gasa ništa, stoji na zemlji; 100% gasa se odlepi sa zemlje i hooveruje na jedno metar, ali čim za milimetar pustim stick on se spušta.

I dalje nazad sa default vrednosti 255; centar stick ništa; a na nekih 85% gasa se hexa tek odlepi od zemlje.

255 je ujedno i maksimalna vrednost tako da nisam mogao više da stavim.

Zaključak je da meni izgleda PWM vrednost ne može da pomogne jer ja imam premalo lifta.. Na ovaj frame ne mogu da montiram veće propelere od 10", tako da ću veroatno poručiti duže nosače za motore od HexaXL koji su duži za 6cm od trenutnih pa ću onda moći da montiram veće propelere. Razmišljam o APC SlowFly 12x3.8 ili eventualno Graupner 11x5, ali posle ovoga iskustva nešto mi se ne uzima Graupner.

Samo bi bilo lepo od mikrokoptera da napišu da Graupner 10x5 nema dovoljno lifta da podigne hexu, a na quad se ionako ne može montirati zbog veličine, tako da su u suštini neupotrebljivi na mikrokopteru...
« Last Edit: August 13, 2012, 12:03:18 PM by danko »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Montaža Graupner propelera
« Reply #29 on: August 13, 2012, 01:32:27 PM »
Moj okto je odlicno radio sa tim Graupner 10x5, ali kao sto rekosmo vec sa nesto manjom efikasnoscu tj. pod vecim gasom, ali je to bilo sa poprilicnim opterecenjem.
Sad sam uzeo neke karbonske 10x45, pa cu da vidim kako radi sa njima.
Ako zelis da probas sa nekim vecim elisama onda ne moras da produzavas nosace. Probaj svaki drugi motor da okacis sa donje strane i onda ces moci bez problema da koristis
vece elise tj. nece se sudarati. Vece elise nisu garant boljeg rada i vece efikasnost. Ja sam na nekom svom heavy lift quad-u prvo probao sa karbonskim 12x3.8 elisama i motori i esc-ovi su
se prilicno grejali, a quad nije bas dobro leteo. Onda sam probao sa APC 11x4.7 i bilo je bolje i na kraju zavrsio sa APC 10x4.7. Sa njima quad odlicno leti, a motori i esc se mnogo manje greju.