Author Topic: Pomoc Heli  (Read 10481 times)

Offline Nesa2807

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Pomoc Heli
« on: July 04, 2012, 06:02:39 PM »
Potrebna pomoc i saveti???
Nakon par godina voznje helica na struju drugar mi je nasao i doneo iz Nemacke Kyosho Concept 30 SR-T u kutiji i posle sastavljanja i privodjenja kraju primetio sam da nema jedan repni servo i gyro i da li moze neki savet za nabavku ovih delova i naravno malo uputstva za stelovanje elisa i prvog leta jer motor nije razradjen?
Interesuje me gde mogu da nadjem taj neki deo za paljenje i da li moze da se pali na akumulatorsku busilicu ili mora nesto posebno?
Imam RICCS stanicu sa 4 kanala i transmiter sa 6ch da li je to dovoljno pposto sam preko te stanice vozio simulator preko zime kad nisam mogao heli?

Link za heli
http://www.vrhc.co.uk/rc%20helicopters/japan/kyosho/Concept/Concept%2030/Concept%2030.htm

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Pomoc Heli
« Reply #1 on: July 04, 2012, 09:37:36 PM »
Sa tom RICCS stanicom sa 4 ch neces poleteti heli.. Za heli ti je neophodno minimum 6 ch sa heli modom, poaebn mix za helikoptere...
Pored toga Predajnik/prijemnik sa heli modom, treba ti baterija za prijemnik i kako sam kaze GYRO + servo...
Paljenje moze sa busulicom eletro, ali vrlo oprezno ako je malo jaca a motor se tesko zavrtiti ili presisa... bice problema velikih...
 ali i pored busilice imas valjda u kompletu posebnu sipkicu sa osmougaonom glavom koja treba da zavrti motor, ona se stavi na el. busilicu

Gyro + servo imas razne... mislim da je oko 100 E, ako se nevaram, a mozda su i pojeftinili

Za sve ovo ti treba neko sa iskustvom bar kod prvog letenja  (:beer:)
RC Hobby Park, Mala IvanĨa, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Pomoc Heli
« Reply #2 on: September 03, 2012, 09:32:06 AM »
Pozdrav Neso,

Kyosho Concept 30 SR-T  je bio do jaja helikopter, ali tamo krajem 80-ih.

Bice ti odlican za vezbu.

Servo za rep i ziro mozes kupiti najjeftinije kod Kineza, hobbyking.com ili nesto slicno tome.

Sto kaze Zajko, ne mozes leteti sa tom stanicom, ali kod onih gore Kineza mozes kupiti i stanicu.

Moras obavezno imati za paljenje motora adapter za startovanje inace ces sjebati nesto na helikopteru http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14442__Helicopter_Unidirectional_Starter_Detatchable_.html

Cime ces ga pokretati nije bitno (busilica ili originalni starter).

Ako nemas iskustva, bolje potrazi pomoc da ne bude crash.

M. (pijemo)
« Last Edit: September 03, 2012, 09:33:56 AM by marko »
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pomoc Heli
« Reply #3 on: December 08, 2013, 10:48:43 PM »
jel ovaj heli napravljen od letos???
ex pseudonijum: sova