Author Topic: Pomoc pri izboru modela  (Read 3668 times)

Offline dejanxx

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Pomoc pri izboru modela
« on: July 02, 2012, 10:52:19 PM »
Pozdrav drugari! 4 mjeseca se bavim rc hobijem imao sam 2 koaksijalna helikoptera pa sam nabavio jeftinu kinesku jedrilicu koja je jako spora raspona 110cm sa dva pogonska motora koja sluze za upravljanje lijevo ili desno, posto sam voznju odlicnu usavrsio odlucio sam nabaviti ozbiljniji model sa eleronima flapsovima, jako mi se svidio multiplex cularis pa mi treba savjet da li je to dobra odluka? hvala svima unaprijed!

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #1 on: July 03, 2012, 08:11:58 AM »
easy glider pro sam imao, i o njemu imam samo reči hvale. ima elerone na krilima, lepo se ponaša u vazduhu, može da juri i termale ako želiš.
cularis nisam video ali vidim da je dosta veći (2.6m). ima odvojene flapsove i elerone tako da je definitivno naprednija opcija.

ovde se povela priča o ta dva modela od strane ljudi koji imaju iskustva sa oba.
http://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?p=537722

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #2 on: July 03, 2012, 02:17:15 PM »
Easy glider PRO imam, cool je!A za Kularisa sam citao na forumu i koliko mi se cini Easy glider PRO ti je bolja varijanta!
Mozda cak i Easy star II ?!

Pozz!!!

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Pomoc pri izboru modela
« Reply #3 on: July 03, 2012, 02:40:01 PM »
Iako izgleda kao samo malo povecana verzija Easy Glider-a, Cularis to nikako nije.
Ima sam prilike da letim oba i razlika je znatna. Cularis definitivno nije za pocetnika iz vise razloga: brzi je, ima visu minimalnu brzinu,
zahteva mnogo veci prostor za sletanje posto jednostavno ne zeli da sleti bez crow-a/kocnica, i zna da izgubi uzgon na krilu pri zaokretu sto nije nista neobicno ali sve te osobine kod Easy Glider-a su znatno manje izrazene.
Easy Glider je odlican pocetnicki model, i vise od toga. Evo i primera:
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine