Author Topic: MPX Easy Star II korak po korak  (Read 33258 times)

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #75 on: March 26, 2014, 11:01:56 PM »
Večeras sam na osnovu ove teme i uputstva, uspešno sastavio Easy Star-a II, ali mi je ugradnja motora rebus.
Kupio sam motor iz HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32458__D2826_10_1400kv_Brushless_Motor_EU_Warehouse_.html
Kao što piše, motor je brushless outruner, ali mi nikako nije jasno kako da ga pričvrstim za nosač motora.
Prednja strana motora koja bi trebala da se pričvrsti je ustvari rotor i nemoguće ga je pričvrstiti na nosač.
Jesam li uzeo pogrešan motor ili postoji neka caka koju ne mogu da provalim?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #76 on: March 26, 2014, 11:07:32 PM »
Da ovaj motor je pogresan, mozda mozes da mu okrenes osovinu, ona treba da izadje sa suprotnog kraja.

Ja sam stavio ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18154__Turnigy_Aerodrive_SK3_2830_1020kv_Brushless_Outrunner_Motor.html i prezadovoljan sam kako radi sa elisom koja se dobije uz model.

Zadnji vikend sam leteo 3x10 minuta i mislim da nisam potrosio vise od 1.200mAh iz baterije od 2.200mAh, videcu tacno kada je budem dopunio.


poz
« Last Edit: March 26, 2014, 11:26:46 PM by magic »
Veljko

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #77 on: March 26, 2014, 11:14:38 PM »
Hvala Veljko.
To sam i razmišljao. Rotor motora je učvršćen sa prednje strane malim imbusom, a sa zadnje onim zeger prstenom(valjda sam se dobro izrazio).
Misliš li da postoji mogućnost pomeranja osovine u suprotnu stranu jer bi to definitivno rešilo problem?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #78 on: March 26, 2014, 11:26:04 PM »
Nista te ne kosta da probas, mislim da ne bi trebao da bude problem. Samo bi malo trebalo da se napravi novi zarez na osovini, ako ga vec nema, tamo gde ce leci inbus. I pripremi se na upotrebu sile, moras skroz da je skines pa okrenes, ne mozes samo da je iscukas na suprotnu stranu, onaj zeger mora da ode pozadi!

poz
« Last Edit: March 26, 2014, 11:34:42 PM by magic »
Veljko

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #79 on: March 27, 2014, 12:56:48 AM »
Uspeo sam da okrenem osovinu i ona sada viri kod statora, ali nema gde da se stavi zeger.
Bilo bi idealno kada bi se mogao narezati kanalić na osovini za zeger i to otprilike jedan cm od početka osovine.
Čini mi se da je to nemoguće, pa će verovatno pasti novi motor.

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #80 on: March 27, 2014, 09:00:34 AM »
Nije nemoguce.
Nadji nekog ko ima stug da ti ureze kanal.

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #81 on: March 27, 2014, 10:20:22 AM »
Ja koristim ovaj motor na ES II (sa original elisom) i obezbedjuje mi 30min. konstantnog leta.Potrosi mi oko 2000mAh, a bat. je 3s 3000mAh.


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21479__NTM_Prop_Drive_28_26_1350KV_302W.html

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #82 on: March 27, 2014, 12:22:57 PM »
DRJACK
Ne znam nikoga da ima strug, ali možda bi i to bilo pametnije nego da kupujem nov motor.


AN 2, sad i jaznam da je ovo dobar motor je se privršćuje sa prednje strane za
razliku od onog koji imam.
Razmišljam da motor pričvrstim spolja i stavim neku običnu elisu  mmmm
« Last Edit: March 27, 2014, 12:25:05 PM by mikiroy »

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #83 on: March 27, 2014, 02:35:14 PM »
Nemoj da kvaris koncept ES II, strpi se i poruci nov motor, vredi sacekati.

Offline mikiroy

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #84 on: March 28, 2014, 09:20:46 AM »
Uspeo sam da okrenem osovinu motora.
Izbio sam je skroz, sa jedne strane drži zeger prsten i naj mali imbus u samom rotoru, a sa druge sam stavio neke dve male podloške na koje tačno naleže nosač spinera i elise.
Nisam još spojio ESC, ali mislim da nema razloga da ne funkcioniše.
Pošto su sada kablovi napred (bliže elisi) oni tesno prolaze pored motora, ali to ću već nekako učvrstiti i
nadam se da ih rotor neće kačiti


Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #85 on: March 29, 2014, 03:09:52 PM »
Ja koristim ovaj motor na ES II (sa original elisom) i obezbedjuje mi 30min. konstantnog leta.Potrosi mi oko 2000mAh, a bat. je 3s 3000mAh.


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21479__NTM_Prop_Drive_28_26_1350KV_302W.html

Imam isti motor na mom ES II, optimalan jeste, ali mi se cini da nema bas dovoljno snage sa 3s baterijom i stock propelerom(za fpv nikako).
Stock propeler (7x6)pravi potisak nesto veci od 700g, i vuce oko 13-14Amp(pun gas).
Poletanje gotovo obavezno sa punim gasom ako se koristi veca baterija od 2200mAh.
Ovo je test sa bixlerom, otrilike tako to izgleda i na Easy Star-u
« Last Edit: March 29, 2014, 03:19:45 PM by Birdum_Bardum »

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #86 on: March 29, 2014, 10:07:51 PM »
Da motor je malo slabiji i po meni to se oseti samo na poletanju.Pun gas i bacati ga malo vise na gore i problem resen!U  vazduhu mu ne manjka snage, letim ga sa 50-60% gasa i zadovoljan sam!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #87 on: May 06, 2014, 07:26:59 AM »
Evo mene sa par glupih pitanja, pa ako moze neki pametan odgovor, znacilo bi mi.

Leteo sam na ES 2 skoro 10h sve ukupno. Bilo je par padova, ali uglavnom nije prouzrokovana neka steta. Kada je bas duvaio vetar Orange Ax3 v.2 mi je pomagao, ali u vecini letova je bio iskljucen. Svi otkloni su mi na max. iako sam na prekidacima podesio da mo po potrebi budu na 50%.
Po dokumentaciji pise da rudder ima simetricne otklone 10mm, elevator simetricne 8mm. a aileroni na gore 8mm na dole 4 mm.Obzirom da sam koristio Y kabl za ailerone nije bilo moguce da podesim diff. otklone na istim, a kako nisam imao onaj krug na servoima , nije bilo sanse da poddesim na 120 stepeni. Ili jeste , ali nisam nasao kako.
Ocekujem da mi stignu 2 extended kabla za servoe, kako bi levi stavio u Aux,a desni u ailerone na AR6210.
Do sada sam skoro uvek za promenu pravca letelice koristio ailerone uz korekciju na elevatorima.
Elem, pitanja su.
1.  Da li treba mixovati a/r i koliko % ( da li je oko 15% na rudderu dovoljno za koordinirano skretanje ?
2.  Ako je odgovor da, da li cu imati problema kod roll-a u tom slucaju ?
3.  Da li ukljucivanjem flaperona i koliko % se smanjuje brzina sletanja, a samim tim i prostor u kojem je potrebno planiranje za sletanje  ?

Svaki savet je dobrodosao.
Hvala. 
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!