Author Topic: MPX Easy Star II korak po korak  (Read 33563 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #15 on: June 14, 2012, 12:58:17 AM »
Super su legli kablovi i lepo stoje, nema onda sta da mudrujem i uradicu kako si i ti uradio prema uputstvu.

"sto bi rekao Nebeski crna kutija za analizu" ova ti je dobra  :_D

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #16 on: June 14, 2012, 10:23:27 AM »

Ma jednostavno jos nisam spreman za elerone, neznam da ih koristim prakticno. Sutra cu da dodam i koju sliku sa Tjentista. Ndam se da ce biti letenja za vikend na Zelengori, idem na izlet pa je steta ne iskoristiti.


Zato sluzi simulator, bolje nego da krsis modele.
Tu oko Foce ima sta da se snimi definitivno. Jos malo gore uzvodno gde nastaje Drina, ih ...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #17 on: June 14, 2012, 10:51:13 AM »

A tek Maglić, Volujak i Perućica mislim da su dušu dali za jedan FPV "sešn" :).

Tu oko Foce ima sta da se snimi definitivno. Jos malo gore uzvodno gde nastaje Drina, ih ...

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #18 on: June 14, 2012, 01:57:12 PM »
Eh simulator, letim ja kao veliki na njemu, ali adrenalin proradi uzivo i ruke se zapetljaju. Sto se tice snimanja terena ima na pretek ali iskustva nedostaje.


Ma jednostavno jos nisam spreman za elerone, neznam da ih koristim prakticno. Sutra cu da dodam i koju sliku sa Tjentista. Ndam se da ce biti letenja za vikend na Zelengori, idem na izlet pa je steta ne iskoristiti.


Zato sluzi simulator, bolje nego da krsis modele.
Tu oko Foce ima sta da se snimi definitivno. Jos malo gore uzvodno gde nastaje Drina, ih ...

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #19 on: June 14, 2012, 02:12:29 PM »

A tek Maglić, Volujak i Perućica mislim da su dušu dali za jedan FPV "sešn" :).

Tu oko Foce ima sta da se snimi definitivno. Jos malo gore uzvodno gde nastaje Drina, ih ...
Tu vec, na zalost, nisam bio  mmmm
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #20 on: June 14, 2012, 02:18:00 PM »
Promasio si glavna mjesta ali zato Nebeski i ja ih znamo veoma dobro. Dodjete do Foce i ja vam objasnim (cak i krenem) gdje i kako. Prava planina, samo sto treba minimalno Niva ili stari dobri T2 kombi za te pustolovine.


A tek Maglić, Volujak i Perućica mislim da su dušu dali za jedan FPV "sešn" :).

Tu oko Foce ima sta da se snimi definitivno. Jos malo gore uzvodno gde nastaje Drina, ih ...
Tu vec, na zalost, nisam bio  mmmm

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #21 on: June 15, 2012, 09:20:34 AM »
Druze, svaka cast na sklapanju modela !

Imam par pitanja vezano za lepak i za aktivator. Prvi put vidim ove stvarcice (mozda bih i ja trebao da promenim nik u neznalica :))
Da li si to kupio u nekoj lokalnoj radnji, tj ima li toga u blizini ili mora da se ide u nekakve Aurstrije, Nemacke ili na net ?
Pretpostavljam da je funkcija aktivatora neko ubrzanje dejstva lepka i kada ga koristis a kada ne ?
I na kraju, da li si probao lepak-gel CA sa aktivatorom na stiroduru (on je sipkast u odnosu na stiropor) ?

Imam nameru da pravim neki model od stirodura pa me zanima sta da koristim kao lepak.

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #22 on: June 15, 2012, 09:46:35 AM »
Aktivator ima u HK kao i drugim hobby radnjama u okruženju za Srbiju neznam, mada ima i jedan način za home made aktivator, napraviš jaku koncetraciju sode bikarbone u vodi i to zatim nekom pumpicom od dezodoransa ili sličnim nanosiš na željeno mesto, umesto sode bikarbone može blo koje drugo bazno ili ti alkalno jedinjenje. Jedini oprez je da se mora testirati na maloj površini materijala koji se lepi pošto svi aktivatori podižu značajno temperaturu CA lepka.
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #23 on: June 15, 2012, 10:38:03 AM »
Hvala, potrazicu a i konsultovacu zenu koja je hemicar po struci :)

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #24 on: June 15, 2012, 11:27:19 AM »
Iskreno nisam ga kupio lokalno, vec kada sam bio na putu. Turske je proizvodnje i dodje u setu sa ljepilom. Nemam pojma za ovo sto nedbojsa govori za sodu bikarbonu ali znam da na ovom mom pise da je "organic" i znam da smrdi katastrofa. Znaci ruke su mi smrdile i poslije 5 pranja. Kada naprskam aktivator sve pozuti i poslije 5 sekundi opet sve postane totalno prozirno i cvrsto. Sa stirodurom nisam nista radio osim fasade  ;namig tako da neznam kako reguje na CA. Razmisli o epoxy smoli jer ces stirodur svakako da farbas poslije gradnje a iz iskustva ti kazem da drzi kao beton samo joj daj vremena da se osusi (ne obracaj paznju na ono tipa "quick fix 5 min" sto pise na pakovanju).


Druze, svaka cast na sklapanju modela !

Imam par pitanja vezano za lepak i za aktivator. Prvi put vidim ove stvarcice (mozda bih i ja trebao da promenim nik u neznalica :))
Da li si to kupio u nekoj lokalnoj radnji, tj ima li toga u blizini ili mora da se ide u nekakve Aurstrije, Nemacke ili na net ?
Pretpostavljam da je funkcija aktivatora neko ubrzanje dejstva lepka i kada ga koristis a kada ne ?
I na kraju, da li si probao lepak-gel CA sa aktivatorom na stiroduru (on je sipkast u odnosu na stiropor) ?

Imam nameru da pravim neki model od stirodura pa me zanima sta da koristim kao lepak.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #25 on: June 15, 2012, 04:56:23 PM »
CA "jede" strirodur, tako da od toga nista.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #26 on: June 18, 2012, 12:32:06 PM »
Hvala na savetima !

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #27 on: June 18, 2012, 12:35:37 PM »
Ja sam imao MPX Easy Glider Pro. Lepio sam ga dvokomponentnim epoxijem (5 min) i na određenim mestima sam koristio CA (naravno nakon testiranja). CA nije nagrizao Elapor od kog je napravljen, ali je veoma agresivno nagrizao depron od koga sam pravio shockflyera.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #28 on: June 18, 2012, 02:23:25 PM »
Ja sam imao MPX Easy Glider Pro. Lepio sam ga dvokomponentnim epoxijem (5 min) i na određenim mestima sam koristio CA (naravno nakon testiranja). CA nije nagrizao Elapor od kog je napravljen, ali je veoma agresivno nagrizao depron od koga sam pravio shockflyera.
U manual-u za Easy Glider-a Multiplex napominje da Elapor treba lepiti sa CA lepkom (naravno njihovim Zacky) i nikako sa epoxy-em.
Kao razlog su naveli to sto epoxy daje "prividno" dobru vezu a kasnije popusti.

Aktivator se koristi sa guscim CA lepkovima kojima inace treba vise vremena. CA takodje odlicno radi sa EPO (isto sto i Elapor, Z-Foam, Arcel) i EPP-om.
Odlican lepak je i UHU POR pogotovo sto ostaje elastican i posle susenja za razliku od CA.
« Last Edit: June 18, 2012, 02:25:25 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline neznalica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
Re: MPX Easy Star II korak po korak
« Reply #29 on: June 19, 2012, 09:22:52 AM »
Generalno mrzim "super lijepak" ali sam se odlucio da ga koristim zbog providnosti, a ovaj i zbog gustoce. Vjeruj mi sto zalijepis sa epoxy to ce da ostane zalijepljeno veoma dugo. Na proslom sam zalijepio baglame i poslije dosta spustanja nisam nikad ni jednu odvalio, a u nedelju sam na travu tokom spustanja odvalio baglamu elerona na ESII. Tako da mislim da je epoxy bolja solucija.