Author Topic: Bell huey cobra  (Read 43807 times)

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #30 on: June 21, 2013, 12:39:20 AM »
Hvala vam puno Cika Dusko, bice to vrlo interesantan model kada se zavrsi kako velicinom i izgledom tako i celokupnim njegov mehanizmom.

Doslo je vreme i za spric gitovanje.



Posle spric gitovanja odradjeno je i smirglanje trupa prvo sa malo grubljom pa potom sa vrlo finom.





To je sve bila priprema za nanosenje panel linija koje Mirce pravi, radio sam po njegovom vec svima poznatom tehnikom i mogu vam reci da je iziuzetno lagano postavljanje i manipulisanje sa istim, rezultate cemo uskoro i videti u koje ni ne sumljam.





Odradjena je polovina trupa dok cu ostatak posto je prosla ponoc ondak danas....  :)

Pozdrav Bojan

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #31 on: June 21, 2013, 10:17:57 AM »








Pozdrav Bojan

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Bell huey cobra
« Reply #32 on: June 21, 2013, 11:12:43 AM »
Ide to tebi...   :)aplauz 

Da bi dobio lepe panel linije moraš 5 x špricgitovati model. Prvi i zadnji put ceo, a ona tri puta izmedju, samo iznad linija. Pošto je tvoj model oblika kakav je, verovatno će ti nanos biti po celom helikopteru.
Nakon toga sledi vadjenje linija od tapete, prvo šmirglanje  blago sa 180 šmirglom, a potom "vodena" 600-tka...
Trup će nakon toga biti gladak.

Onda paneli, nitne i šrafići...  ;namig
Nacrtaj panele, pa ćemo ih napraviti na kateru...

 (pijemo)

Pozdrav

Mirče

« Last Edit: June 21, 2013, 11:17:42 AM by mirce »

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #33 on: June 23, 2013, 12:54:27 PM »
Trup je spricgitovan koa sto je i Mirce rekao 5 puta, panel linije povadjene.





Posle vadjenja usledilo je i smirglanje trupa pa potom ciscenje i postavljenje nitni na trup koje je jos u toku. Mislio sam da ce mi biti zamorno postavljanje nitni posto je malo duzi proces, medjutim meni je to da kazemo zabavno i prija posto gledam kako trup dobija konacan oblik.....








Pozdrav Bojan


Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #34 on: June 27, 2013, 02:50:05 PM »
Privelo se kraju lepljenje nitni pa evo par slika.













Jos par sitnih detaljcica treba uraditi i onda polako na farbanje ....

Pozdrav Bojan.

Offline bata bane

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Bell huey cobra
« Reply #35 on: June 27, 2013, 04:47:16 PM »
Bravo, sjajno izgleda!  (pijemo)


Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: Bell huey cobra
« Reply #36 on: June 27, 2013, 09:12:14 PM »
Bravo majstore!

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Bell huey cobra
« Reply #37 on: July 09, 2013, 12:06:04 PM »
jbt...  pa ovde sve umetnik do umetnika.fenomenalno sta reci!!! nema reci za ovakve, blago receno umetnike!!!! :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #38 on: July 16, 2013, 12:16:59 PM »
Hvala, hvala

U medju vremenu stigli su mi karbonske sipkice za komande i napokon trup je ofarban, treba jos ofarbati pojedine delove trupa i skija u crno.









Uskoro nastavak radova.

Pozdrav Bojan.

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Bell huey cobra
« Reply #39 on: July 16, 2013, 12:29:18 PM »
Bravo bravo bravo...
Cekamo nastavak  ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Bell huey cobra
« Reply #40 on: July 16, 2013, 12:29:45 PM »
Juče sam kod Goše video ofarbanu Cobru uživo. Mnogo dobro izgleda... 

Površina je glatka, Bojan se potrudio da sve risove i neravnine lepo izgituje, odradjeno je mnogo detalja, i još kada se doda crna boja, ima da bude strava model... 

Pozdrav

Mirče

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #41 on: July 16, 2013, 02:01:10 PM »
Nije mi djavo dao mira pa sam ofarbao ostatak delova trupa i skija. Naravno zahvaljujem se puno Golubu na odlicnom farbanju i na utrosenom vremenu. Sto se tice trupa tu bi trebalo jos par slova i oznaka da se stave i sto se mene tice dosta ne bih da preterujem.

Pa evo jos par slika:







Ovako sam priblizno isao da bude kolor sema tj ceo izgled, sto se tice nosaca raketa to imam u planu da uradim ali ne sada.



Pozdrav Bojan.

Offline promat

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 58
Re: Bell huey cobra
« Reply #42 on: July 16, 2013, 03:16:28 PM »
Da,toje ta cobra koja je do pre godinu dana bila osudjena da visi u necijoj radionici.Ipak zalaganjem druga Bojana i njegovom voljom da krene ozbiljno u ovaj projekat,dovelo je do toga da sada vidimo model koji daje sigurnost da ce biti zavrsen korektno.Svakako je drug Bojan dobio pomoc i podrsku drugih njemu slicnih ljudi,koji kada nesto odluce idu do kraja.Moja je zelja da budem prisutan,kada se bude pravio probni let i da isti uspe u sta sam ja apsolutno uveren.

Bojane budi i dalje uporan i uspesan

Pozdrav

Dusan Papic

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Bell huey cobra
« Reply #43 on: July 16, 2013, 07:51:48 PM »
Slučajno znam jednog koji ti može srediti ta slova i oznake...  ;namig

Pozdrav

Mirče

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Bell huey cobra
« Reply #44 on: July 17, 2013, 11:27:59 PM »
Hvala vam cika Dusko, naravno bez pomoci ostalih modelara ne bih uradio ovako model. Sto se tice probnog leta naravno da Vas ocekujem da prisusvujete koa i ostale modelare. Mirce hvala vam za pomoc naravno da cu vam se javiti  ;).

Radovi se nastavljaju zamenuo sam stare linkove za nove karbnske sve lepo ukrojio, napravljen je i nosac servoa koa i ostalih elemenata (konektori za punjenje baterije i za svecicu). Poceo sam takodje da namestam i linkove koji idu od servo motora ka polugicama. Kada sve to zavrsim ostajemi jos samo auspuh da namestim sobzirom da necu da secem trup koa sto je u upstvu nego zelim da ostane u trupu, posle malog razmisljanja dosao sam do konacne varijante sobzirom da je prostor u trupu izuzetno mali tj uzak i da je jako zeznuto manipulisanje uutar njega odluceno je da pravim auspuh iz dva dela prvi deo da bude lula u L obliku dok ce drui deo biti lonac.









Pozdrav Bojan.