Author Topic: Master Smacker - truggy tockovi?  (Read 1977 times)

Offline kissellii

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Master Smacker - truggy tockovi?
« on: May 29, 2012, 01:08:00 PM »
od nedavno imam brushless 10t master smacker sa kojim sam generalno zadovojlan (iako ga vozim sa 8.4v ni mh.... jos nemam lipo a kada cu ne znam :) ) ali imam par pitanja:

1. gume se trose nevidjeno brzo, prednju desnu sam obrijao maltene skorz a i leva je vec ocajna - to je normalno tj ocekivano ? postoje li neke posebne gume koje se manje trose ili ne.......vozim uglavnom po nekakvoj klizavoj povrsini ispred zgrade, nije asfalt.  Ako postoje gume za takve podloge dajte link da pogledam pliz.

2. u odnosu na prethodni truggu ovo je, jelte, nezahvalno za travu i neravnine.... da li je neko probao da stavi truggy tockove na buggy i koji su efekti....shvatam da bi dobio na visini....vidim da se prodaju na netu i nekakvi spaceri da ne bi guma kacila, da li je to obavezno ?
Ima li neko truggy gume pa da probamo?

ili da jednostavno kupim truggy opet :)

pozdrav

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Master Smacker - truggy tockovi?
« Reply #1 on: May 30, 2012, 11:18:22 AM »
Prvo te gume na njemu su "igracke", super mekane su i naravno trose se kao lude pogotovo ako vozis na podlozi za koje nisu predvidjene (asfalt, beton, plocice, itd...)

Npr. gume za beton/asfalt: http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_26_213/products_id/155432/n/Pro-Line-Road-Rage-22-Street-Tires-2

Vodi racuna o dimenzijama kao i hex-u na felnama, mislim da je 12hex standard za 1/10 buggy.

Mozes staviti vece tockove ali ces time dodatno opteretiti ceo prenos (kardan, diferencijali, motor...) pa moze doci do raznih ostecenja. Distanceri se stavljaju da bi dobio na sirini i stabilnosti a i naravno da guma ne bi kacila ako stavis vece, npr.:

http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1450_1139/products_id/151007/n/ST-Racing-Concepts-CNC-Machined-Aluminum-17mm-Hex-Adapter-Kit-Blue

Generalno, buggy nije za travu,dzombe itd

Pozz
 ()-()