Author Topic: Valja li ovo cemu?  (Read 5076 times)

Offline ptica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Valja li ovo cemu?
« on: May 21, 2012, 11:26:23 PM »
Ne znam gde da otvorim topic, pa sam ovde :)
Valja li ova plastikarija cemu, i koliko bi trebala da kosta.

http://www.limundo.com/kupovina/Kolekcionarstvo/Igracke/Makete/Helicopter-R-C/5253252

Ovo cisto malo da si prekratim vreme kad mi je bas dosadno :)

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #1 on: May 21, 2012, 11:35:07 PM »
Apsolutno NE. Čak i da cena ne poraste preko 500 din. radi se o heli igrački prve generacije (cca. 2008. godine) koji je potpuno neupravljiv, ima teške baterije koje nude manje od 3 min. "leta", tj. vrćenja u vazduhu. Obavezna je velika livada, pošto je neupravljiv, i nikada ne znaš gde će završiti. Bolje kupi sobni heli za 2000 - 3000 din sa žiroskopom pa se sit naigraj (baterija traje 7 - 8 minuta vrlo stabilnog i upravljivog leta).
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #2 on: May 21, 2012, 11:37:56 PM »
Ne valja....
Imao sam slicnu spravu i vrisnula je brzo (istog dana) pa sam je zamenio i tako TRI puta!!!

Moj drugar iz Subotice je pre oko dve godine iz unitedhobbies porucio najjeftiniji koaksialni helikopter na sajtu (negde oko 11$) i evo vec ga leti toliko dugo a ja sam pre par nedelja imao priliku da se slatko zabavljam sa istim modelom starim dve godine!!!

Ali ono sto sam video da u novoj radnji na (na dnu foruma je reklama ne znam smem li da je pominjem) ima interesantnih stvari, pre svega mislim na t-rex 100 a ima i Zajko zanimacije tog tipa!

 ()-()
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline ptica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #3 on: May 21, 2012, 11:40:00 PM »
kako mislis neupravljiv, nije mi najjasnije? :)

ne planiram nista ozbiljno sa helicima, cisto sad kad sam besposlen :)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #4 on: May 21, 2012, 11:42:43 PM »
Koliko vidim u pitanju je igračka i to 2-kanalna. Nema žiroskop a od komandi ima samo throotle i rudder.
U pitanju je žešće  (___) koje nije dobro čak ni za igranje. Na žalost imam jednog istog samo žutog na ormaru   
kojeg sam kupio pre par godina dok sam bio "mlad i neiskusan"  :sljus.

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #5 on: May 21, 2012, 11:44:59 PM »
upravljivost sprave je osobina da "sluša", tj. izvršava naloge onoga koji njome rukovodi. Ovaj heli to ne može jer je previše jednostavnog dizajna, samo leti gore dole, vrteći se pri tom oko vertikalne ose, pogledaj na YouTube recimo
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline ptica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #6 on: May 21, 2012, 11:47:56 PM »
Phahahahahhaha ovo izgleda igracka za zivce :D
Ako bi prezivela prvi let, tacno bih je 'rucno' razbio :D
Hvala na upozorenju i objasnjenju za mene 'mladog i neiskusnog' :D

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #7 on: May 22, 2012, 06:27:45 AM »
Samo da se javim i ja sam imao ovako nesto, mogao je da ide gore-dole, a levo desno ni da pomislim, a na daljinskom
sto dugmica ni danas mi nije jasno cemu sluze (iako ima uputstvo kako se koritiste).
DA, DA DOBAR JE.....ALI ZA IZBEGAVANJE.

Offline milos78

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #8 on: May 23, 2012, 01:41:44 PM »
E ja da dobacim ko zivi okolina bg-a. na buvljaku kod bubanj potoka ,subotom, imaju cigani donose iz conrada rc. igracke malo slomljene elise ili manji kvar . za 20-40e. oni imaju heli sa dva rotora ,ziroskop, 4 kanala i radi super i oni su na 2,4ghz. ja sam kupio jedan za 10e, a drugi za delove 300 din. za po kuci super. i naravno kupis pakovanje elisa da imas , recimo u novom sadu na extrem.toy.
ako vec bacas pare bar da to radi i da budes zadovoljan.

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Valja li ovo cemu?
« Reply #9 on: May 23, 2012, 01:47:23 PM »
Bio sam na Bubanj potoku, i preporučio bih da se dobro otvore oči, ni cigani (a ni Konrad) nisu glupi! Te pokvarene igračke ponekad mogu da budu isplative, a češće i potpun promašaj, uz dosta popravki, benzin do Bubanj potoka i nazad, sve može da vas ispadne skuplje nego novo!
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka