Author Topic: POMOC!!!!  (Read 8160 times)

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
POMOC!!!!
« on: May 07, 2012, 08:30:12 PM »
RADI SE O HELIU E-SKY KING 3.KUPIO SAM STANICU MODELCRAFT MP-26-DT 6CH I UZ NJU IMAM I RESIVER.POVEZEM JE SA HELIJEM SVE RADI SAMO JEDAN SERVO NECE DA POKRENE,STA JE PROBLEM???

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: POMOC!!!!
« Reply #1 on: May 07, 2012, 09:23:29 PM »
pogledaj sta ti je na tom kanalu na stanici a i promeni tom servu kanal i vidi da li radi.

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #2 on: May 07, 2012, 10:56:07 PM »
pogledaj sta ti je na tom kanalu na stanici a i promeni tom servu kanal i vidi da li radi.
servo radi probano. na e-sky stanici radi sve normalno!ali na ovoj modelcraft mp-26-dt radi sve sem jednog servoa.

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: POMOC!!!!
« Reply #3 on: May 07, 2012, 10:59:19 PM »
sa koliko kanala je ta stanica i da li uopste ima podrzan heli mod?

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #4 on: May 07, 2012, 11:05:47 PM »
sa koliko kanala je ta stanica i da li uopste ima podrzan heli mod?
6ch ima heli i akro mod avio mod stanica ima sve i digitalno trimovanje,stelovanje,podesavanje u opste mi nije jasno za taj jedan servo,ali kad ga na picu stelujem u plusu i minusu radi ali nece preko palice da reaguje? neznam sta da radim sve sam probao.
« Last Edit: May 07, 2012, 11:24:38 PM by king3 »

Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: POMOC!!!!
« Reply #5 on: May 07, 2012, 11:29:39 PM »
onda si verovatno napravi neku gresku u podesavanju.prekontrolisi jos jednom jesi li dobro povezao kanale na prijemniku pa vidi u podesavanjima na stanici da li su kanali dobro podeseni.treba da ti je ovako
ch1 aileron
ch2 elevator
ch3 throttle
ch4 rudder
ch5 gyro gain
ch6 picth

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #6 on: May 08, 2012, 11:57:30 AM »
onda si verovatno napravi neku gresku u podesavanju.prekontrolisi jos jednom jesi li dobro povezao kanale na prijemniku pa vidi u podesavanjima na stanici da li su kanali dobro podeseni.treba da ti je ovako
ch1 aileron
ch2 elevator
ch3 throttle
ch4 rudder
ch5 gyro gain
ch6 picth
sve je to ok. cak sam menjao mjesta i ne vredi.

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: POMOC!!!!
« Reply #7 on: May 08, 2012, 02:31:00 PM »
Na 6ch stanicama sa heli modom imaju tri ili cetiri vrste heli moda da se odrede zavisno od broja i razmestaja serva na konkretnom helikopteru, verovatno si odabrao mod za koaksijalni heli koji na ciklici ima samo 2 servoa

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #8 on: May 08, 2012, 03:06:27 PM »
Na 6ch stanicama sa heli modom imaju tri ili cetiri vrste heli moda da se odrede zavisno od broja i razmestaja serva na konkretnom helikopteru, verovatno si odabrao mod za koaksijalni heli koji na ciklici ima samo 2 servoa
kad se steluje na pichu za plus i minus radi ali preko palice nece?

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #9 on: May 08, 2012, 03:15:42 PM »
Na 6ch stanicama sa heli modom imaju tri ili cetiri vrste heli moda da se odrede zavisno od broja i razmestaja serva na konkretnom helikopteru, verovatno si odabrao mod za koaksijalni heli koji na ciklici ima samo 2 servoa
3 serva rade ali nece 4-ti preko picha kad ga stelujes u + i - radi ali preko palice nece.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: POMOC!!!!
« Reply #10 on: May 08, 2012, 04:35:42 PM »
Izvini ali te ja sad nista nerazumem. ajde ako ti nije tesko napravi skicu i postavi je ovde

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: POMOC!!!!
« Reply #11 on: May 08, 2012, 10:37:32 PM »
problem je sledeci na heli modu imas :
heli 1 mod iskljucem mesac komandi
heli 2 mod 3 serva pod 120 stepeni dva serva napred jedan nazad
heli 3 mod 3 serva pod 120 stepeni jedan servo napred dva pozadi
heli 3 mod  4 servo pod 90 stepeni
ako je stanica podesena pod mod4 onda jedan serv o ne radi kad su na heliju 3 serva

kad se gleda koliko serva ima na heliju racunaju se samo ona koja pokrecu ciklicni prsten glave glavnog rotora tu se ne racune repni servo,repni je poseban uparen sa gyro
ex pseudonijum: sova

Offline aco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 218
Re: POMOC!!!!
« Reply #12 on: May 09, 2012, 08:03:17 AM »
Na 6ch stanicama sa heli modom imaju tri ili cetiri vrste heli moda da se odrede zavisno od broja i razmestaja serva na konkretnom helikopteru, verovatno si odabrao mod za koaksijalni heli koji na ciklici ima samo 2 servoa
3 serva rade ali nece 4-ti preko picha kad ga stelujes u + i - radi ali preko palice nece.
pa bas tako i treba treci na ciklici je podesen na taj odredjeni kanal koji se steluje sa pitch potenciometrom i on reaguje na njega a nece da radi na palice zajedno sa ostalim servoima jer ti je heli mod podesen za heli sa koaksijalnim rotorom koji ima samo 2 serva u ciklici
« Last Edit: May 09, 2012, 08:04:51 AM by aco »

Offline king3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: POMOC!!!!
« Reply #13 on: May 09, 2012, 07:43:56 PM »
Na 6ch stanicama sa heli modom imaju tri ili cetiri vrste heli moda da se odrede zavisno od broja i razmestaja serva na konkretnom helikopteru, verovatno si odabrao mod za koaksijalni heli koji na ciklici ima samo 2 servoa
3 serva rade ali nece 4-ti preko picha kad ga stelujes u + i - radi ali preko palice nece.
pa bas tako i treba treci na ciklici je podesen na taj odredjeni kanal koji se steluje sa pitch potenciometrom i on reaguje na njega a nece da radi na palice zajedno sa ostalim servoima jer ti je heli mod podesen za heli sa koaksijalnim rotorom koji ima samo 2 serva u ciklici
ima mod heli 90 heli 120 heli 140 i acro mod? ima opcija mixs tu treba da se podesi ali neznam kako ne uspeva mi.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: POMOC!!!!
« Reply #14 on: May 10, 2012, 02:46:40 AM »
napisao sam ti u privatnoj poruci ako ti ne ide donesi makinu namesticemo je sigurno!
ex pseudonijum: sova