Author Topic: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!  (Read 14345 times)

Offline Daki

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 238
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #15 on: May 07, 2012, 03:33:28 PM »
Mislim stvarno strasno...sta reci. Dosta modelara je napisalo dosta dobrih opcija, ja bih dodao jos jednu. Mozes da stavis oglas u novine tipa svastara i slicno, napisan totalno amaterski tipa: trazim ili kupujem letilicu sa sest horizontalnih motora nalik na leteci tanjir, i ponudis neku sumu da nije premala a ni previsoka(da ne bi posumnjao) pa ako ti se javi neko znas sta ti je ciniti.
Poz
Life is easy eat,sleep, fly!

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #16 on: May 10, 2012, 01:55:22 AM »
Lesi se vratio kući  (yay)
Hexa je danas nadjena u Ečkoj!! Želim da se zahvalim svim članovima foruma i administratoru na podršci koju sam dobio i na zalaganju za pronalazak.
Takođe želim da se zahvalim i Saletu iz Novog Sada (Saler) koji je bio glasnik koji je javio dobre vesti.
Želim da se zahvalim i poštenom nalazaču koji je našao hexu i ipak je vratio. Drago mi je što su moje procene po pitanju motiva bile pogrešne.
Danas sam bio u Ečkoj gde sam uz kaficu imao jedan prijatan razgovor gde smo sve razjasnili i na kraju se svi smejali. (Nalazač je vojni pilot u penziji sa ratnim iskustvom  (res)
kome je letelica koja manevriše u sumrak, a pri tome ima svetlosne snopove na sebi ličila najmanje na igračku )
Pozdravljam i Bojana koga sam danas sreo i lično a sa kojim sam se ranije čuo više puta po raznim pitanjima.





Hexu sam dobio neostećenu iako je sletela uz pomoć autopilota nakon aktiviranja FAILSAFE moda a zbog level 2 alarma baterije. Kada sam je uzeo u ruku shvatio sam i zašto sam od jednog trenutka imao problem da je vratim nazad. Napredovala je puno manje nego što sam očekivao i nego što je to bilo normalno. Naime sa jednog propelera je spala matica koja je držala propeler fiksiran na motoru !!!!. Propeler je bio na jednom od 2 prednja kraka tako da je to verovatno dovelo do puno slabije reakcije na komandu elevatora koja je dolazila sa stanice i veoma sporog kretanja, dok je udaljenost letelice bila nekoliko stotina metara u jednom trenutku.
 



U čitavoj situaciji, NAZA se pokazala u veoma pozitivnom svetlu. Osim što je uspela da ravna hexu sa 5 propelera, uspela je i da je spusti sa dosta velike visine neoštećenu što je za svaku pohvalu!!!.

Nakon svega i ja sam izvukao nekoliko zaključaka koje želim da podelim:
  • Matice za zatezanje propelera treba obavezno namazati Thread lock-om. Šrafove koji drže motor sam namazao a za ove matice se nisam setio  :sljus. Na quadu mi se od prevelikog zatezanja matica na jednom motoru bio oštetio navoj koji sam morao da menjam tako da sam na hexi matice zatezao manje nego što sam mogao.
  • Na svaku letelicu treba obavezno staviti kontakt podatke !!!!
  • Treba izbegavati let blizu prometnih saobraćajnica !!!!


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #17 on: May 10, 2012, 02:44:23 AM »
svasta sam bio napisao kad sam pri put video sta se desilo al ili nisam poslo poruku ili je administrator izbrisao sto bih i ja da neko tako svasta napise od ispale mu  oci do osusile mi se ruke sto uze masinu :sljus :sljus
al sad kad se sve dobro zavrsilo  (yay) (yay) (yay)  (pijanoo) (pijanoo) (pijanoo) vidim nije lako biti ni prolaznik i videti NLO  :)aplauz :)aplauz :)aplauz :)aplauz i ne uzeti ga na ispitivanje da vidis kakvih vanzemalajca ima unutra  mmmm mmmm mmmm
al elem sve je dobro kad se dobro svrsi  :_D :_D :_D sad se svi mozemo smejati nasim porukama i kletvama upucene nalazacu NLO letelice.
da ne budem skroman ima i od mene pivo nalazac cudne letelice bez pilota! (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #18 on: May 10, 2012, 08:11:17 AM »
E dobro se zavrsilo (yay)
Potpuno si u pravu za to da na letelicama treba na neki nacin naznaciti cija je, jer u slucaju "bega" postoji bar nekakva mogucnost da vam je neko posten vrati.
Meni se smeju kad vide da sam na okto zalepo "postenom nalazacu sleduje nagrada, telefon ...."  :big smile

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #19 on: May 10, 2012, 08:48:27 AM »
Mogu da zamislim tvoje odusevljenje sad posle svega, ipak ima nade za ovu nasu zemlju. Nisu ljudi tako losi kao sto Mi mislimo. Lepa vest nema sta, pozzz !!!

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #20 on: May 10, 2012, 09:05:08 AM »
Lepe vesti! Drago mi je da je letelica vraćena u hangar!

P.S. Dakle naravoučenije: na letelice obavezno ostaviti kontakt podatke zlu ne trebalo! Čim vidi kontakt podetke nalazač će znati da nisu u pitanju strani plaćenici i domaći izdajnici :). Ali ako napravi neku štetu? Pa odgovorni smo ljudi i svesni svih rizika koje nosi ovaj hobi!
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #21 on: May 10, 2012, 09:17:01 AM »
Lepo sam ja rekao da je u pitanju neki drug Čvorović :)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #22 on: May 10, 2012, 10:00:59 AM »
Kud nije meni ponudio hexu  lol :_D :big smile

Salim se, ja tog coveka i ne znam, ceo zivot je bio na poslu, van Ečke, mislim da je radio u beogradu kao pukovnik u vojsci.


   Ma bitno da se dobro zavrsilo i da je sletanje automatizovano, a ta elisa, jos mi nije jasno kako nije spala sa motora,

mada kolega nebeski kaze da mu je pronalazač preneo da je nasao elisu pored hexe.

Meni za koji dan stize kontroler DJI NAZA pa cu videti kako radi to cudo.
« Last Edit: May 10, 2012, 10:02:42 AM by djbojan »

Offline Ravijojla

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #23 on: May 10, 2012, 12:01:51 PM »
Čestitamo na srećnoj okolnosti!!! Naravoučenija za šrafove i ostale tehnikalije  ostavljam stručnijim licima, a ja ću dodati samo to da:
Ko ne zna kud je pošo, može svakuda da stigne, a i ponekad i od svakud da se vrne.

 

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #24 on: May 10, 2012, 02:43:20 PM »
E dobro se zavrsilo (yay)
Potpuno si u pravu za to da na letelicama treba na neki nacin naznaciti cija je, jer u slucaju "bega" postoji bar nekakva mogucnost da vam je neko posten vrati.
Meni se smeju kad vide da sam na okto zalepo "postenom nalazacu sleduje nagrada, telefon ...."  :big smile
Ja sam identican tekst zalepio na donji deo leteceg krila :)

Bas mi je drago Dusko sto se hexa vratila kuci ziva i zdrava.
« Last Edit: May 10, 2012, 02:49:14 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #25 on: May 10, 2012, 07:21:22 PM »
Ipak sam bio vidovit, drago mi je da se sve tako lepo završilo. A adresa i broj telefona su za one koji hoće da ga vrate, zato nije na odmet napisati je. :)aplauz
ex pseudonijum: licider

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #26 on: May 10, 2012, 07:30:50 PM »
Svaka cast, drago mi je da si dobio svoje vlasnistvo nazad, treba svi iz ovoga da izvucemo neku pouku.

Sad ajde u zdravlje  ()-()

Offline vlada-r

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #27 on: May 10, 2012, 11:52:10 PM »
 :)aplauz
reci nam nesto vise o tom coveku koji ju je uzeo, sta je covek pomislio?
« Last Edit: May 11, 2012, 10:23:13 AM by branek »