Author Topic: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!  (Read 14377 times)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« on: May 04, 2012, 11:00:08 PM »
Danas mi se desila neverovatna stvar. Isao sam zrenjaninskim putem a u gepeku mi je bila hexa. Na ravnici posle Lisičjeg jarka i PKB instituta pre nekog kanala sam skrenuo i stao (nisam mogao da odolim (zid)) da probam novo osvetljenje posto je vec pocelo pomalo da se smrkava. Baterije nisu bile pune posto sam ranije vec kratko leteo sa njom  :sljus.
Prva glupost koju sam napravio je da sam je digao na veliku visinu i leteo daleko od sebe.
U jednom trenutku mi se upalio Level 1 alarm za bateriju, kada sam to video počeo sam da je vraćam prema sebi, da ne bi sletela u pšenicu vraćao sam je putanjom pored puta a sa druge strane njive u odnosu na mene.
Ubrzo mi se upalio i LEVEL 2 alarm, nakon čega je hexa bez problema sama sletela na proširenje 2-3 metra od puta.
U trenutku sletanja ja sam se nalazio sa druge strane njive u odnosu na nju. Kada je sletela krenuo sam prema njoj.
U tom trenutku staje beli auto pored hexe iz koga neko izlazi osmotri je, UZIMA JE I STAVLJA U GEPEK !!!!  (:sok:) .
Moje dozivanje nije pomagalo, auto je otislo prema zrenjaninu. Auto je bilo velika bela limuzina.
Ja sam ostao šokiran i u neverici šta mi se upravo desilo. Materijalna vrednost je najmanje bitna u čitavoj priči, postupak je makar meni neshvatljiv.
Pošto ovakvih letelica nema puno a "sretnom" nalazaču će trebati pomoć iskusniih modelara da bi bilo šta sa njom uradio.
Molim sve članove foruma ukoliko budu imali informaciju o hexi da mi je jave, spreman sam nalazaču da dam i nagradu za vraćanje.
Tel: 064 8265202 Dusko
« Last Edit: May 05, 2012, 01:57:10 AM by nebeski »

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #1 on: May 04, 2012, 11:04:01 PM »
Strasno !

Prijavi ti to policiji , ima dosta video nazdora usput , i bitno je da znas tacno vreme ...
« Last Edit: May 05, 2012, 11:49:04 PM by branek »
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #2 on: May 04, 2012, 11:40:44 PM »
Ne mogu da verujem, pa jos malo cemo i alarme instalirati na RC modele  :-\

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #3 on: May 04, 2012, 11:52:16 PM »
Ja sam se sokirao a samo mogu zamisliti kako je tebi bilo.
Kazes prema Zrenjaninu.
Imam informaciju da pored moto skupa koji se odrzava 11-12-13.05 odrzava i takmicenje modelara 12.05 u Zrenjaninu.
Nemam kontakta sa modelarima iz Zrenjanina ali pozvacu sutra par njih koje imaju.
Jos jedna stvar iz licnog iskustva je da postoji dosta ljudi koji jos uvek nisu culi za ovaj forum tako da tvoju potragu za hexom moras prosiriti i na drugi vid media.
Bilo bi dobro ako imas da nam posaljes i slike hexe. Prijavi i policiji
Meni su se neki smejali kad vide nalepnicu ispod modela na kojoj pise:
Ako me nadje vrati me vlasniku i moj br. mob.....

Verujem da ces je naci i da ce se nalazac koji je nasao misleci da je izgubljena javiti.. Samo je pitanje vremena.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #4 on: May 04, 2012, 11:56:05 PM »
Ja nisam  :_D   a i auto mi je tamno plave boje  :mhm


Pazi mnogi me znaju da letim avionima i garant ce mi ponuditi ili bar pitati, ali zrenjanin ima preko 100.000 stanovnika i ko zna odakle je taj auto, sto nisi zaustavio prvi auto koji je naisao, samo da si istrcao na sred puta i stao bi, pa bar da stignes i vidis tablice.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #5 on: May 05, 2012, 12:05:24 AM »
Ovo je jedna od poslednjih slika koje imam:



Pazi mnogi me znaju da letim avionima i garant ce mi ponuditi ili bar pitati, ali zrenjanin ima preko 100.000 stanovnika i ko zna odakle je taj auto, sto nisi zaustavio prvi auto koji je naisao, samo da si istrcao na sred puta i stao bi, pa bar da stignes i vidis tablice.

Kada sam video da kreće potrčao sam prema putu kroz njivu ali nije bilo šanse da vidim tablice i da stignem da stanem ispred njega.  :'(

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #6 on: May 05, 2012, 01:20:21 AM »


Evo je i lokacija gde se to desilo, sada sam primetio i da je to malo posle skretanja za padinjak. "Nemili" dogadjaj se desio oko 20:05-20:10h.
Mozda na tom skretanju ima kamera, to ću pokušati da saznam mmmm. Ako je tamo nema, nema je nigde  :mhm.
Nada umire poslednja  (:sos:).

P.S.
Iz nekog razloga mi ne uključuje automatski satelitski snimak kao podlogu već ga treba kliknuti da bi se pojavio.
« Last Edit: May 05, 2012, 01:48:57 AM by nebeski »

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #7 on: May 05, 2012, 01:47:56 AM »
Ne bi bilo zgorega da odeš u prvu policijsku stanicu i priupitaš da hexa nije kod njih... Ne bi me začudilo da je neki drug Čvorović primetio zločinačko-špijunsku letelicu, koju je odmah potom zarobio i odneo u policiju.

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #8 on: May 05, 2012, 07:45:54 AM »
Ima jedan tako da kažem "seljački" fazon, gde se uz broj telefona za kontakt i eventualne adrese, jasno i vidno označi da je predmet radioaktivan ili otrovan i da nalazač obavezno obavesti policiju koja  će preuzeti sve potrebne mere, kao i detoksikaciju nalazača. Naknadno sa njima je mnogo  lakše objasniti o čemu se radi bitno je samo da niko ne odnese kući.

Pošto se sve već desilo kako se desilo u policiji navedi vrenost veću od 40.000,00 din jer se onda smatra teškom krađom pa moraju po službenoj dužnosti da daju malo više gasa prilkom istrage!

P.S. Prati malo oglase, kupujem prodajem, limundo, kupindo... verovatno će se uskoro pojaviti u oglasima kao letelica koja liči na NLO.
« Last Edit: May 05, 2012, 07:48:11 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #9 on: May 05, 2012, 08:09:35 AM »
Ja bih ti preporucio facebook. Nadji dobru sliku hexe, na slici opisi sta se desilo i ponudi nagradu za informaciju, a onda nadji nekog iz Zrenjanina da taguje ljude. Kolko god zvucalo bezveze FB je najbolje sredstvo za takve akcije. Ne mogu da vjerujem kakvi klosari...

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #10 on: May 05, 2012, 08:41:57 AM »
Evo jedne sličene priče u kojoj su bez letelice ostali za malo moji prijatelji, ono što je njih spaslo trajnog otuđivanja je telemetrija koju je nosila letelica a koja je slala APRS podatke na CB stanicu i nakon što su je "pošteni nalazači" sklonili. Telemetrijski modul koji su koristili u vazduhu ima domet od preko 100km a na zemlji je to par desetina km!
Pad letelice, "pošteni nalazači" kao i vraćanje letelice u ruke vlasnika nakon 7 minuta snimka!
http://www.youtube.com/watch?v=AWpuOJB1H4o&t=6m52s
« Last Edit: May 05, 2012, 08:51:25 AM by nedbojsa »
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #11 on: May 05, 2012, 09:22:03 AM »
Dva puta sam u svojoj modelarskoj karijeri gubio modele. Poslednji je vraćen prije mesec dana, a nakon skoro tri godine.Jednostavno ljudi nađu nešto i ni sami ne znaju šta je to, a nemaju kulturu da prijave policiji. Vrlo je bitno da se nestanak letilice prijavi policiji iz prostog razloga da se poveća mogućnost njenog pronalaska i eventualnog dokazivanja da je to tvoje vlasništvo. Ja sam imao upravo taj problem da nalazač nije hteo da vrati model jer on nije siguran da je to moje. Pošto sam ja prijavio nestanak policiji nije bilo problema oko dokazivanja vlasništva. Gotovo sam siguran da ćeš letilicu pronaći jer taj koji ju je "našao" nezna ni čemu to služi. Možda bi pomogao oglas na lokalnoj radio-stanici. U svakom slučaju ovdašnjim modelarima je neće prodati.
Ja od sada u svaki model stavljam kontakt telefon. Naravno, kao i brava, to je za poštenog čoveka.
Mislim da ćeš sa nalazačem popiti piće uz njegovu želju da vidi kako to "čudo" leti.
ex pseudonijum: licider

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #12 on: May 05, 2012, 09:59:25 AM »
Pošto je na hexi bila telemetrija (Spektrum AR8000+TM1000), nakon što sam došao do auta krenuo sam za njima do Zrenjanina ne bih li negde uhvatio signal telemetrije nadajući se da baterija nije otkačena. Na njihovu sreću nisam uspeo da uhvatim signal jer bi bilo "kom opanci kom obojci" da je bilo drigačije (kush). Za razliku od njihove limuzine koja je bila "goloruka" ja sam na nivki imao rol bar koji sam bio rad da testiram.

Evo jedne sličene priče u kojoj su bez letelice ostali za malo moji prijatelji, ono što je njih spaslo trajnog otuđivanja je telemetrija koju je nosila letelica a koja je slala APRS podatke na CB stanicu i nakon što su je "pošteni nalazači" sklonili. Telemetrijski modul koji su koristili u vazduhu ima domet od preko 100km a na zemlji je to par desetina km!
Pad letelice, "pošteni nalazači" kao i vraćanje letelice u ruke vlasnika nakon 7 minuta snimka!
http://www.youtube.com/watch?v=AWpuOJB1H4o&t=6m52s


U medjuvremenu sam preko članova foruma (Hvala role za telefon osobe X ()-() ) stupio kontakt i sa MUP-om koji je dobio detaljan opis i dogadjaja i letelice, podaci će biti prosleđeni lokalnim policijskim stanicama.
Ja se nešto tešim kad su našli onog Sezana šta je za njih jedna hexa  oo)).

Dva puta sam u svojoj modelarskoj karijeri gubio modele. Poslednji je vraćen prije mesec dana, a nakon skoro tri godine.Jednostavno ljudi nađu nešto i ni sami ne znaju šta je to, a nemaju kulturu da prijave policiji. Vrlo je bitno da se nestanak letilice prijavi policiji iz prostog razloga da se poveća mogućnost njenog pronalaska i eventualnog dokazivanja da je to tvoje vlasništvo. Ja sam imao upravo taj problem da nalazač nije hteo da vrati model jer on nije siguran da je to moje. Pošto sam ja prijavio nestanak policiji nije bilo problema oko dokazivanja vlasništva. Gotovo sam siguran da ćeš letilicu pronaći jer taj koji ju je "našao" nezna ni čemu to služi. Možda bi pomogao oglas na lokalnoj radio-stanici. U svakom slučaju ovdašnjim modelarima je neće prodati.
Ja od sada u svaki model stavljam kontakt telefon. Naravno, kao i brava, to je za poštenog čoveka.
Mislim da ćeš sa nalazačem popiti piće uz njegovu želju da vidi kako to "čudo" leti.
« Last Edit: May 05, 2012, 11:23:51 AM by nebeski »

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #13 on: May 05, 2012, 12:12:31 PM »
Želim da se zahvalim radiju Zrenjanin koji je pristao da preko vikenda emituje obaveštenje o nestanku, sa obaveznom nagradom poštenom nalazaču i kontakt informacijama.
Kontaktirao sam i ostale radio stanice koje pokrivaju područje oko Zrenjanina pa čekam i  njihov odgovor.

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Ukraden Hexakopter DJI F550 sa NAZOM !!!!
« Reply #14 on: May 05, 2012, 11:15:26 PM »
Obrisani su neprikladni postovi. Svi korisni komentari su ostavljeni.
Ne bi trebalo da od ovoga sad pravimo mesto za iskaljivanej besa iako potpuno razumemo Nebeskog, već da budemo proaktivni u pronalaženju ako možemo, a ako ne onda da ne zagadimo temu nepotrebnim komentarima.

Hvala svima koji su uzeli učešča.

Pozdrav
rcfly4um tim!
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident