Author Topic: Mikrokopter - Waypoint letenje  (Read 2420 times)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Mikrokopter - Waypoint letenje
« on: April 22, 2012, 06:53:48 PM »
Danas sam pokušavao da letim waypointove, ali sam stalno imao jedan poblem. Naime kada kopter krene da leti waypointove, na početku se on odmah okrene ka POI što je ok, međutim kada krene da leti on ostane na istoj visini na kojoj je bio u tom trenutku (iako po waypointu treba da se popne na recimo 20 metara uz 0.5m/s climb rate), i drugo kada dođe do prvog waypointa tu stane i čeka u nedogled, iako je recimo vreme čekanja setovano 5 sekundi (probao sam da stavim i neke druge vrednosti npr. 10 ili 15 sekundi, ali ništa ne pomaže).

Waypointove sam programirao ovako:

(ovo sam sada napravio iz kuće samo radi screenshota, inače sam bio na livadi)

Učitavanje u kopter ide normalno - čuje se beep kada programira svaki waypoint.

Pokretanje waypoint moda sam išao ovako:
1. Start motora
2. Poletanje
3. Altitude Hold
4. Position Hold
5. Carefree Mode
6. Comming Home (start waypoint letenja)

i dakle kopter krene ka prvom waypointu, dođe do njega i tu stane.

Ima li ko kakve ideje?
« Last Edit: April 22, 2012, 06:56:03 PM by danko »

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Mikrokopter - Waypoint letenje
« Reply #1 on: April 26, 2012, 10:16:06 AM »
Jel' jos lebdi tamo gore?  lol
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline zeljko_bn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Mikrokopter - Waypoint letenje
« Reply #2 on: August 30, 2014, 11:50:15 PM »
Pozdrav svima,
potrebne su mi informacije za Waypoint letenje elektronike Mikrokopter.
Dakle, interesuje me princip takvog letenja, pouzdanost (jer je u pitanju GPS), preciznost rada (kolika su odstupanja od zadatih parametara X,Y,Z, gdje bi trebao da se zaustavi i slika svaku zadatu tacku) i sl.
Takodje, interesuje me npr., ako podesim prvu tacku na 5m od kontrolne stanice i visinu 5m, zatim da se zadrzi na tom mjestu 3 sekunde, kako je moguce podesiti da aparat u tom momentu napravi sliku i nakon toga da produzi do sledece zadate tacke gdje bi takodje trebao da napravi sliku kada se zauzstavi?