Author Topic: Thunderbolt P-47  (Read 7513 times)

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Thunderbolt P-47
« on: January 21, 2018, 11:45:08 AM »
Postovanje.

Posle duzeg vremena i razmisljanja odlucio sam da se vratim nazad u modelarstvo. Tako da pocinjem sa samogradnjom Thunderbolt-a P-47 2500mm raspon krila. Posle skiciranja i rada u 3D programu izvukoa sam fajlove za secenje i rezanje. Plan mi je da model odradim u sto vernijem izdanju pravog Thunderbolta-a. Naravno svaki komentar ili kritika je dobro dosla.  :)




Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #1 on: January 21, 2018, 03:37:05 PM »
Zbog malog prostora u stanu promenuo sam nacin sklapanja trupa. Trup se sklapa vertikalno i to iz dva dela. Mislio sam da ce biti problematicno sklapanje ali se uspostavilo drugacije tj. da sve ide super. Geometrija trupa je zadrzana bez ikakvog problema.





Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #2 on: January 21, 2018, 04:01:56 PM »
fina ideja ,ocekujem nastavak ,

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #3 on: January 23, 2018, 01:25:46 AM »
Samo napred. Ogriman je to model. kakav si setup planirao za model? Koje si planove koristion? Jug ili razorback?

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #4 on: January 23, 2018, 07:33:35 AM »
Hvala dejan_ts i misho, model jeste ogroman ali i jednostavan za gradnju. Sto se tice setup-a jos uvek razmisljam koji motor da kupujem ali kada dodje vreme za to trazicu savet ovde. Planove tj skice (tri pogleda spreda, odgore i sa strane) Jug ?

Radove sam nastavio radeci na centralnom delu centroplana kako bi tokom plankiranja trupa mogao da pripremim materijal kako treba. Plan mi je da napravim centroplan sa dve uske, kako bi se vrsio lakis transport modela do aerodroma.


Trup sam krenuo u dalje plankiranje.



Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1251
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #5 on: January 23, 2018, 10:58:55 AM »
Prelepo , samo napred :)aplauz

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #6 on: January 23, 2018, 02:41:51 PM »
svaka cast, vrlo lepo  :)aplauz :)aplauz

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #7 on: January 23, 2018, 10:13:33 PM »
znas ti sta radis nisi ti mali  (res) (res) (res)

za motor sacekaj da sve napravis vidis koliko je tezak i onda nasoram te neke mere ti se trazis

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #8 on: January 26, 2018, 07:39:16 AM »
Hvala na podrsci :), Dok se radovi nastavljaju na plankiranju trupa paralelno radim i na sklapanju vertikalca. Pokusavam da napravim takav sklop da se moze lako montirati,a po potrebi i demontirati.


Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #9 on: January 27, 2018, 12:54:40 PM »
sto nisi na donjoj ploci kod ove zadnje fotke vertikalca nisi malo olaksao sa nekim rupicama ili nekom konturom

Offline Avatar

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 121
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #10 on: January 27, 2018, 06:29:51 PM »
sto nisi na donjoj ploci kod ove zadnje fotke vertikalca nisi malo olaksao sa nekim rupicama ili nekom konturom

Smatram da nema potrebe i ovako sam komplet konstrukciju olaksao da to malo ne bi nista uticalo za tezinu, a sa druge strane nisam definisao tacno gde cu postaviti spojeve za komande tako da sam se iz tih razloga odlucio da ipak ostane bez olaksanja :)

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #11 on: January 28, 2018, 04:57:36 PM »
e pa dobro ,mozes ga kasnije olaksati kad vidis gde ces da kacis komande ,rebra

Offline Stanko BG

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 465
  • Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi (Grunf)
    • AMERICAN CARS RESTORATION
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #12 on: February 12, 2018, 08:07:57 AM »
Zaista fino izgleda gradnja. Svaka čast. U suštini, ne želeći da se namećem, mogu dati predlog za pogonsku grupu. Prema mom mišljenju postoje samo dva rešenja: ili neki DLE,  to jest malo skuplji ZENOAH, te najskuplji DA, ili, sasvim suprotno tome, MOKI zvezda koji ima prelep zvuk, ali isto tako prelepo i košta 😊Takođe, u novije vreme se pojavila jedna češka firma ROTOMOTOR, koja pravi prelepe motore.
« Last Edit: February 12, 2018, 10:25:46 AM by Stanko BG »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #13 on: February 12, 2018, 10:34:27 AM »
http://shop.malaivanca.com/catalog/benzin-2-stroke-avion-27494

ZENOAH GAS ENGINES u Srbiji, trenutno dodatnih 25% na vec snizenu cenu.... Tesko, nikako, da se moci naci povoljnije, za nov motor  mmmm
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dejan_ts

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1458
  • teramo ga jako
Re: Thunderbolt P-47
« Reply #14 on: February 12, 2018, 09:15:30 PM »
ima tu raznih opcija za pogonsku grupu ali neka prvo napravi avion pa neka trazi sta mu volja ,naravno izbor je na njemu on mu daje dusu  ()-() ()-() ()-() ()-()