ELEKTRONIKA > POWER SYSTEM

Karakteristike Outrunner brushless motora sa cenama

(1/3) > >>

Goran:
Pozdrav

Na ovom foumu ali i na svim svetskim forumima se svakodnevno pominju razni outrunner motori.
Karakteristike su im ovakve i onakve, ali da li baš u trenutku možete da se setite o kom se motoru radi u nekoj diskusiji?
Bilo bi zgodno imati tabelu motora sa njihovim karakteristikama i cenama. Koje elise su im potrebne za rad, koliko mogu da povuku, ili čija su kopija.
To baš je i mene mučilo dugo vremena, dok nisam "presavio tabak".

Prilažem PDF fajl sa karakteristikama motora koje sam uspeo da skupim.
Naravno to nisu sve moguće karakteristike, niti sve moguće elise, koje za pojedine motore su odgovarajuće, ali su dobra startna osnova za dalji rad.
Unapred se izvinjavam na mogućim greškama. Ako ih primetite ili imate značajne dopune ove tabele možete ih priložiti ili poslati pa da ih priključimo u ovu tabelu.

Prikazane cene su bile u jednom trenutku vremena (iz "UH" za gold level member) i podložne su promenama.
Vaše cene su možda drugačije. Većina cena su u US $ osim ako nije posebno markirano sa "E" (RAY motori).

Tek kada se ovako poređaju motori mogu se dobro uočiti njihove razlike u karakteristikama i cenama.
Veoma lako se može npr. uočiti da li AXI Gold motori su toliko bolji od Silver serije ili od drugih motora...

Obrađeni su samo Outrunner motori bez helikopterskih serija.

Za ovu tabelu sam utrošio oko 20 - 30 sati rada.

Nadam se da će vam se svideti.

Primam pohvale i kritike :-)

Pozdrav Goran

saxpg:
Gorane svaka ti cast!!!
Vidi se da si ulozio dosta truda u jednu dosta korisnu stvar. Svaka cast!

SABURO:
Gorane svaka čast na uloženom trudu, tabela će sigurno biti od velike koristi, ali bukvalno svim korisnicima. Zato će biti stick-ovana u ovom delu podforuma.
 :)aplauz

kole:
E, svaka ti dala, mislim, svaka čast.   (thumb)

Ja baš kupih neki turnidži i tabela će da koristi.

Pozdrav Kole

Ivan:
Ovakav pristup modelarstvu je za svaku pohvalu.
Podeliti svoja iskustva i znanje sa drugima je vrlina koja krasi samo uzvisene - dostojanstvene ljude.

I

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version