Author Topic: Letenje sa gps pracenjem  (Read 4962 times)

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Letenje sa gps pracenjem
« on: October 19, 2008, 06:12:54 PM »
Evo jos jednog leta iznad "mog" letilista, nema nista neuobicajeno da se vidi ali sam napravio tracking kompletnog leta uz pomoc mobilnog telefona i jednog malog programa koji se zove sport tracker. Iz telefona podaci se poslije prebace na kompjuter i jednostavno otvore sa Google earth i vidi se komletna ruta leta, najveca visina, najniza visina, start, kraj, brzina a plus toga program izbaci podatke koji se vide u excelu. Evo link ka videu:  http://video.google.com/videoplay?docid=8178921594894138950        a evo i ovi fajlovi za Google earth:   

Offline kole

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: Letenje sa gps pracenjem
« Reply #1 on: October 19, 2008, 06:37:36 PM »
Vrlo lepo i pohvalno...

Kazi, molim te, sta to salje signal iz modela ka satelitu te ga ovaj ocitava? Stavi neko sire objasnjenje na forum, molim te, bas je interesantno za probati.

Kole
Aeroplan Jocika, vidi!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Letenje sa gps pracenjem
« Reply #2 on: October 19, 2008, 07:02:08 PM »
ubacis neku navigaciju u model (bilo za kola ili ako imas navigaciju na telefonu) i ukljucis snimanje rute.
zatim te podatke ubacis u racunar i eto resenja.
mada sam video da postoje i navigacioni uredjaji kojima bi mogaro da progrqamiras let tako da cim poleti ukljucis neku vrstu autopilota.
to bi bilo interesantno napraviti

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Letenje sa gps pracenjem
« Reply #3 on: October 19, 2008, 07:04:25 PM »
Drago mi je da se nekome svidjelo. Signal ti odradjuje gps antena iz telefona ako telefon ima integrisanu gps antenu a mozes koristiti i neku bluetooth eksternu gps antenu. Potreban je neki od Symbian telefona sto ti je skoro svaka osrednja Nokia i ovaj Sport Tracker program koji je besplatan za skinuti sa neta. Ja sam ovo probao sa Nokia N95 i E90 a ranije sam radio isto sa modelima N73 i slicnima samo tada nisam imao modele aviona vec onako dok sam planinario ili vozio auto tek tako iz radoznalosti. Visina pokazuje prilicno dobro, bas sam neki dan sa drustvom otisao na vrh Orjena i tamo je pokazivao 1920 metara a prava je 1892 sto i nije bas neprecizno. Pozdrav.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Letenje sa gps pracenjem
« Reply #4 on: October 19, 2008, 08:11:49 PM »
Mibuone, svaka cast. Ovo je bas interesantno, pogotovo za one koji voze hotlinere.
Vidim da ti je najveca brzina bila oko 88kmh, a prikaz u google earth-u je zanimljiv.
Vrijedi probati definitivno.
Sledeci korak: provalis kako ide to sa autopilotom, ukucas mu rutu po Boki,
sipas dovoljno goriva i ukljucis kameru. Jedino bi malo neizvjesno bilo cekat ga da se vrati!

Offline mibuone

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
Re: Letenje sa gps pracenjem
« Reply #5 on: October 19, 2008, 08:49:19 PM »
E da znas kako sam ga prije neki dan cekao, nije mi djavo dao mira pa sam ga podigao u oblake pa sam ga izvrtio onako napamet da pane u stal i  onda ga cekam da se pojavi kad evo ga u neko doba jedno 200 metara dalje niz vjetar, uh, e to je bilo cekanje. Poslije gledam na telefon a ono pokazuje 850 metara, sad sam siguran da stanica ima dovoljno dometa.