Author Topic: F4U CORSAIR  (Read 9200 times)

Offline alaleksic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
F4U CORSAIR
« on: October 17, 2008, 09:22:17 PM »
Imam jedno pitanje ako mozete da mi pomognete
da li je ovaj model dobar za pocetnike i da je spreman za let jel pise rtf i zanima me da li stanica moze da se poveze PC?
Hvala Vam unapred
Pozdrav svima

F4U CORSAIR

http://www.r2hobbies.com/proddetail.php?prod=rcpl51031_epo&PHPSESSID=c6f07ef6359e7936965484ec8f49dc6b

Offline Ziv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 94
Re: F4U CORSAIR
« Reply #1 on: October 17, 2008, 10:21:05 PM »
Alaleksicu,

model izgleda vrlo lepo, ali sigurno nije za pocetnika. Ja bih ti preporucio da pocnes da nekom jednostavnom jedrilicom dovoljno stabilnom da sama leti i laganom da moze da leti sporo. Tako ces razviti uslovne reflekse da mozes da letis nesto brze i manje stabilno. Takodje mozes da pocnes i sa nekim visokokrilcem, ali da je sto laganiji. Cordair-a ostavi tek kao treci model.

Pozdrav Zivko.

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: F4U CORSAIR
« Reply #2 on: October 17, 2008, 10:26:33 PM »
Evo ja kao pocetnik ti mogu dati verovatno najbolje misljenje. Model je ok, i uz vezbu na simulatoru bi se sigurno snasao sa njim. Ali, ne preporucujem da kupis rtf model. Bolje je izdvojiti pare za stanicu, pa kupiti neki arf. U svakom slucaju ak ovo hoces, za ozbiljnije modele moraces da kupis novu stanicu. Meni su isto savetovali da ne kupujem nikako model sa eleronima, da ne kupujem niskokrilca itd. Nisam poslusao i to se ispostavilo kao dobar izbor jer sam naucio fino da letim, a i skretanje bez elerona je cista glupost :)  Kao sto rekoh, avion je ok za pocetnika, samo je bolje kupovati odvojeno model i stanicu.

Offline alaleksic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: F4U CORSAIR
« Reply #3 on: October 17, 2008, 10:32:12 PM »
Jel mogu samo da Vas upitam jel ovaj model je spreman za let i da li na toj stanici ia za vezbanje za simulator.Mislim da mi je ovo povoljna cena za pocetak pa dok ne naucim a kasnije ako bude sve kako treba kupio bi i neki bolji model
hvala Vam na pomoci

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: F4U CORSAIR
« Reply #4 on: October 17, 2008, 10:36:59 PM »
Model jeste spreman za let, ali ja bih preporucio da (ako vec uzimas rtf) nadjes neki uz koji dobijas lipo bateriju i punjac, jer je znatna razlika izmedju njih i ni-xx baterija. Za simulator ti treba kabl za povezivanje stanice sa pc-em, ili bar konektor na stanici za pc, pa posle dokupis kabl, a nisam siguran da ova stanica to ima.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: F4U CORSAIR
« Reply #5 on: October 17, 2008, 11:18:01 PM »
Ako vec volis scale modele, onda bi ti ovo bio jako dobar izbor. Kao sto rekose prethodni, nemoj kupovati RTF.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7369
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: F4U CORSAIR
« Reply #6 on: October 17, 2008, 11:38:25 PM »
Ne znam po cemu je ovaj penasti model scale, a i u svakom slucaju nije dobar odabir za prvi avion, jer je 3d.

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: F4U CORSAIR
« Reply #7 on: October 17, 2008, 11:57:58 PM »
Velika povrsina njegovih pokretnih delova moze lako da se nadomesti ogranicavanjem njihovih pomeraja. Poenta ovog modela je to sto je, skoro, neunistiv.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: F4U CORSAIR
« Reply #8 on: October 17, 2008, 11:59:58 PM »
pa znam, al bez obzira na to, ovo nije avion za pocetnika.. :)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: F4U CORSAIR
« Reply #9 on: October 18, 2008, 10:17:21 AM »
alaleksicu za pocetak nije uslov da bude model lep i da se tebi svidja. Uslov je da je auto stabilan i da je spor. RTF modeli se prave vise zbog praznjenja magacina nego zbog dobre kombinacije. Recimo ako ga kupis prodavac ti je prodao ono sto mu slabo ide sa onim sto mu dobro ide a posle kupis i duplo jer shvatis da ti motor ne odgovara pa baterija i na kraju ti treba nova stanica. Nikad kraja. Ono sto sam vidjao na livadi RTF da valja za pocetnika je KYOSO TRENER, ALFA TRENER ali ovo su motorni modeli. Za savet oko elektro ja sam naucio da letim uz pomoc PARKY modela ali sam predhodno kupio dobru stanicu i sam sam birao motor i bateriju. Ako sm ti bar malo pomogao drago mi je pozdrav od Gileta
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: F4U CORSAIR
« Reply #10 on: October 18, 2008, 11:08:46 AM »
Postoji jako mali broj modela koji su stvarno dobri za pocetnike. Maltene je o svim tim modelima pisano na forumu, uz malo truda covek dobije sve potrebne informacije. Lupanje modela u pocetnoj fazi je neminovno, prema tome ako je to neki model koji nam se i estetski dopada bice samo teze ako se slupa. Zato, sto ruzniji i od sto robustnijeg materijala npr. Easy Star. Nepotrebno je otvarati nove topike sa pitanjima "a dali je ovaj dobar ?..." postenije je reci "meni se ovaj svidja ...".

Za stanicu vazi pravilo: sto skuplja to bolja i ne mora da bude na 2,4GHz kao sto svi sada misle. Ima da se kupi i 2,4GHz za 50 Eur,
http://www.der-schweighofer.at/artikel/74640/t-2404_2_4_ghz
ali stanica nisu samo prijemnik i predajnik vec kvalitet softvera, kvaliet palica, preciznost ... no to su stvari koje covek moze da razume tek kada u rukama ima dobru stanicu.

Pozdrav
« Last Edit: October 18, 2008, 07:57:32 PM by magic »
Veljko

Offline leonardofibonacci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 536
Re: F4U CORSAIR
« Reply #11 on: October 18, 2008, 02:39:38 PM »
Slazem se s Magic-om. Mislim da bi, prvenstveno, trebalo da mislis na fizicku izdrzljivost modela tj., materijal od koga je napravljen. Sto se tice stanice, bolje je da kupis sto bolju, za pocetak, da bi duze mogao da je koristis, pa na kraju, ako ti nije vise dovoljna, dobro i da je prodas.
За живот ми мало треба: клавир, хлеб и парче неба!

Offline alaleksic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: F4U CORSAIR
« Reply #12 on: October 18, 2008, 07:31:40 PM »
Hvala svima na savetima!