Author Topic: Paragon  (Read 15160 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Paragon
« Reply #15 on: March 27, 2012, 10:06:11 PM »
Moj Stork je "otputovao" u Podgoricu, tako da Mirče nema više model jedrilice...

Što se tiče nedelje i letenja, mi planiramo da dodjemo oko 14 časova.
Kao i u prošla dva vikenda, svako ima model svoj model, a Banetov (motika) se prošle nedelje pokazala kao najefikasnija... :_D

Pozdrav

Mirče

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #16 on: March 27, 2012, 11:11:43 PM »
Zanimljivo je da je moj post/replika nestao (skoro 2 strane teksta),
i nije mi jasno sta se to desilo, pa mogu da predpostavim da se radi
o akciji moderatora.

A drugo ne treba mi preporuka kuda treba da idem na takmicenje.
Vi za takmicenje svakako niste... Idite u Madjarsku, gledajte koliko hocete,
cucete-zaboravicete, videcete-razumecete, ali ako ne uradite necete znati...

 

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #17 on: March 28, 2012, 08:43:25 AM »
Sve u svemu ništa od takmičenja F5J u Srbiji.
Ja ću i dalje leteti Paragon, a kada napravim
više slika o samom modelu i letenju dodaću na ovaj topik.

Izvinjavam se svima što sam spomenuo takmičenja na
ovom mestu. Ne da sama tema nije gde treba, nego ni
ovaj forum izgleda nije za to zainteresovan. Dobro ljudi
pravite (kupujte) modele i dalje, pokazujte ih ili ne
pokazujte, kako vam volja ... ali tek kada okusite
takničenje znaćete zašto se time bavite

Pozdrav,
Slobodan

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Paragon
« Reply #18 on: March 28, 2012, 10:17:15 AM »
Što se ljutite?

Sve napisano je vrlo dobronamerno, sa željom da se pomogne i malo razmene mišljenja... Nema potrebe za takvim tonom...
A jedno ste u pravu, bez takmičenja, jedrilice nemaju smisla, zato sam i prodao moju...

Vidimo se na aerodromu...

Pozdrav

Mirče

« Last Edit: March 28, 2012, 10:19:43 AM by mirce »

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #19 on: March 28, 2012, 12:57:32 PM »
Evo imam par detalja Paragona. Sada cu prikazati krila.
Ona se kod Paragona sastoje od centroplana i dve uske. Centroplan
je velicine 1500x250mm, i ima mali V-oblik u sredini. Uske
su po 750mm i suzavaju se ka vrhovima na oko 170mm. To znaci da je raspon krila 3m, a povrsina skoro 70dm2.

Centroplan se na trup pricvrscuje sa 3 gumene trakaste petlje na odgovarajuce stiftove u trupu. Da bi guma izdrzala sto vise prekriva se crnom plasticnom trakom, koja je stiti od ultraljubicastog zracenja sunca na koje je guma jako osetljiva, iako se to ne uradi guma postaje neupotrebljiva vec iduce sezone. 

Profil krila je sa ravnom donjakom, debljina mu je 10%, sto se vidi na jednoj slici. Uske se sastavljaju sa centroplanom pomocu bajoneta fiksiranim u uskama. Balzom su plankirani sredisnji deo centroplana i kontaktni delovi sa uskama. Ostali deo krila je supalj, sa 2 ramenjace, od omorike dimenzija 10.2x3.2mm. Rebra su od balze debljine 2.5mm.

Posto je meni model sluzio za takmicenja u F3B naravno kada se letela brzina ja sam u njega ispod krila stavljao olovne ploce od 500g i vise,
kako bi model bio sto brzi, posebno u vetru. Tako se desavalo da se model osteti narocito na startnoj sajli i prilikom sletanja, pa sam vremenom ojacao izdubio ramenjacu centroplana i zljeb napunio epoksi impregnisanim karbon rovingom odgore, a Kevlar rovingom odole. Sada je model prilicno jak, bar u centroplanu, pa ipak ne treba preterivati, djavo ne spava... Zato vise ne nameravam da stavljam dodatni balast u model. Sama RC i elektro oprema su dovoljne za solidan let sa specificnim opterecenjem krila od < 23g/dm2.












« Last Edit: March 29, 2012, 04:19:28 PM by GILE »

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #20 on: March 29, 2012, 09:03:50 AM »
Originalni Paragon je imao nerastavljiv rep, što mi je prvih godina
pričinjavalo probleme u transportu modela, jer su i horizontalac i vertikalac vrlo velike ravne ploče debljine 6.4mm. Horizontalac ima raspon od 710mm. Kasnije kada su se dogodile ozbiljnije havarije modela odlučio sam da prepravim konstrukciju tako
da horizontalni stabilizator može da se skida. Kako sam to izveo vidi se sa slika.
Sada ceo horizontalac drži samo jedan vijak M3. Kada njega odvrnem i otkačim viljušku kormila visine horizontalac samo izvučem iz njegovog ležišta, a na njegovo mesto ubacim komad balze i ponovo uvrnem vijak. Da bi to postigao morao sam da ulepim maticu M3 u gnezdo od špera i da to zalepim ispod gornje stranice trupa. Ostali dodaci, koji služe da povećaju kontaktne površine, su od balze, i vide se na slikama, pa ne otežavaju bitno rep.

Druga osobenost Paragona su šarke  na kormilima pravca i visine. Na prvi pogled njih nema. I zaista onih klasičnih šarki nema. Ovde su šarke napravljene od kvalitetnijeg selotejpa, i to tako što je na strani gde se kormilo skoro dodiruje sa nosačem zalepljen selotejp celom dužinom. Ali samo to bi bilo nesigurno i selotejp bi se vremenom odlepljivao. Da se to ne bi dogodilo kormilo se previje oko prvog selotejpa pa kada se kontaktne površine izravnaju u jednu ravan zalepi se po jedan kraći selotejp blizu svakog kraja, u sredini kod trupa i na sredini slobodne površine. Bitno je pri tome da lepljive trake sa jedne i druge strane budu u direktnom kontaktu. Za 32 godine, otkada ja primenjujem ovakav način, nikada nisam imao problema sa šarkama ovog tipa, niti je bilo nekih nagoveštaja da će tu pući ili slično. Zato takve šarke preporučujem svakom kada se radi o kormilima na ravnim pločama, jer sem toga što su jednostavna imaju i bolje aerodinamičko dejstvo jer sprečavaju produvavanje, te smanjuju i otpor vazduha.   







« Last Edit: March 29, 2012, 03:41:24 PM by GILE »

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #21 on: March 30, 2012, 04:42:11 PM »
Evo i nekoliko slika trupa Paragona:
Trup Paragona je kutijastog tipa od 4 furnira balze debljine 3.2 mm. U prednjem delu, ispred krila, trup je sa dva rebra od špera 4mm podeljen na tri pregrade. Originalan model je bio čista jedrilica bez pogona pa je imao lepo zaobljen nos od tvrđe balze, na koji se nastavljao providan poklopac  sve do iznad ramenjače krila. U taj poklopac mogla se smestiti blic lampa koja bi pilotu signalizirala prisustvo usponskog termičkog strujanja. To je za Paragon bilo važno jer je taj model negde oko 1979. godine postavio tada svetski rekord u trajanju leta RC modela od preko 60 časova bez sletanja. Čini mi se da je to postignuto negde na severu zemljine kugle za vreme trajanja "belih noći" kada dan traje 24 časa, a noći uopšte nema. 

Ja nisam imao ni senzor termike, ni blic lampu, pa to nikada nisam isprobao (a ni bele noći mi nisu blizu).


Da bi ugradio elektro pogon morao sam da redizajniram prednji deo modela. Uklonio sam nos, i skratio trup za 2-3 cm, ulepio epoksi lepkom novu pregradu od špera, sa otvorom za prolaz motora sa žicama, na nju dodao još 20mm balze, sa istim takvim otvorom, i na to zalepio čeono rebro za pričvršćenje motora od špera 4mm. Pošto taj šper predstavlja ustvari nosač motora, ja sam ga sa 2 duža vijka za lim 2.8mm, spojio sa prvim pregradnim zidom i tako ostvario prenos vučne sile elise na stranice trupa. Poklopac prednjeg dela trupa je sada prosta pločica od balze, i još treba da nabavim i montiram bravicu, pa da i taj detalj bude rešen.





Sklopiva karbon elisa je AeroNaut 13x8". Na njoj je špiner prečnika
40mm, a za nosač elise se koristi konusni steznik na osovinu motora
prečnika 4mm. Elisu pokreće outrunner elektromotor SK 3536-910kv
koja pod punim "gasom" prioizvodi statičku vučnu silu od preko 1700 Grama,
i pri tom iz LiPo baterije 3S=11.2V nominalnog napona, vuče struju od preko 30A. Obzirom da je kompletno opremljen model težak oko 1550 Grama
elisa podiže model vertikalno naviše i još ga ubrzava silom od oko 150 Grama tako da lako dostiže visinu od preko 150m. 

Motor je montiran na nosaču od špera debljine 4mm, koji ima dosta otvora za prostrujavanje vazduha i hladjenje motora.






U pregradi trupa iza motora nalazi se RC prijemnik i ESC regulator, jedan pored drugog, razdvojeni Al limom debljine 1.5mm. Taj lim je zapravo elektromagnetski širm, koji štiti RC prijemnik od štetnih elmag smetnji koje proizvodi ESC regulator. Bez tog lima servoi su se bukvalno tresli kada je davan puni gas na stolu. Sada sa tim limom poskakivanja servoa više nema.



U sledećoj pregradi u trupu nalaze se 2 servoa Simprop Tiny-C, a pod krilom je smešten LiPo akumulator 3S-11.2V-30(40C)-2200mAh (200 grama). Akumulator je sa svih strana okružen lakim tvrdim sunđerima od penastog polietilena te ni u kom položaju modela ne može da se pomakne sa tog mesta, ali ipak može  jednostavno da se izvadi radi zamene ili punjenja. To omogućava gornji sunđer u obliku slova L.



Krilo je na trupu pričvršćeno pomoću 3 ili 4 gumene petlje od široke i debele gumene trake koja se kači na štiftove u trupu iza i ispred krila.
Da bi gumene petlje trajale što duže preko njih se postavlja plastična folija crne boje koja sprečava ultraljubičaste sunčeve zrake da dospeju do gume jer su oni
fatalni za život gume. Doduše za gumu nije dobar ni slobodan kiseonik,  a pogotovo je štetan ozon. Stoga je preporuka da se guma drži u metalnim dobro zaptivenim kutijama, poželjno na niskim temperaturama u frižideru.  Dobra stvar sa gumom je da kada model prilikom sletanja udari u neku prepreku na zemlji , krila po inerciji malo istegnu gumu i vrate se na mesto, te ne stradaju ni ona ni model. Naravno kada je takav udar snažan to ne pomaže mnogo, ali upak ublažava...
------------------------
Toliko o samom modelu. Kako se vidi on je tipične modelarske konstrukcije.  Konstruisao ga je Ed Svobod, poreklom Čeh, koji je sa njim imao puno uspeha na raznim takmičenjima. Ja sam se sa njim takmičio u F3B, i gotovo redovno sam bio najbolji u disciplini Trajanje, dok sam u Preletu, a posebno u Brzini imao slabije rezultate. 

Kada pripremim i nešto o letenju Paragona dodaću to ovde u sledećim nastavcima

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #22 on: March 31, 2012, 05:46:55 PM »
A evo sada malo i letenja. To je došlo brže nego što sam se nadao.
Naime danas smo Ivan Rus i ja izašli na aerodrom da letimo Paragon,
zapravo ja sam ga leteo a on je neumorno slikao. Predstavljam vam sa nekoliko slika kako je to izgledalo danas po divnom vremenu na livadi... Jednog trenutka termika je bila toliko jaka da sam se zbilja uplašio za model, bio je sićušan na nebu, pa sam brže bolje počeo da prevlačim model kako bi se smadrljavao, bez velikog povećavanja brzine i uskoro se model povećao pa smo mogli lakše da dišemo...
















Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #23 on: March 31, 2012, 05:56:18 PM »
Opet iskaču ona čudesa od reklama na sve strane, a drugo, ja zadam redosled slika a Imageshack ga preokrene, pa sad izvinite što redosled ide naopačke...Ali nema problema, mlad sam, brzo učim, naučiću ...Da li neko ovde daje savete u smislu kako staviti sliku na forum. Ono što je prikazano kao uputstvo ne pomaže mi ...dajte to na konkretnom primeru, hvala.

Pozdrav,
Slobodan

Offline Ivan Iowa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
    • www.iz-modellbau.com
Re: Paragon
« Reply #24 on: April 23, 2012, 12:56:44 AM »

Nadam se da ce ovo uspeti

Lijep ti je Paragon,
imao sam ga i veoma bio zadovoljan,
nisam brzinac kao vecina,letim za zadovoljstvo posto sam nekada gradio i takmicio u nekoliko Kategorija Slobodno Letecih i natrcao se za njima,

Interesovao me tvoj VRABAC i sam gradim slicne Modele,

Pozz, Iv

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #25 on: April 23, 2012, 06:24:07 PM »
Hvala, doduše ovo što se vidi ni sam ne znam šta je original od Paragona, ali to je ipak
taj model, jako volim da ga letim...

Što se tiče Vrapca u odnosu na Paragon on je baš kao vrabac u odnosu na rodu. Na slikama ima crteža i skice, ali
dok sam ga pravio menjao sam neke detalje. Prvo sam sa Speed-400 prešao na outrunner motor,
i sve što je s'tim u vezi, pa sam izbacio onaj poklopac kabine sa plastikom odgore, pa malo povećao vertikalac, pa promenio nos, i možda još nešto, ali u rezultatu sam dobio odličan hobby model koji zauzima jako malo mesta u autu, penje vertikalno, i leti vrlo stabilno, može i brzo, ali i sporo, ali to nije akrobatski model...nije ni za lupinge, ni za neke uske zaokrete...ali i sa njim kao i sa Paragonom može da sleti u ruku ...

Pozdrav,
Slobodan

 

Offline SloMi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
Re: Paragon
« Reply #26 on: December 09, 2013, 12:57:14 PM »
 Висина лета Парагона
-------------------------------

Како се мењала висина у једном лету е-једрилице Парагон, када сам је летео
на Ченеју 23.октобра о.г., приказује дијаграм у прилогу. Сет-ап једрилице био
је као што је наведено у рубрици Еquipement, а висиномер је из ХобиКинга.

Тежина модела је била 1.7 кг (распон крила 3 м, површина крила 70 дм2)

Када сам се вратио кући прикључио сам висиномер из модела на УСБ прикључак на компјутеру, па сам из дијаграма могао да се видим да је:

- стартно пењање до висине 253m било за 20s; брзина пењања 12.6 m/s, и да је
- слободно планирање било 11.5 minutа, брзина пропадања 0.365 m/s, превише!

Поздрав, Слободан