Author Topic: Sky holic HDS-2288  (Read 11327 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Sky holic HDS-2288
« on: March 24, 2012, 07:56:51 PM »
Pozdrav forumasima,

pre nekoliko dana su mi stigli dobro poznati servoi Sky holic, koje mnogo korisnika kod nas koristi na velikim modelima i kazu da su jedni od najboljih,

ajde po toj prici uzmem i ja moju Extru 330L  2222mm wingspan, na kojoj ce biti ZDZ50 motor.  ()-()

A kao sto sam slikao i prosli servo ajde da uradim reviziju i ovih servoa, pa nekome ce znaciti,

mada iskreno nisam se nesto iznenadio onime sto sam nasao unutra, vise mi daje hrabrosti u letu servo iz proslog opisa POWER HD 8312TGhttp://www.rcfly4um.org/index.php?topic=8737.0] [url]http://www.rcfly4um.org/index.php?topic=8737.0[/url]

evo i slika   4e













Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #1 on: March 26, 2012, 03:14:47 PM »
Sad vidim da sam napravio gresku u linku za Power HD 8312TG  http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8737.msg55293.html#msg55293

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #2 on: March 26, 2012, 03:27:21 PM »

mada iskreno nisam se nesto iznenadio onime sto sam nasao unutra, vise mi daje hrabrosti u letu servo iz proslog opisa POWER HD 8312TG[

Kojom metodom merenja i koje testove si koristio Bojane da bi ovo zakljucio?

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #3 on: March 30, 2012, 04:39:51 PM »
Sky Holic су исти сервои са Diamond. То су ми рекли лично кинези из фабрике и дистибутери за Diamond су исто потврдили. На сликама невидим ништо осим квалитет. По чему си заклучио да су HD сервои бољи ? Бичеш пре задовољан са сервоје и уживај  (pijemo)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #4 on: March 31, 2012, 01:21:33 AM »

mada iskreno nisam se nesto iznenadio onime sto sam nasao unutra, vise mi daje hrabrosti u letu servo iz proslog opisa POWER HD 8312TG[

Kojom metodom merenja i koje testove si koristio Bojane da bi ovo zakljucio?

M. (pijemo)

Znas kako Marko, moja profesija je elektronika, a u poslu se susrecem sa finom mehanikom koja se nalazi na veoma nezahvalnim lokacijama i pod teskim uslovima i temperaturama....  da ne kenj... dalje......

Prvo me iznenadilo sto nisu svi zupcanici metalni, u odnosu na one power hd, i na power hd su mnogo precizniji a i motor je ucvrscen u aluminijumski hladnjak koji je ujedno i deo kucista,

  veze izmedju motora i stampane ploce su zicama, a i  veze od trimer potenciometra koji meri polozaj, isto zicama,  to mi se ne svidja zbog velikih vibracija na velikim modelima.....

I e sad ja nisam rekao da mi se ne svidjaju Sky holic, kupio sam ih po preporuci, nego sam na prvi pogled izneo ono sto vidim,
vreme i koriscenje ce pokazati svoje, i nadam se da se i power hd opravdati cenu i dokazati, jer me jako NERVIRA nabavka skyholic servoa, znaci da nije Dejana, mnoooogo bi bilo teze doci do njih, a do powerd hd dodjes kad hoces, ima ih svuda.

pozdrav  ()-()

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #5 on: April 03, 2012, 12:35:57 PM »
Koliko sam uspeo da razumem metod ti je bio opservacija ili ti gledanje, sto i ne znaci nista, ako ne znas sta da gledas.

Konstruktor servoa je pri proracunu odredio da jedan od zupcanika bude najmanje opterecen, to jest rezultanta sila na njemu je drasticno manja u odnosu na druge zupcanike.

Takodje je taj zupcanik plasticni zbog toga sto ako se desi neki neplanirani udar sile na polugu servoa, da se ne ogule zupcanici nasumicno, nego da rikne bas taj i samo taj plasticni.

Pandam toga u elektrici ili elektronici je, pretpostavljas, osigurac.

Veze izmedju elektricnih komponenti se obicno ostvaruju provodnicima i ne znam sta je tu cudno ako su i kod ovog servoa veze izmedju elektricnih komponenti odradjene isto tako. :mhm

Pravi core-less digitalni servo sve vreme cici i zuji, ali ne zato sto trazi neutral ili nesto ne radi kako treba, nego zato sto je core-less i digitalni je.

Nema razlike izmedju Futabe ili SkyHolic-a po zvuku ... posto imam oba servoa.

Ja jos jednom apelujem da se koriste pravi termini i proverene tvrdnje, posto je ovoj forum ipak javna stvra, dostupna svima.

M. (pijemo)



WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #6 on: April 03, 2012, 05:19:43 PM »

Veze izmedju elektricnih komponenti se obicno ostvaruju provodnicima i ne znam sta je tu cudno ako su i kod ovog servoa veze izmedju elektricnih komponenti odradjene isto tako. :mhm

Pravi core-less digitalni servo sve vreme cici i zuji, ali ne zato sto trazi neutral ili nesto ne radi kako treba, nego zato sto je core-less i digitalni je.


Ja jos jednom apelujem da se koriste pravi termini i proverene tvrdnje, posto je ovoj forum ipak javna stvra, dostupna svima.

M. (pijemo)

U pravu si za mehanicki deo, stoji da je pametno da jedan zupcanik bude plastican, i da bude zupcanik, i to je extra.

Veze izmedju elektricnih komponenti je najbolje ostvariti stampanom plocom, to nisam ja izmislio vec napisao bas zato sto sam procitao na netu o manama.

A ovo za coreles ti je bas promasaj kritika, jer servo motori rade na nekoliko nacina i tipova struje koji se koriste za pokretanje motora, to sto cici i zuji je jer je struja kojom se motor okrece modulisan PWM strujom,  a sto se ponekad smiri je sto ima velikih zazora izmedju zupcanika, i zvuk koji proizvodi motor dok zuji je frekvenca struje koja se dobija kad pwm kontrolisan motor ide napred ili nazad, a cuje se jace u odnosu na druge jer su mu namotaji u vazduhu i prave veci zvucni efekat, nisu zamotani izmedju limova, to su dosta visoke frekvence koje cak i smetaju mnogima,  a ako nije tako zasto se posle izvesnog vremena i pomeranja rucno taj isti motor utisa i prestane ?

A sto se tice tvog apela za korsicenje proverenih tvrdnji, tu nisi u pravu isto, ako je forum javna stvar i ovo je odeljak za pisanje o servoima, ja sam mogao da te iste servoe ubacim u model i da ih nikad i ne pomenem, ali eto cisto sam otvorio da napravim koju fotografiju i konstataciju, i da priblizim kolegama sa foruma, mozda bi neko i kupio ali nije siguran dok ne vidi sta kupuje, a to danas nista novo.

To je moje licno misljenje i imam pravo na njega,  a iskustva drugih su tu da svedoce.

Ako sam i pogresio sto sam otvorio temu, evo neka je zatvore, mada ne vidim sto bi otvarali sekciju uopste.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #7 on: April 03, 2012, 05:29:41 PM »
Samo dobro preslusati razliku koja je izmedju digitalnih i analognih servoa  4e

CORELESS - bez jezgra (metalnog)

it is not an ordinary DC Motor but with its core light-weighted, so faster speed response and less inertia






kao i brdo texta kog ima na netu    http://www.rchelicopterfun.com/rc-servos.html

digital servo

A small microprocessor inside the servo analyzes the receiver signals and processes these into very high frequency voltage pulses to the servo motor. Instead of 50 pulses per second, the motor will now receive upwards of 300 pulses per second. The pulses will be shorter in length of course, but with so many voltage pulses occurring, the motor will speed up much quicker and provide constant torque.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #8 on: April 03, 2012, 05:33:01 PM »
Sky Holic су исти сервои са Diamond. То су ми рекли лично кинези из фабрике и дистибутери за Diamond су исто потврдили. На сликама невидим ништо осим квалитет. По чему си заклучио да су HD сервои бољи ? Бичеш пре задовољан са сервоје и уживај  (pijemo)


Ja nisam napisao da su bolji, jer nemam na osnovu cega, napisao sam da mi ulivaju vise izgledom zupcanika, a koriscenje ce pokazati svoje.

 (pijemo)

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
« Last Edit: October 09, 2014, 04:19:08 PM by grebic »

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #10 on: October 09, 2014, 05:44:39 PM »
Uzmi ih ti jedno tuce,i onako ti to trosis kao jogurt.  :hehe
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: Sky holic HDS-2288
« Reply #11 on: October 09, 2014, 08:32:57 PM »
Da znas  :sljus
Ovi su poveci za moju 'ticu ;namig
Al stizu neki za**bani uskoro...pa ce vidimo ko ce koga ovog puta :jaki:
Elem, dosta je ljudi koji su ih ovde koristili i jako su zadovoljni. A nisu ni skupi