RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

IK-3 Rogožarski

(1/4) > >>

miša2002:
Malo sam zapostavio radove na Pajperu, ali za koji dan, radovi se nastavljaju.
Projekat, koji sam nazvao "Karakondžula" je odavno zagazio u treću godinu. Pošto je ovo model eksperimentalnog karaktera, tj na njemu ću isprobati raznorazne "nemoguće" stvari, malo sam se baktao s njim i jednom dodatnom idejicom, no o tome kada bude vreme za to.
Ali nije to jedini razlog. Glavni razlog zastoja radova, na Pajperu, je iznenadni "napad inspiracije" za konkretno pokretanje izrade plana modela, za koji već mesecima, da ne kažem, godinama, prikupljam dokumentaciju. Prikupio sam podosta foto-materijala, podataka itd, da mogu da konkretizujem model u globalu, a detalje i konačni izgled ću u toku rada na izradi planova...
Za sad je u razmeri 1:5 iz konkretnih razloga. Voleo bi da je 1:4, ali tu je cifra bar x2...
Znači raspon krila bi bio nešto >2m, a ovo je on iz dva ugla. Neki koriste izraz "razmah", no ja sam navikao da koristim "raspon". Ni jedno, ni drugo nije pogrešno !!! Meni razmah malo para uši i pre mi dođe kao izraz za neku promenjljivu (ptice mašu krilima i pri tome imaju maksimalni razmah...)


Iako sam prikupio dosta materijala o modelu, nedostaje mi dosta o oznakama tj natpisima, poklopcima i tako tim pojedinostima. Naravno neću se ljutiti ako mi neko pošalje, bilo kakve podatke itd...

Pozdrav
Miša

mirce:
Evo novi sa skala virusom... Ljudi moji, da to nije neka epidemija?   ")

Mišo, bilo bi super da kreneš ovo da praviš. Gledajući kako si radio Pipera, ovo bi bilo veoma interesantno pratiti.

Nažalost, ja dokumentacije nemam za ovaj avion, ali siguran sam da ćeš se snaći na Internetu.

Gledajući donju sliku koju si postavio, mogao bi praviti model sa centroplanom i dve uške. U centroplanu da budu i trapovi. Tom koncepcijom u mnogome se olakšava manipulacija na terenu...

Pozdrav

Mirče

 

miša2002:


--- Quote from: mirce on March 11, 2012, 12:04:00 AM ---Evo novi sa skala virusom... Ljudi moji, da to nije neka epidemija?   ")

Mišo, bilo bi super da kreneš ovo da praviš. Gledajući kako si radio Pipera, ovo bi bilo veoma interesantno pratiti.

Nažalost, ja dokumentacije nemam za ovaj avion, ali siguran sam da ćeš se snaći na Internetu.

Gledajući donju sliku koju si postavio, mogao bi praviti model sa centroplanom i dve uške. U centroplanu da budu i trapovi. Tom koncepcijom u mnogome se olakšava manipulacija na terenu...

Pozdrav

Mirče

--- End quote ---

Hvala Mirče
Iako si, na osnovu slike iz prvog posta, dao predlog, koncepcija i jeste upravo ta, deo krila sa trapovima su u sastavu sa trupom i to iz više razloga, ne samo zbog sklapanja na livadi. To mi je "navika". Evo i dve slike, tog dela, na "karakondžuli" tj za nju. Metar je u korenu, čisto radi orijentacije, a slikano je pre dve godine!

 

Uostalom, meni je zadovoljstvo i priprema modela pre leta, kao i "taksiranje". Ništa ne prepuštam slučaju, tj nisam "rz brzotrz"...
Pre godinu dana, Schwab je video delimični plan trapova i tog dela i mislio je da je to od Corsair-a. Na planu su bile "fioke" za trapove i deo trupa (presek), prevarila ga kosina za "pakovanje". Eto druže, sad znaš o kom modelu je reč - piše na kraju ovog posta !
Inače ovaj, trenutno, brzogalopirajući skala-WW2-virus, mene je zarazio mnogo, mnogo ranije, ali nikako da stignem, uvek ti nešto poremeti planove...

Ovo nije "Hawker Hurricane MK1", iako poooomalo liče. Ovo je njegov "tata", iako mnogi tvrde drugačije.
Ja sam patriotski pristrasan i ...
Radi se o IK3-Rogozovski.

Anakin:


Verujem da ovo moze da pomogne. Ako nemas saljem link za download.

Pozz

edit: Ako treba jos nekome samo neka kaze jer ne verujem da bi naislo na odobravanje da postavim link direktno u temi.

flyfly:
MIso 2012

Da li na kraju  radis Hawker Hurricane MK1 , IK-3 ili Karakondzulu ?

Topic ti se zove Hawker Hurricane MK1?

Prve dve slike koje si objavio su  Hawker Hurricane MK1.
Promeni ime topica ili otvori novi o IK-3...

Poznato je da je Jugoslovenska vojsla pred Aprilski
rat bila opremljena  sa oba aviona, a imali su  i Me 109 itd...
Ako si toliko  pripremao dokumentaciju onda si
pre objavljivanja topica trebao da znas da
se fabrika u kojoj   je radjen IK-3 zove Rogožarski a ne Rogozovski.

Dokumentacija o IK-3 postoji ali moras se malo pomuciti.


Pozdrav FLY FLY

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version