Author Topic: MK quad  (Read 8653 times)

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
MK quad
« on: March 04, 2012, 06:03:41 PM »
recycling camera mount i quad u izradi...pan tilt...


jedan brief o quadu...



osnova jed od YUMEN-a :)
Leti odlicno...ali stalno imam neke gremline :)
Danas po relativno nezgodnom promenljivom vetru sam uspeo da polomim jednu elisu  :sljus...i pokrivim noge na MK, par zubaca u servu...
Nije problem u vetru :-\...jednostavno MK ponekad gubi signal od RC TX-a...u pitanju je JR sx600 sa rs600 prijemniko modifikovanom da daje ppm sum...
Probacu da stavim lowdrop regulatore na FC1.35...mada mislim da ce biti slaba vajda od toga... ")


E sad  ima jednu MOLBU, ako neko ima epp 10x4.5 desnu ili ti kontra rotirajucu elisu na zajam ili prodaju...dak se ne snadjem... (fiu)

Uzgred gde se to najpre moze naci? Vidim da u HK bas i nema toga...ima li neko iskustva sa 10x6?Toga ima...

Malo je nezgodno jer ovi MK ESC nisu bas za vece struje od 10-12A..

a sad na  (<--)


Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: MK quad
« Reply #1 on: March 04, 2012, 11:24:41 PM »
Imam ja u rezervi nekoliko kompleta tih 10x4.5 EPP elisa i novih i koriscenih. Ne koristim ih vise jer su mekane za vece terete, pa se javni na PP ili 064/2129-829 da se dogovorimo oko slanja ili preuzimanja.

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: MK quad
« Reply #2 on: March 05, 2012, 08:29:04 PM »
Imas izbor elisa za multirotor na http://www.rctimer.com .
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #3 on: March 07, 2012, 10:35:48 PM »
Danas, ljubaznoscu Dragana (Gizmo) dobih 10x4.5r i jos "par" elisa za rezervu oo))...
i morao sam vec sam po mraku da "overim" elisu... (<--)...leti quad ko zmaj...

Imas izbor elisa za multirotor na http://www.rctimer.com .
ponuda je extra...ali...najveci problem je sto je payment method :Paypal... ")
a o paypal-u kod nas ne bih...  (___)

Ovih dana cu da isprobam kako sve to leti sa kamerom...
sledi izvestaj... (photograf)


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #4 on: April 26, 2012, 12:10:43 PM »
Proradio cnc (yay)...

Quad sa nogicama


centerplate za 14-15mm Al


Bice i kit kompleta.. (fiu)


mikrokopter klon...168mm precnik...






nogare, u tri visine...



ako nekome nesto treba tu sam  ;namig...mala cnc masina je u pitanju- max 175x170mm povrsina obrade...
Trenutno se patim sa glodalima...za utore od 1.5mm, kolika je debljina i vitroplasta koji sam koristio...i sve je to jos u fazi know-how...


Cim "prepakujem " svoj MK quad na novi okvir, videcemo sta dalje... 4e









Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: MK quad
« Reply #5 on: April 26, 2012, 11:30:31 PM »
Jel to vitroplast (staklolit) iz Astaco-a?

Ja sam pravio nosač kamere sa njim i nisam uopšte zadovoljan, u poređenju sa original mikrokopterovim GFK pločama, ove su poput malo tvrđeg kartona, iako bi po mehaničkim karakteristikama trebalo da su iste...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #6 on: April 27, 2012, 09:31:00 AM »
Ne, vitroplast nije iz astaco-a...nabavio sam kasirane ploce za pcb 300x200mm relativno jeftino, pa sam odatle sekao.
Vitroplast je extra kvalitete, a i lepo izgleda jer je beo.Steta sto ga vise nemam :(.
Kazes da onaj iz astaco-a nije neki? Koja je debljina u pitanju?
Moracu i ja da porucim odnekud vitroplast, pa sam mislio od njih...
Ja ne bi koristio nista ispod 1.5mm debljine...imam quad centralne ploce za mikrokopter i one su od 1mm...i to je po meni slabo.
Sasvim drugo pitanje je tezina samog vitroplasta-koji nije uopste lagan, e tu su karbonske ploce zakon...
Cim nabavim malo bolju vagu cu da uporedim vitroplast i AL ploce od 1.5mm, posto imam i od njih nesto iseceno.

Mana aluminijuma je sto se pri eventualnim padovima krivi i deformise,doduse,sve se to da ispraviti posle...ali to vise nikad nije kao pre
(ovo govorim iz iskustva :)  )

Jer imas crtez tog nosaca u .dxf formatu... mmmm cisto da ga vidim...i ja sam nesto konstruisao i crtao i sasvim je ok ispao...iako sam ga sekao i pravio rucno.


Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: MK quad
« Reply #7 on: April 27, 2012, 11:02:50 AM »
Ja sam uzeo 1mm FR4 vitroplast (staklolit), u teoriji to je isti materijal kao što koristi onaj tip sa mikrokoptera, međutim ovo što prodaje Astaco, kada se iseče manji deo faktički je savitljivo kao malo tvrđi karton, i tanki delovi su totalno savitljivi, nemaju nikakvu strukturu.. Ja sam sastavio svoj nosač, ostavio sam dosta ovih unutrašnjih parčića i zalio dobro superlepkom pa to za sada drži, ali videćemo kako će biti u praksi.

Inače DWG fajlovi su mi na kućnom računaru, ali evo ti zato Corel Draw u koji sam uvezao DWG fajlove:

Link za download: http://dl.dropbox.com/u/49111849/HiSight%20III.cdr

Kada sve sklopiš, treba da izgleda ovako:

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #8 on: April 27, 2012, 12:48:58 PM »
auuu....hvala za cdr fajlove!
Nemam pojma, imao sam prilike da radim sa FR4 vitroplastom od 0.8mm, za PCB...i imao je sasvim solidno drzanje...
ok, savija se i vitoperi ali je ok...
Probacu ja to da odradim sa 1.5mm FR4...pa cemo eventualno da uporedimo cvrstinu i tezinu...
Nesto slicno sam i ja konstruisao-vidi se na gornjim slikama...iseceno od starih maticnih ploca od racunara...i mogu reci da je okvir sasvim
cvrst.

Hvala i pozdrav! :)aplauz

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: MK quad
« Reply #9 on: April 27, 2012, 01:50:18 PM »
Ako ideš na 1.5mm onda moraš sve ove unutrašnje slotove da uvećaš za 0.5mm + 0.15mm za CNC da bi imao neku toleranciju, dakle treba da staviš ruku 1.65mm

Ja sam stavljao okruglo 1mm jer sam sekao na laseru, pa on sam izgori i tih dodatnih 0.1mm pa taman rupa bude nešto veća i ima neku toleranciju da može da uđe kako treba.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #10 on: April 27, 2012, 10:40:42 PM »
Malo sam radio (work)

ovo ce da bude moj quad mikrokopter


Jedino sto  sam zeznuo su rupe za montazu Flight controllera...rupe su uze :(...ali ionako sam mislio da stavim neki materijal izmedju FC i rama, da ublazim i izolujem vibracije...

Visina nogu se da podesavati u tri koraka...ova je srednja varijanta

a ovo je nesto sasvim drugo...AL profil je 14x14mm



manje vise vec vidjeno...



 (<--)


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: MK quad
« Reply #11 on: May 03, 2012, 10:48:11 AM »
Farbanje... ;)


Sve je ofarbano metalik farbom..ostalo od motora i auta  :)
Na vitroplast odlicno prijanja...gotovo neoderljivo, farba -sprej-, za auspuhe ,kenda kolor , crna mat...



Nogari su ispali odlicno...

Ovo ce da ide na multiwii projekat...

Mikrokopter...gremlini se nastavljaju...nazalost ???
Jedan dan je sve bilo ok, drugi dan sam ga opet hvarisao...i to nogare...ne radi altitude hold...i acc senzor MMA7260 koji imam na FC1.35, i to Z osa prijavljuje hardware error...
Prelemio sam ga, skinio, pa opet zalemio-isto...pcb veze ok,...

Ako neko ima MMA7260-kupujem :)...vidim da ima na kupindu MMA7361...isto, ali ni nalik "), probacu da stavim taj ako ne nadjem original...
U medjuvremenu prelazim na multiwii...cisto da vidim sta i kako  radi..a  imam sve komponente... :-\