Author Topic: Flaybarless Blade MCPX  (Read 4479 times)

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Flaybarless Blade MCPX
« on: October 30, 2011, 08:14:13 PM »
Neverovatno ali ovaj micro helikopter je flybarless i leti kao helikopteri klase 450 i 500 samo sto je mali.
Od akrobacija moze da radi sve kao 450 samo sto je stabilniji jedno 20X,
sa njim stize uputstvo za podesavanje i dati precizni parametri kako da podesis idl1 idl2 normal, pitsh itd sve detaljno ali samo podrzava dx7 i dx8 stanice



http://www.horizonhobby.com/Products/RelatedParts.aspx?ProdID=BLH3580&Category=Optional+Accessories&SubCategory=#quickOverview
« Last Edit: October 30, 2011, 08:19:35 PM by Danijel »

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #1 on: November 21, 2011, 03:10:13 PM »
Danas stigao malisa:






Prvo,nije tacno da podrzava samo ove dve navedene stanice.Podrzava i cak DX4,DX5e,DX6i(dx6 otpada) i ove 2 vec pomenute.

Malisa izgleda prilicno dobro odradjen,mada ima malo lufta u glavi.Dolazi u paketu sa par rezervnih delova,2 baterije i punjacem i rezervnim listovima rotora(moja varijanta BNF).Setovanje za svaku pomenutu stanicu na cd-u koji takodje dodje uz model.
Baterije se pune i videcu dal ce kamerica da proradi i da napravim neki snimak.O utiscima posle prvog leta.

Cisto tek da prsti ne zaribaju preko zime.
pozzz

Cane

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #2 on: November 27, 2011, 09:26:06 PM »
,,Prvo,nije tacno da podrzava samo ove dve navedene stanice.Podrzava i cak DX4,DX5e,DX6i(dx6 otpada) i ove 2 vec pomenute."

gde pise da podrzava dx4  i dx5e, i kako to posto nije tacno...     
Flaybarless na dx4 ....
« Last Edit: November 27, 2011, 09:34:34 PM by Danijel »

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #3 on: November 27, 2011, 10:37:40 PM »
@Danijel:pre nego sto nekog napadnes,citaj sta pise.Ne  verujem da ti nije poznato znanje stranih jezika.
RTF model se prodaje sa DX4 ili sa DX6i. A binduje se i sa DX5e bez problema.

pozzz,

Cane

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #4 on: December 07, 2011, 05:54:17 PM »
Evo jednog malog videa,posle malo tuningovanja ovog zvrka.

Dobio je novu alu osovinu i aluminijumsku swashplate.Jos se malo mucim oko podesavanja da ga smirim na moj nivo osetljivosti jer je bas ziska i reaguje na komande bas zustro.

Inace je bindovan na dx6i i fabricko podesavanje koje dodje na cd je bas brutalno za mene i moj nivo,tako da je mngo povisen expo i dual rate i povecan broj obrtaja glave.




inace je snimamo 3 ili 4 pokusaja jer je stvarno tesko da se ovaj malisa uhvati u kadar sa ovom maleckom kamericom.
« Last Edit: December 07, 2011, 05:57:07 PM by cane »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #5 on: February 09, 2012, 02:24:49 PM »
Zainteresovao me ovaj malisa a nov sam u heliopterskim vodama :) pa bih da priupitam nesto ? ...koliko je bolja varijanta ici na DX6i stanicu u odnosu DX4e koja se isporucuje iz sam model tamo gde sam ja nasao ?

I ima li jos nekih zanimljivosti u voznji ovog modela od zadnjeg posta ;) ?

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #6 on: March 08, 2012, 02:25:06 PM »
Naravno da je varijanta sa dx6i mnogo bolja,jer ima mnogo vise mogucnosti oko podesavanja samog helija,kao sto su dual rate i expo.dx4 ima samo prekidac ugradjen za dualrate a ko zna u kojoj meri smanjuje osetljivost.

pre neko vreme se pojavio i u brusless varijanti....

Offline Veljko.N

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #7 on: March 08, 2012, 02:27:22 PM »
Pozdrav Cane, jel možeš da mi kažeš kakva iskustva imaš sa ovom DX6i stanicom?

Hvala!

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #8 on: March 08, 2012, 02:42:29 PM »
stanica je odlicna i trenutno mi ne treba bolja za moj nivo u ovom hobiju.gomila podesavanja i sve sto meni trenutno treba,nijedan prekid signala za vise od 3 godine koliko je imam.6 kanala mi je za sada sasvim dovoljno.

jedini problem su baterije,ali uvek imam po nekoliko garnitura pa mogu i ceo dan da provedem napolju sa njom.

Offline Veljko.N

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: Flaybarless Blade MCPX
« Reply #9 on: March 08, 2012, 02:46:38 PM »
To me je i zanimalo da li ima prekid signala, pošto sam čitao da su se ljudi žalili da se dešava da dođe do prekida, u svakom slučaju hvala na odgovoru!