Author Topic: Sklapanje Hexakoptera - Problem  (Read 35444 times)

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #15 on: February 05, 2012, 12:53:58 PM »

Verujem da si se ranije javio na ovom forumu sigurno bi dobio savete od iskusnih clanova kako da za mnogo manje para dobijes opremu istog kvaliteta ili sa druge strane za iste pare mnogo bolju letelicu...
 

 microcopter.de nije neki china shit. ;namig  covek je hteo vrhunski kvalitet i to je i dobio.

M.  ()-()
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #16 on: February 05, 2012, 03:15:54 PM »
Marko 80% nas leti modele i koristi robu iz Chine, ima dosta robe iz Chine koja za male pare pruza odlican kvalitet.
 Futaba, Robbe, Graupner ko moze sebi da priusti nema potrebe da razmislja o Chini..


Danko koje si Robbe  motore dobio uz kit?

Pozz..

Offline nedbojsa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 807
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #17 on: February 05, 2012, 03:34:34 PM »
@marko Ne bi da spamujem. Mikrokopter.de je svakako klasa za sebe. No s'obziom na problem na koji je naišao danko ne deluje baš kao vrhunski kavlitet! Mislim imaš u ponudi tri modela i na jedanom  modelu ne možeš da napraviš da se gađaju rupe na nosačima i rupe na motoru. Za 2k € treba da bude sve tip top, a ne da moraš da budžiš zar ne?
Antiprotivna teoraija letenja: "Postoje neke preporuke i pravila o tome kako leteti; 1-Kako treba leteti i 2-Kako ne treba leteti znači, ako letim po pravilu 2, i to odlično, znači "letim antiprotivno" ili ti protivprotivnog, zapravo "kontra odnaopačke"."

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #18 on: February 05, 2012, 03:52:15 PM »
@nedbojsa:
Nije bio problem u mikrokopteru već u meni :) Kada sam zarotirao motor za 90 stepeni, sve je leglo na svoje mesto..

@vpilic:
Uz kit sam dobio ROXXY BL-MOTOR 2827-35

Evo i par fotki od danas. Kompletirao sam ožičenje, ostalo mi je još samo da nađem konektor za telemetriju da mi ne visi ovako, i da to spakujem unutra, i da kompletiram kalibraciju kompasa + propelere... Ne znam samo da li odmah sada na početku da mu stavljam i NaviCTRL+GPS ili da ostavim ovako da se malo uvežbam prvo..










Offline vidoja

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 138
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #19 on: February 05, 2012, 05:21:16 PM »
druze proveri malo te lemove jer ovo izgleda kao sa motikom da si lemio :)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #20 on: February 05, 2012, 05:24:47 PM »
Lemovi su svi kako treba, sto se tice toga iskustva imam na pretek :)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #21 on: February 05, 2012, 05:30:54 PM »
Predajnik za telemetriju najlakse mozes fixirati plasticnim zip vezicama.
Ako ti je u uputstvu sve objasnjenjo proprati malo i forume.
Ja nemam iskustva trebalo bi da ti odgovori neko od iskusnijih dal da montiras sad ili kasnije.

Koliko vidim na slikama lem ti nije bas idealan. Posto je sve otvoreno lepo pregledaj da slucajno negde nije pala neka tackica lema i da ti kasnije napravi haos i kratak spoj.

Pozz..

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #22 on: February 05, 2012, 05:39:05 PM »
Lemovi su 100% dobri, samo su zice jako debele i kockice velike, pretpostavljam i velika struja, pa treba dosta kalaja da dobro stegne...

Za telemetriju mi nije problem pricvrstiti vezicom predajnik, vec kablic za telemetriju je za sada samo provizorno ukljucen, nije na odgovarajucem konektoru, pa zbog toga ga nisam pricvrstio na finalnu poziciju..

Inace da li treba ovedve antene od predajnika da ostavim da vise ispod ili ih mogu ugurati unutar konstrukcije?

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #23 on: February 05, 2012, 05:48:52 PM »
Nego imam jedno pitanje vezano za podesavanje... Kada startujem motore, levi stick mi je na sredini i motori rad sa 50% snage.. Kada oduzmem gas motori uspore do neke granice, a kad gurnem stick skroz gore onda su motori na 100% snage.

Da li je ovo normalan nacin funkcionisanja, jer se plasim da ako montiram propelere i upalim motore da ce kopter odleteti u vis sam od sebe..

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #24 on: February 05, 2012, 06:58:22 PM »
Sto se tice antenica na resiveru pozeljno je da budu van modela  i  jedna u odnosu na drugu u formi L ili razdvojene jedna od druge _ _
Mada tvoja stanica i resiver su odlicni i da ih stavis unutra imaces domet 600-1000m sto ti je naravno dovoljno  :big smile

Kod motora nije normalno da kad oduzmes gas oni i dalje rade.
Kao prvo jesi li odradio setup na ESC kontrolerima i podesavanje hoda palice za throtle-gas?
Drugo probaj sa dugmetom za triming ako mozes jos povecati hod palice time ces resiti.

Ps. Nemoj se mnogo igrati sa motorima sa punim gasom bez elise nije pozeljno.. Samo proba da vidis u kom smeru se okrecu i nista vise...

Offline milan_vranic

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #25 on: February 05, 2012, 07:03:54 PM »
Podesi "Vario Neutral point" na 127 ili otvori stanicu i ukloni feder koji vraca stick na srednju poziciju ( stranica 18. u uputstvu)
« Last Edit: February 05, 2012, 07:06:34 PM by milan_vranic »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #26 on: February 05, 2012, 07:54:11 PM »
Kod MK je sasvim normalno da kad skroz smanjis gas motori rade na nekom malom broju obrtaja koji moze da se podesava u MK tools.
Motori se skroz zaustavljaju pomeranjem palice za gas dole-levo, a pokrecu se dole-desno. To je uradjeno kao sigurnosna mera.
Meni po fotkama deluje kao da si sve uradio kako treba. Vidim da si na pocetku imao dilemu zasto si dobio samo 4 gumena distancera.
Ta 4 sluze da se na njih montira FC plocica kako bi se sto manje prenosile vibracije sa rama.
Kod tih ESC-ova ne trebaju da se rade nikakva inicijalna podesavanja. Hteo sam da ti kazem da prvu "vrucu" probu uradis sa baterijom od 9V
za svaki slucaj da ne zadimi ako je nesto lose povezano. OBAVEZNO sve prvo isprobaj bez elisa i nikada nemoj da guras motore ne 100% bez elisa.
Antenice risivera moraju da budu pod uglom od 90 stepeni i pozeljno je da stoje ovako /\ u odnosu na model.
Za pocetak mozda bolje da prvo sve radis bez kompasa i GPS-a, posebno sad kada su vrlo jake oluje na Suncu sto ume vrlo lose da utice na kompase
i gps uredjaje.
Srecno i nigde ne zuri  ()-()

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #27 on: February 05, 2012, 09:51:06 PM »
A da li je normalno da meni palica za gas bude na sredini, i tada mi u MikroKopter-Tool konfiguraciji pokazuje vrednost 129.

Kada startujem motore, i palica stoji na sredini motori rade nekom određenom snagom (ne mogu da procenim koliko jer nemam propelere još montirane), međutim kada spustim palicu na dole, motori krenu da rade osetno slabije. Da li je to normalno ponašanje, tj. da li će meni hexa da poleti naglo u vis na tom gasu ako mu montiram propelere, ili nešto treba da menjam u podešavanjima? Upustva sa mikrokopter.de su prilično konfuzna, i na jednoj strani piše da je ok ovako kako je meni, a na drugoj piše da kada ne diram palicu da bi gas trebao da bude oko nule.

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #28 on: February 05, 2012, 09:53:55 PM »
da li ti imaš mode1 ili mode2 stanicu?

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #29 on: February 05, 2012, 10:21:00 PM »
Imam Graupner MX-20, i podesio sam ga po njihovom uputstvu, izmeđuostalog sam negde i taj "Mode 2" odabrao u podešavanjima stanice.