Author Topic: Sklapanje Hexakoptera - Problem  (Read 35561 times)

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #105 on: April 24, 2012, 07:06:44 PM »
Snimak od danas, a ujedno i proba GoPro HD Hero2 kamere



Kamera je bila montirana direktno na rigger pa su vibracije značajne...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #106 on: April 28, 2012, 08:34:32 PM »
Upgradeovao sam FlightCtrl firmware na 0.88e i NaviCtrl na 0.28i, a ovo je ujedno i prvi let sa ručno pravljenim HiSightIII nosačem i GoPro Hero2 kamerom




Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #107 on: April 30, 2012, 07:45:51 PM »
Inače danas sam išao do Kelco-a pa sam pazario hladnjake za ESC-ove, koštali su reda veličine 90 dinara komad, ali su me zato u MikroPrincu ošašavili na termoprovodnom epoksiju, njega sam platio 1800 dinara za kutijicu od 5 grama... Doduše ja sam umešao trećinu kutijice, zalepio svih šest hladnjaka i ostalo mi je dovoljno smeše za još bar 20 komada u toj gomili koju sam umešao, ali opet, jeftinije bi bilo da sam kupio 5 grama droge :)

Evo ih kako izgledaju:

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #108 on: May 04, 2012, 07:36:43 PM »
Danas sam imao jednu vrrlo kritičnu situaciju dok sam probavao FPV, ovaj put 100% zbog sopstvene gluposti...

Naime, onomad kad sam imao onaj pad, nisam baš detaljno prekontrolisao bl_ctrl-ove, pa mi je promaklo da je na dva ESC-a pukla po jedna komunikaciona žica (C,D).

I tako ja letim na nekih 15-20 metara, i krene meni da pišti stanica (a to mi se inače desilo prošli vikend, samo što sam ja mislio da je zbog pregrevanja ESC-a). Ja sletim kad imam šta da vidim, 4. motor ne radi... U vazduhu dok je bio strujanje vetra i inercija je vrtela propeler pa se nije primećivalo, međutim kad sam sleteo imao sam šta da vidim...

Imao sam dovoljno sreće da se u toku leta samo jedna od te dve polomljene žice odvojila, pa sam sa jednim motorom uspeo da sletim bez ikakvih problema (odziv na komande je bio apsolutno normalan, nisam ni primetio da nešto nije u redu dok nisam sleteo), da je bilo drugačije, opet bi usledela popravka od minimum par stotina evra...

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #109 on: May 06, 2012, 04:06:06 PM »
Nakon malo hackovanja uspeo sam da povežem i ubedim GoPro Hero2 kameru da mi da kompozitni video izlaz na BUS konektoru... Sada sam taj izlaz povezao sa video Tx/Rx kompletom sa HobbyKing-a i radi sve savršeno:


Ako nekoga zanimaju tehnički detalji i šema, to sam okačio na GoPro forumu jer se mučenici zlopate mesecima i nikako da provale kako da dobiju video out na BUS konektoru :)
Link na temu je ovde

Offline danko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 437
Re: Sklapanje Hexakoptera - Problem
« Reply #110 on: June 29, 2012, 09:25:15 PM »
Konačno sam napakovao i 7" LCD na stanicu, i prilično sam ponosan kako je lepo ispalo :)

Uzeo sam aluminijumski flah 80x4mm, savio pod ugom, i na njega direktno nakačio sve ostalo... Malo sam lutao po gradu pokušavajući da nađem neko elegantno rešenje za kačenje, ali ništa elegantnije od leptir matica nisam uspeo da nađem... Još sam isekao i izlakirao zaklon za sunce, ali ću sutra probati da vidim kako se vidi preko dana jer mi se čini da je kontrast na displeju jako dobar, pa možda taj zaklon neće ni trebati...