Author Topic: T-45 Goshawk EDF jet  (Read 8322 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
T-45 Goshawk EDF jet
« on: January 31, 2012, 10:07:17 PM »
Nova letelica je pronasla mesto u mom hangaru,

kao sto pise u naslovu to je T-45 Goshawk EDF jet.

Stigla iz Hobby kinga, nisam platio nista vise od cene na sajtu plus postarina i plus 266 dinara za nasu postu, jedino ja otisao u postu da podignem.

Trebalo mi je jako malo vremena da ga sklopim posto je dosao ARF, jedino moram produziti neke kablove za servoe, ali to cu sutra.

Jedva cekam da ga dignem u nebo.

                :big smile

Specification:
Wingspan: 950mm
Length: 1000mm
Wing loading: 36g/dm2
Main wing area: 18sq/dm
Flying Weight: 620g
Channel: 4ch
Motor: B3830 Brushless Outrunner 4300kv
ESC: 30A
Servo: 3 x 9g   
EDF: 64mm
Battery compartment size: 107 x 39 x 33mm
 
Required:
Your own Tx & Rx
Battery 2200mah 11.1V 3S 20C














« Last Edit: January 31, 2012, 10:13:03 PM by djbojan »

Offline tataBulik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 352
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #1 on: January 31, 2012, 10:59:16 PM »
Odavno gledam taj model na HK i mnogo mi se dopada :big smile

Kako ti se čini izrada, onako uživo?
Obavezno piši utiske nakon prvog leta (sa fabričkim setup-om)  (<--)

Ja sam iz HK od letilica do sada naručio samo COOTA-u seaplane i nijesam nešto specijalno zadovoljan. Mnogo brate zajeban model za letenje  (work)
Zato me zanima kakvi su im jetovi, jer im je cijena veoma povoljna.  (pijemo)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #2 on: January 31, 2012, 11:06:27 PM »
Izrada je sasvim pristojna, nemam nikakve zamerke, cak je bas dobro odradjen,

a ja hocu da uzmem i Stinger 64mm, isto sa HK

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #3 on: February 01, 2012, 12:10:11 PM »
Čestitke za model! Želim ti da dugo leti u tvojoj floti! Naravno, čekam snimak sa test leta  (photograf)

Offline GogaAR

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #4 on: February 04, 2012, 12:47:51 PM »
Zaista lep model...

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #5 on: March 27, 2012, 12:04:54 PM »
Bojane kada će prvi let? Vreme je idealno.
Planiram da naručim isti takav model, pa me interesuje da li se krilo može skidati ili je trajno montirano-zalepljeno za trup?

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #6 on: April 02, 2012, 03:23:20 PM »
Odlicno izgleda  (<--)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #7 on: April 03, 2012, 11:47:22 AM »
Nikako da dignem T45 u vazduh, ali evo u medjuvremenu snimak sa Stinger 64   ()-()


    (<--)

Samo mi se nemojte smejati za sletanje molim vas  lol  , cuje se da je bilo prisilno sletanje, baterija u kameri je bila gotova a sletanje uz bocni vetar i sa jednim pilotom u publici iza ledja, a jos je i major u vojsci koji leti bas na jet modelima.

« Last Edit: April 03, 2012, 11:49:51 AM by djbojan »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #8 on: April 18, 2012, 12:29:18 PM »
T-45 je pesao u drugi hangar, kod kolege IvanGrozni

  da se  (<--) puno

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #9 on: April 18, 2012, 10:39:53 PM »
Auu, Ivane svaka cast  :)aplauz

A da skoknes ti neki lep vikend do Kopljara da vidimo to avionce?   ()-()

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #10 on: April 19, 2012, 12:04:53 PM »
Auu, Ivane svaka cast  :)aplauz

A da skoknes ti neki lep vikend do Kopljara da vidimo to avionce?   ()-()

Može, može. Taman da probam model. Samo malo da ga sredim. Mislim da ga malo zaštitim fiber trakom. Pored toga moram da napravim adapter sa T konektora na XT60. To će biti ubrzo. fotografisaću model i malo ga bolje predstaviti na forumu.

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #11 on: April 25, 2012, 09:45:09 PM »
Konačno, nađoh malo vremena, da predstavim model. Kao što je Bojan napisao, ovaj model je preleteo kod mene. Evo i nekih fotografija i prvog utiska o njemu, dok je osnovne informacije o modelu napisao Bojan u prvom postu.
Na modelu se nalaze tri servoa. Po jedan za elerone, vertikalac i prednji točak koji je upravljiv. Model poseduje stajni trap. Servo su no name, ali misli da ne bi bilo loše zameniti ih bar sa HXT900, što sam i viđao na netu. Kontroler nisam mogao da vadim jer je ulepljen, kao ni motor, ali mi se čini da i nemaju baš neke oznake. Inače kontroler je došao sa T konektorom, pa sam morao da pravim adapter sa T na XT60 konektor.
Na prvi pogled, model je zanimljiv.  Odlivak je dobar, bez zamerki, nema nešto onih ostataka od stiropora po ivicama, gde se sapajaju dva dela kalupa. Mada mi se čini da je stiropor laganiji od recimo sličnog modela od Multipleksa, Twistera, kojeg sam imao prilike da vidim kod @ivanmagd.
Kabina modela se sastoji iz dva dela, koja se spajaju lepljenjem, a to je već uradio Bojan. Možda ne bi bilo loše da se doda neka figurica pilota i kopilota.

Evo i nekih fotografija.

Kabina modela.




Nos modela je od neke plastike, koju je Bojan zalepio super lepkom, pa sam se namučuo da ga skinem, kako bi uklonio prednji točak.



Moram da napomenem da su horizontalni i vertikalni stabilizatori presvučeni nekom folijom, plastikom ili nečim sličnim, verovatno kako bi dobili na čvrstini.


Vertikalni stabilizator se skida, sa delom trupa, a sve se osigurava jednim šrafom na kraju, a napred se osigurava jednim da kažem klinom.







Pogled kroz trup


Ispod kabine nalazi se dovoljno mesta. Vidi se spremište za bateriju, a po potrebi može se korigovati-iseći za veću bateriju. Za prijemnik i satelit ima dosta prostora.


Krilo se takođe skida sa trupa i fiksirano je kao i vertikalac sa delom trupa, šraf na jednom i klin na drugom kraju.






Baterija se stavlja odozdo i taman staje u ovo plastično kućište.


Točkove sam ukolnio sa modela. Razlog je što ću ga sleteti na travu, a točkovi bi mu u tom slučaju sam smetali, jer su malog prečnika. Evo ga prednji točak, tek je nešto malo veći od konektora XT60.


Pošto ću ga sletati na stomak, model sam obložio fiber trakom, donji deo trupa, napadne ivice krila.

Adapter za bateriju.


Jedino što nisam siguran sa ovim modelom je CG. U uputstvu koji sam skinuo sa HK sajta, o tome nema ništa. Na netu sam našao nešto o tome gde se nalazi CG, postoji nekoliko opcija. Pošto ja nisam radio neke ozbiljnije izmene na modelu, nadam se da model nije u disbalansu.
Sada samo čekam povoljne vremenske uslove za prvi let. Juče sam hteo to da uradim, napunio baterije, ali džabe, bilo je jakog vetra. Danas kiša.  Tako da će biti neki drugi put, nadam se uskoro.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: T-45 Goshawk EDF jet
« Reply #12 on: April 26, 2012, 10:02:56 PM »
Druze ova ptica izgleda jako dobro, ocekujem pun izvestaj o prvom letu. Ako vec imas nameru da ga sleces na travu moja preporuka je da sa donje strane trupa prelepis monokot jer ce se model jako isprljati a neces moci da ga ocistis.