Author Topic: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec  (Read 5980 times)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« on: January 20, 2012, 02:54:05 PM »
Radi se o ovom modelu:  http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_44_1256/products_id/209468/n/Kyosho-Inferno-NEO-ST-Race-Spec-ReadySet-1-8-Scale-Truck-w-KT-201-24GHz-KE25-Engine-Type-2



Interesuje me misljenje iskusnijih kolega o ovom modelu.Auto mi je zapao za oko pa bih voleo znati vredi li ova investicija i koje su mogucnosti istog.Kako bi se isti pokazao na galovici i slicnim terenima u konkurenciji ljutih masina?!Unapred zahvalan na odgovorima.
« Last Edit: January 20, 2012, 04:47:18 PM by magic »

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #1 on: January 20, 2012, 03:03:45 PM »
Po mom misljenju to je za sada super makina.Za proteklih par gonina super se pokazao (naravno njegovi predhodnici).Vozim US ST-a i zadovoljan sam. :mhm

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #2 on: January 20, 2012, 03:24:17 PM »
Trenitno nema ni jedan u Srbiji tako da je tesko govoriti o njemu. Ali iz prethodnih iskustava slicnih modela mozemo da kazemo da je sigurno zanimljiv model, po meni posebno sto ide nov motor uz njega sa pravom merom za truggy, .28 su prejaki i dosta trose, .21 mora biti vrhunski a to kosta ko ceo ovaj model tako da su ovde uveli novu seriju koja bi trebalo da uzima najbolje iz obe varijante ;) manja potrosnja uz vecu snagu

Sto se galovice tice sigurno bi bio konkurentan pogotovo sto se u ovoj sezoni ocekuje dosta novih modela sa najrazlicitijim pogonima i vozacima :) ali i zamena skoro svih starijih u ozbiljne race modele ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #3 on: January 20, 2012, 04:46:37 PM »
Drago mi je da je otvoren konkretan topik za ovaj model jer je to jedini i pravi nacin da se o necemu pise. Mislim da je pre jedno mesec dana neko postavio slicno pitanje i ja cu dati isti odgovor kao i prosli put. Mene je svojevremeno ovaj model isto zanimao i onda sam ga malo bolje pogledao, tj. probao da nadjem sto vise slika o njemu na netu i nasao exploded view na kyosho sajtu i onda isao i gledao konkretno od cega su uradjeni neki bitni delovi i stvar mi se nije svidela! Skoro sve je od plastike!

Znaci, za cirka 550Eur koliko bi izasao da se poruci sa doticnog sajta je po meni definitivno previse. Ne kazem da je model los nego samo preskup i da je ovo OK model za nekoga ko ce se povremeno sa njim poigrati ali da je mozda previse nezan za redovno trkanje na nekoj stazi bez nekog ozbiljnijeg upgrade-a, a to iz iskustva na kraju UVEK izadje mnogo skuplje nego da se odmah na startu kupi prava masina!

I da kazem jos nesto. Svedoci smo u poslednje vreme da je puno ljudi pocelo da gleda ozbiljne autice, i to je jako lepo. Ali, dzaba i najbolji extra mega giga model ako niste naucili prvo da vozite. Sve se lomi i sve se trosi, i zasto bi na samom pocetku lomio i trosio nesto sto je jako skupo? Vodeci se ovom logikom na leto prosle godine sam od Bignede kupio polovnog Inferna ST i posle nekog vremena se sa njim ravnopravno trkao protiv njegovog ST-RR, a verujte mi na rec da covek zna da vozi!

Sta je poenta, za nivo na kom se svi mi nalazmo i za "stazu" po kojoj vozimo sve to je manje vise isto, mnogo je bitnije znati ustelovati model, a ja sam upravo dobio od Bignede ustelovan model, i mogao da se trkam sa njim protiv, na papiru, mnogo boljeg modela! A najbitnije od svega su gume, a ja sam tog dana upravo imao savrsene gume.

Ponovicu nesto sto sam vec vise puta rekao, nemojte se na pocetku voditi estetikom jer vec posle prvog izlaska na stazu to vam vise nece biti bitno. Kod nas su popularni Kyosho i od skoro Losi, a to je najbitnije zbog nabavke i razmene delova. U pocetnoj fazi je bolje nesto dobro polovno nego novo. Prvo malo uhvatite fazon  ;), a onda ako posle toga poludite (npr. kao ja  lol) e onda kupite sebi sta god zelite pa neka to bude sve i x 2 kao u mom slucaju jer sam zarazio i klinca  :)aplauz.

poz
« Last Edit: January 21, 2012, 03:10:12 PM by magic »
Veljko

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #4 on: January 20, 2012, 05:58:08 PM »
Malo sam zbunjen oko cene.Model na sajtu stoji 419$ (oko 322e) i mislim da je nemoguce da troskovi transporta i carine na kraju izadju do 550e.Ili mozda i mogu?!! mmmm

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #5 on: January 20, 2012, 06:03:45 PM »
Pa na tih 320 jos nekih 50tak postarine, pa onda na tih 370 porez i carina izadje to oko 500 otprilike :)
Ja sam se uglavnom trudio da ne porucujem pakete vec da ih sam kupujem u inostranstvu ili zamolin nekoga da ih donese, u tom slucaju se u najgorem slucaju plati cena iz prodavnice a moze i dosta nize. ;)

Ako te zanima ovaj konkretan model probaj da ga nadjes u okruzenju pa da vidimo sta moze da se uradi oko transporta !

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #6 on: January 20, 2012, 06:10:34 PM »
Da nazalost toliko bi te izasao na kraju. Racunaj da je transport zbog veclicine kutije oko $80, mozda i nesto skuplji. Znaci faktura koju vidi carina je na $500 a to je danas 400Eur. Na to ide 10% carine i na sve to zajedno jos 18% PDV-a, sto je ukupno 520Eur + carinski pregled + provizija za slanje novca tu smo na 540-550E kao sto sam ti vec rekao.

Moje iskustvo sa Amainhobbies je da za sitne delove cena koja je tamo u $ do kuce u SRB je to cena u Eur  +5% do 7%. Ja uvek biram tip postarine za koju imam tracking jer mislim da je to ipak pametno, a ona je nesto skuplja. Za vece stvari, tipa auto, postarina je daleko veca zbog volumetrije i tezine kutije, samim tim ova racunica vise ne vazi!

poz
« Last Edit: January 20, 2012, 06:25:31 PM by magic »
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #7 on: January 20, 2012, 09:12:59 PM »
Postarina za "ovako veliku" kutiju kosta mnogo, sigurno bar $150. Ja sam za savage-a postarinu iz Kanade platio $109 i to ground shipping najeftinije (putuje 45 dana). Paket je bio osiguran na $300 pa je na toliko placena i carina i PDV. Ne zaboravite i uslugu speditera 5000 din :). Koliko se secam, domace dazbine su me ukupno kostale 12800 din.

Dakle maltene platis shipping + dazbine koliko i model.  :sljus

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #8 on: January 20, 2012, 09:39:02 PM »
To se ne isplati narucivati preko neta.Samo ako neko ide preko pa da donese.

Shipping za ovaj model preko amainhobbies bi te kostao:

$354.99     - UPS Worldwide Saver - Discounted!     -- ships Fri, Jan 20, estimated delivery Wednesday, January 25 **

 :)aplauz  (res)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #9 on: January 20, 2012, 10:05:38 PM »
A carina,pdv i ostale gluposti?

Nije valjda da stvarno razmisljas o tome?  :big smile

Model: $419.99
Shipping: $354.99  (___)
Carina: $42
PDV (model + carina 10% + pdv 18%): $83
Spedicija: oko 5000 din
--------------------------
Ukupno: $900 + 5000 din :)

Po novom zakonu carina + PDV se placa na vrednost proizvoda, ne i na shipping kao ranije. Za spediterske usluge ne znam da li se nesto menjalo.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #10 on: January 20, 2012, 10:48:22 PM »
Evo sad bas gledam, poslednja 2 paketa recimo ovog meseca:

towerhobbies $86.34 (shipping $6) - dazbine 2500 din
hobbyking $89.37    (shipping $17.95) - dazbine 1800 din

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #11 on: January 21, 2012, 12:50:26 AM »
Samo da vas sve podsetim da ovaj forum redovno cita i carina pa vas molim da obratite paznju sta pisete!

poz
« Last Edit: January 21, 2012, 10:33:03 AM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #12 on: January 21, 2012, 01:32:35 AM »
ST US je prethodnik ovog novog Neo ST modela i velika vecina delova je ista, ono sto je razlicito je uglavnom estetkog karaktera.
Dobar i izdrzljiv model, jednog Kristijan vozi vec vise od 3 sezone uspesno i bez vecih kvarova. Ostale sam ja uglavnom testirao i modifikovao da bi dobio priblizno upravljanje Race modela i na kraju odustao i kupio  R varijante a ovi su otisli u druge ruke i manje vise se jos uvek uspesno voze ;)
Ono sto bih istakao u vezi ovog model je da je jeftin za odrzavanje i prost za servisiranje sto je po meni jako bitno :) ...delova ima svugde i nisu skupi a kvalitet je odlican !
Za 2-3 zadnje sezone i 3-4 ovakva modela nije se polomila ni jedna plastika na trapu, konkretno mislim na prednje i zadnje viljuske, a onda sam ja polomio 2 u 2 nedelje ALI mojom krivicom posto su vec bile napukle. Zamenjene novima i sigurno ce trajati jos par godina ;)

Sto se modela sa R oznakom tice a pod time mislim na ST-R i ST-RR (najnoviji EVO jos niko nema u Srbiji a i nema neke razlike osim estetskei par sitnica) oni su pravljeni kao cistokrvni trkaci sto su i dokazali u dugoj karijeri na svetskim pistama. Njihovo odrzavanje je DALEKO skuplje ne toliko u smislu cesceg servisiranja nego u drasticno vecoj ceni delova, neki i papreno skuplji ! Ono sto je dobro je to da se i ti skupi mogu zameniti jeftinijima od 'civilne' verzije bez ikakvih problema ;)
Naravno osim izgleda oni imaju i dosta poboljsanja u odnosu na obicnu verziju, kako u lezanju i skretanju tako i u mogucnostima podesavanja za svaku stazu posebno.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho Inferno NEO ST Race Spec
« Reply #13 on: January 21, 2012, 03:03:14 PM »
Exploded view

http://www.kyosho.com/jpn/support/instructionmanual/stadium_truck/pdf/31683_Inferno_NEO_ST_RS_EX.pdf

ovako najbolje moze da se vidi konkretno koji su delovi korisceni i koja je razlika u odnosu na ostale Kyosho modele i sta je eventualno kompatibilno.

Meni se ovde najmanje svidjaju amortizeri ali ostalo sada kada sam ponovo malo pogledao i nije tako lose.

Mozda sam bio malo previse grub u svom prethodnom postu vezanom za ovaj model ali i dalje stojim iza toga da kao nov nije dobra kupovina, kada bi imao da se nadje polovan e to bi vec bila druga prica ali to nece skoro jer je model tek izasao.

Ovaj model moze da bude interesantan nekome ko ne razmislja o elektro varijanti i kome staza nije jedino i najbitnije mesto. Zasto sve ovo kazem, pa zato sto u slucaju prebacivanja na elektro treba prodati "visak" delova a to je uvek ili nemoguca misija ili veliki gubitak novca. Ako neko redovno ide na stazu i trka se sa ostalima onda ce pre ili kasnije pozeleti barem bolje servoe i bolje amortizere, trosak od cirka 150E sto je po meni previse ulaganja koje se ne isplati. Mana je i Kyosho stanica u smislu nabavke dodatnih prijemnika koji nisu jeftini, sama stanica je Ok ali je prekticno vezana za ovaj model. U slucaju nabavke neke druge, bolje stanice, onda opet prodaja i gubitak love ...

Osnovni modeli su super da se udje u hobi, najbolje je kada su polovni jer je tada investicija daleko prihvatljivija. Posle toga covek vidi, nauci sta je to sto se njemu svidja pa polako krene ka necem boljem ili verovatno odustaje od cele price. I uvek je lakse prodati polovan model koji nema veliku cenu.

poz
Veljko