Author Topic: nedoumica  (Read 3726 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
nedoumica
« on: December 10, 2011, 10:09:41 AM »
do pre mesec dana sam kuburio sa repnim servom i gyrom al kad te hoce onda je super sad imam dva seta i dva helija al samo jedan risiver za stanicu  sad sam u nedoumici sta je od dva dobra bolje?????
prvi set je repni servo futaba s9254 i gyro align g750  drugi set je repni servo robbe fs61bb a gyro futaba gy520 i "ajde pope budi covek " odluci sta ukombinovati dal staviti tezi i veci servo al brzi ili ovaj manjia a sporiji dodouse u pitanju je 0.01 sec al i to je ponekad bitno ??!!
ima li neko iskustvo ili slicne setove za ove repne servo i ove gyro da podelimo iskustva????
ex pseudonijum: sova

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: nedoumica
« Reply #1 on: December 10, 2011, 11:37:43 AM »
                 Evo ga prvi koji bi da ti razresi nedoumicu. I pored toga sto imam dva 0.50 glow helikoptera nisam bas neki znanac. Pretpostavljam da ti govoris o nekoj 450-tici pa bi moj predlog bio miks onoga sto imas. Align 450, kod mene je instaliran na "TZ 50 frenzy" i radi fenomenalno, i "robbe fs61bb". Najlaksa, najjednostavnija kombinacija za setting i najdirektnije spajanje jednog sa drugim. Ono 0.01 sec., pa znas kada ce neko u Srbiji leteti tako da mu je razlika od 0.01 sec. bitna. I jos jednom, daleko sam ja od nekog "opakog" pilota RC helikoptera, ali bih napravio ovu kombinaciju.

                                                                                                             Pozdrav, Bata Stepanovic.

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: nedoumica
« Reply #2 on: December 10, 2011, 11:43:46 AM »
POzdrav,
Da se i ja nadovezem; kako god da iskombinujes sa tim gyro-ima :) i servo-ima :) nemoze da bude lose (<--) (<--)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: nedoumica
« Reply #3 on: December 10, 2011, 11:37:46 PM »
Ja imam gy520 i s9254 i odlicno rade. Pogledaj karakteristike gy520 i aling g750 videces da je dosta bolji gy520, bar sto se tice osetljivosti.
poz

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: nedoumica
« Reply #4 on: December 13, 2011, 11:10:53 PM »
todore reci mi kako si ti podesavao gy520 ?! preko racunara ili rucno pomocu one plasticne "igle"?!
gledao sam na yutubu malo je zbunjujuce u odnosu na align 750
ex pseudonijum: sova

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: nedoumica
« Reply #5 on: December 14, 2011, 07:34:45 AM »
todore reci mi kako si ti podesavao gy520 ?! preko racunara ili rucno pomocu one plasticne "igle"?!
gledao sam na yutubu malo je zbunjujuce u odnosu na align 750
Rucno, pomocu one igle.
Imas uputstvo za podesavanje, veoma dobro objasnjeno i jasno.
Ako malo bolje pogledas forume uglavnom niko nije dirao fabricko podesavanje, ako si ga kupio novog ostavi na fabricka podesavanja.
Ako ti treba uputstvo ili pomoc javi se premo p.m. pa da ti posaljem.
Pozdrav.