Author Topic: KDS FLYMENTOR 3D  (Read 13634 times)

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
KDS FLYMENTOR 3D
« on: July 09, 2010, 07:14:47 PM »
Ima li neko iskustva sa ovim sistemom za stabilizaciju rc helikoptera? 
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10092&Product_Name=Flymentor_3D_helicopter_stabilisation_System
Zanima me cisto nacin na koji mogu da podesim ovu stvar bas za pocetnicke letove.Procitao sam preko 100 stranica stranih foruma,neki su zadovoljni,neki nisu,uglavnom radi dobro,ako se dobro nasteluje.Ja sam nabavio jedan komplet za moj novi projekat o kome ce biti reci nesto kasnije.

Svi saveti su dobrodosli,jer planiram bas da se bacim ponovo u te vode.

Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #1 on: May 19, 2011, 06:10:43 PM »
pa i mene interesuje ovaj kds jer nemam iskustvo sa heli a stize uskoro pa jel koristio neko ovo cudo da objasni malo sta resava kds kada se postavi na helli pozdrav  mmmm

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #2 on: May 19, 2011, 06:59:36 PM »
Gledaj ja imam iskustva sa nekim drugim , ali to ti je isto kao gyro, koliko para toliko muzike, ovo sto si ti uzeo je nesto najsiromasnije sto je proizvedeno tako da ce raditi ali jako lose


http://www.hobbydirekt.de/Robbe/Kreisel/HELICOMMAND-3A-Robbe-1-8493-8493::79620.html
to jedino radi kao neki prosecan gyro ostalo je sve krs



Offline the doctor

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 90
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #3 on: May 19, 2011, 08:40:52 PM »
ma nisam ni kupio ovo nego me samo interesuje funkcionalnost njegova a i misljenja ako je imao neko , i  ne pada mi na pamet da bacim neke velike pare,ne vise od ovog sto kosta a ako to ne valja necu ni kupiti  :)aplauz

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #4 on: May 19, 2011, 09:14:15 PM »
Ja probo i za te pare sam bio zadovoljan.Nisam vise u tim vodama,tako da ne mogu poblize da ti objasnim,ali u osnovi,RADI.
Treba ti,ili bi bilo pozeljno imati mali laptop za vani ili onu njegovu jedinicu za podesavanje i onda nemas problema,jer su potrebna igranja sa podesavanjem dok ne dobijes sto zelis.
Moj heli je hoverovao u 1x1 metar bez problema sa KDS-om,sa kamerom i bez.

poz,

Cane

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #5 on: May 19, 2011, 10:42:34 PM »
Pa to sam i mislio samo moze da se hoveruje nista vise
probaj da ga vozis malo...

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #6 on: May 20, 2011, 02:35:32 PM »
@Danijel:
a koliko ti druze letis helije?? Daj neki video sa KDS ili bilo cime sto je vezano za to pa da uporedjujemo.

Ja sam pricao o upotrebi KDS na helije koji sam i sam probao na kineskoj verziji TREX-a 500 i bio zadovoljan sa time i zato sam i prokomentarisao.

Ako imas zivaca da isprobas sve moguce kombinacije sa njim,gde god da pustis komande,tu stoji.
KDS ne leti umesto tebe,on je samo pomoc,mala,za stabilizaciju i nista vise.On pomaze u slucajevima nuzde,nikako da ucis letenje sa njim.

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #7 on: May 20, 2011, 08:27:47 PM »
Ja letim helikoptere mozda 4 meseca ali sam vozio dosta razlicitih helikoptera i poprilicno dobro i stabilno letim
kazem da sam probao kds flymentor neki skuplji i to mi jako lose leti dok ovo sto imam ima stabilizaciju da zadrzi helikopter i da ga ispravi iz bilo kakve akrobacije
dok kod kds moras ti da ga dovedes u stanje hoverovanja
Nisam ja rekao mozda taj tvoj dobro leti ali ja imam lose iskustvo
Ja imam malo cudno misljenje o kds i hoby kingu generalno sve sto sam kupio meni se pokazalo za razliku od align-a jako lose osim nekih ecs-a za avione turnygy
Npr. ja recimo imam lose misljenje o gyro futaba 401 dok ga svi hvale i kazu da  je dobar mozda ja ocekujem vise ali taj gyro meni ima neke bagove kada helikopter rotiras a posebno kada duva vetar on leti po svom.
« Last Edit: May 20, 2011, 09:11:21 PM by Danijel »

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #8 on: May 21, 2011, 09:11:58 PM »
Evo i  ovde ima nesto o KDS Flzmentor 3d
http://rcfly4um.org/index.php?topic=6670.0

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: KDS FLYMENTOR 3D
« Reply #9 on: May 22, 2011, 05:54:24 PM »
ako nekoga intereresira helicomand 3d ,prodajem !