Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76058 times)

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #30 on: January 28, 2012, 09:23:21 PM »
Da ali to je lagano, jedino da se puni peskom. A kilo plastike je 5 din to ce recikleri odma da zapale  (nene)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #31 on: January 28, 2012, 09:32:44 PM »
Te cevi su super ali za obezbedjenu lokaciju koju cemo nadam se uspeti da odradimo! posto metar creva?

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #32 on: January 28, 2012, 11:18:42 PM »
30-40din koliko sam uspeo da vidim po prodavnicama, na buvljaku mozda jeftinije a i to je mali precnik za ono sto nama treba ;(

Mislim da ce za pocetak biti dovoljan traka za obelezavanje, ajde da to pronadjemo povoljno !? ...lako se stavlja i moze se poneti kad zavrsimo a i cena bi trebalo da je ok !

Offline kristijanbgd

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #33 on: January 29, 2012, 01:21:18 AM »
Mislis traka opasno po zivot,ptt kabl,edb kabl :big smile

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #34 on: January 29, 2012, 02:56:35 AM »
Auuuuuu banderas pa de se tebe ne setih odma ! ! !

Ajde resavaj nam to :)

...daj tacnu sirinu pa da pravim fiksatore za podlogu ?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #35 on: January 29, 2012, 08:38:48 AM »
A stare gume?

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #36 on: January 29, 2012, 09:27:36 AM »
ako cete trku za obelezavanje staze mogu i ja da vam nabavim pozor traku plavu,ako vam treba jos.ali mana tih trka je sto ce atomobili kroz njih prolaziti bez problema u punoj brzino a fiksatori koji ce da drze trku su opasnost po autice,jedino da se traka stavi dole na zemlju da lezi. (pijemo)

a stose tice guma nije los predlog,na coskovima,krivinama se stave gume a od gume do gume se ztegne traka pa ce traka biti bolje vidljiva a i stajace uspravno  ,a sto je najvaznije manja opasnost za autice  ,u tom slucaju netrebaju nikakvi fiksatori.  a moze da se motira i skida relativno brzo mozda 20tak minuta za montiranje i tolko za skidanje,a moze da je montira jedan eventualno dvojca kkoji znaju kako staza izgleda(oblik staze)
« Last Edit: January 29, 2012, 10:32:32 AM by magic »

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #37 on: January 29, 2012, 10:27:45 AM »
Ako imas onu traku za radioaktivnost  :radioaktivno pa kad nju postavimo i dodamo mtrvacku glavu ima svi da zaobilaze i niko nece smeti da nam dira stazu.

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #38 on: January 29, 2012, 10:34:06 AM »
Te cevi su super ali za obezbedjenu lokaciju koju cemo nadam se uspeti da odradimo! posto metar creva?

poz

dvoslojna korugovana cev(crevo) ovde kod mene je oko 190din.(precnika 100mm)za 1metar i oko 110din.(precnika 75mm)... postoje i jednoslojne koje su sigurno jeftinije...
pozzz   

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #39 on: January 29, 2012, 12:58:29 PM »
A stare gume?

Starih guma ima i njih koristimo za krivine ;)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #40 on: January 29, 2012, 01:13:30 PM »
ako cete trku za obelezavanje staze mogu i ja da vam nabavim pozor traku plavu,ako vam treba jos.ali mana tih trka je sto ce atomobili kroz njih prolaziti bez problema u punoj brzino a fiksatori koji ce da drze trku su opasnost po autice,jedino da se traka stavi dole na zemlju da lezi. (pijemo)

a stose tice guma nije los predlog,na coskovima,krivinama se stave gume a od gume do gume se ztegne traka pa ce traka biti bolje vidljiva a i stajace uspravno  ,a sto je najvaznije manja opasnost za autice  ,u tom slucaju netrebaju nikakvi fiksatori.  a moze da se motira i skida relativno brzo mozda 20tak minuta za montiranje i tolko za skidanje,a moze da je montira jedan eventualno dvojca kkoji znaju kako staza izgleda(oblik staze)


Evo da pojasnim par stvari oko staze da bi lakse resavali probleme ;)

Sto se Galovice tice staza i sva oprema mora biti montazna i sve sto je vrednije ili bar malo zanimljivo mora se skloniti ili poneti sa staze kad se voznja zavrsi. Iz vise razloga opremu nije moguce ostavljati na stazi i samu stazu nije moguce vise modifikovati u smislu promene izgleda zamljista !
Prvo sve sto je vrednije ce neko odneti sa staze posto nema ko da cuva to kad se razidjemo a cigani redovno obilaze taj deo ;)
Drugo ZAKONOM nije dozvoljeno vece modifikovanje tog dela zemljista jer je to neka zasticena oblast, blizina nasipa i dela odbrane od poplava, pod zastitom grada-opstine bla bla... Uglavnom redovno se sisa trava i uredjuje ta oblast od strane nadleznih organa i svaka modifikacije ili prepreka na zemljistu to njima otezava i naravno odnece je ili skloniti kad naidju na nju (sto se i desevalo)...
Trece ljudi koji zive u okolnim vikendicama nisu uvek radosni sto ima se skuplja gomila ljudi u blizini da galami, menja zemljiste i ostavlja gomilu djubreta svaki put. Pa ce iskoristiti svaku priliku da tome stanu na put !

Uglavnom poenta staze na galovici je da bude dostipna svima i da se lako sve raskloni dok se ne nadje lokacija za PRAVU stazu i konacno krene sa izgradnjom ;)
Za sada ima gomila starih guma koje koristimo za krivine i koje posle sklonimo sa staze u nadi da ce nas cekati za sledeci put ;) Ono sto nam fali a pogotovo novajlijama koji dodju je da se nekako obeleze pravci i lakse vidi kuda treba voziti. E zbog toga sam dosao na ideju da upotrebimo te trake i obelezimo ivice staze, fiksatori bi bili u obliku slova P ciricom i fiksirali bi traku za zemlju a oni pri tome ne bi virili iznad zemlje tako da se modelom moze bez problema preci preko njega kao i preko trake koja bi isto lezala na zemlji. Sve se to relativno lako montira i demontira sto je za sada vrlo bitno :)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #41 on: January 29, 2012, 06:09:09 PM »
Ja sam mislio da pored toga sto obelezimo stazu trakom , nadjemo neko resenje za oivicenje staze, u visini tockova na tragiju da nemamo  potrebu za tri prevrtaca ...mislim da taj brodski kanap nije losa ideja ,na kriticnim mestima ce nam dosta znaciti.Zna li ko gde to da nabavima?

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #42 on: January 29, 2012, 06:17:36 PM »
Brodski kanap je skup a i neupotrebljiv na Galovici osim ako ce neko svaki put da ga dovozi i odvozi kombijem ;)

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #43 on: January 29, 2012, 06:22:06 PM »
mozda ne na Galovici ali ta nova staza bi trebalo da bude oivicena


Mislim da nema petrebe da izmisljamo toplu vodu   samo da iskopiramo sta ljudi preko rade ... dosta para dajemo svi za modele ,ali sta smo uradili ako nemamo gde da ih vozimo ... Ja sam za osnivanje neke kasice i ozbiljnije price o pravljenju prave staze
« Last Edit: January 29, 2012, 11:07:56 PM by magic »

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Dogovor za prevrtace na Galovici
« Reply #44 on: January 29, 2012, 06:35:06 PM »
Koja su to kriticna mesta koja traze kanap ?

Toplu vodu moramo izmisliti ako nam treba :) a treba nam da bi poboljasili postojecu stazu ;)

Sto se tice toga da nema gde da se vozi nije tacno i par nas OZBILJNIH koji se ovim hobijem bave godinama uvek smo imali gde da vozimo samo je trebalo da se svi skupimo ;)
E sad kad nas je mnogo vise a tek od ovog leta, vreme je i za PRAVU stazu. Problem je trenutno SAMO u lokaciji odnosno parcetu zemljista, sve ostalo je spremno :)

Potrebe za kasicom i prikupljanjem za sada nema, obzirom da ovaj sport dosta kosta a stare kajle imaju i po dvocifren broj modela izdatak za stazu je najmanji problem ;)

I da ozbiljnije od ovoga tesko da ima, osim ako nam neko ne pokloni plac u centru ;)