Author Topic: Eurofighter Tiphoon 2000  (Read 30529 times)

Offline Ljuba kv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 99
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #15 on: January 07, 2014, 09:54:55 AM »
Hvala svima na predlozima, ali sam se ipak odlucio za ovu varijantu od 1400kv zato sto bih onda mogao da koristim i esc od 30A, a i mislim da mi je ovo za sada sasvim dovoljan motor za ovaj model, a i za mene jer sam jos pocetnik. Ja sam ojacanja stavio na najsiri deo krila, na mesto gde treba da bude CG, na prednji deo modela ispod kabine i na vertikalac. Sto se servoa tice, ove MG90S vec imam tako da cu njih da ugradim.  :)

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #16 on: January 09, 2014, 02:22:38 PM »
evo kako je moj isao http://www.youtube.com/watch?v=26705o3m4f8.na prvom letu je bio fenomenalan ali sam ja krivac sto je zavrsio tako kako je (nisam tada jos savladao akrobacije itd) nakon prvog pada vise nikad nije letio kako treba i bio je skoro pa i nemoguc za kontrolirat zato sam odustao od njega,trenutno je u gradnji mig 29 tomhe tj gotov je ceka se samo jos prop i lijepo vrijeme kako bih ga poletio ali je tezina ispala oko 710gr pa ako ne bude letio pravim i ja euro fightera opet  :big smile

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #17 on: March 01, 2014, 08:37:24 PM »
btw da predlozim nesto maloprije sam pogledao da imate problema s uvijanjem repa ... ako ga ne radite od debljeg materijala obavezno ga letvicama pojacajne i to u formi trokuta najbolje bi bilo letvice od raznjica koristit

Offline Ljuba kv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 99
Re: Eurofighter Typhoon 2000
« Reply #18 on: March 22, 2014, 06:25:05 PM »
Danas sam konacno prvi put poleteo Eurofightera. Prvi let je proteko odlicno, ali na drugom letu je pao zbog moje greske.  :sljus Polomio se nos, ali nije nista strasno i lako cu to da sredim. Model je previse osetljiv na komande tako da sam se prevario u jednom zaokretu. Za trimovanjem skoro da i nije bilo potrebe, osim sto je malo vukao na nos. Prezadovoljan sam kako je leteo za prvi put.  (yay)
Od elekronike sam ipak postavio motor Turnigy 2826 2200kv sa elisom 6x3 i bio je malo sporiji pa cu za sledeci put da montiram 6x3.5 ili 6x4. Servoi su HXT900 umesto MG90S koji su mi pregoreli na svu srecu pre nego sto sam ga poleteo. Ukupna letna tezina na kraju mi je ispala 475g.

Evo i snimka prvog uspesnog leta:  :D

« Last Edit: March 22, 2014, 06:32:27 PM by Ljuba kv »

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #19 on: March 22, 2014, 09:26:24 PM »
Bravo, lepa letelica  :)aplauz , i samo opusteno  ;namig
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #20 on: March 23, 2014, 10:22:47 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz Za Maiden !!! Lepo leti,mada moze i to bolje samo da nestane nervoza iz ruku. :big smile Stavi slobodno 40% expo bice mnogo lakse komandovati,ili stavi 60% D/R na nekom prekidacu.Mozda ce u pocetku pomagati. ;namig
« Last Edit: March 23, 2014, 10:25:08 AM by rajker »
Nije sramota učiti !!!

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #21 on: March 23, 2014, 12:00:00 PM »
Cestitam! Sto se tice mg90s meni se izgorili na samom slijetanju tako da smo s njima obojica imali srece  ()-(),sto se mene i mog eurofighter-a tice jucer sam zapoceo gradnju i evo sve je gotovo.Ostalo je samo ugradit elektroniku ... ''samo'' . Bas me zanima koliki ce mi flight time biti s duplim kfm2 profilom.

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #22 on: March 23, 2014, 07:23:22 PM »
ostalo je jos zalijepit serva,pojacat pokretne povrsine,ugradit bateriju i nac CG ... sve bi to vec odradio da mi pistolj nije explodiro,sad ima 510gr :D

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #23 on: March 29, 2014, 11:41:17 AM »
Eurofighter je poletio i super leti,nevjerovatno je stabilan kao da leti po tracnicama hh. Avion je ne normalno okretan po roll osi ali zato je ne moguce radit loop-ove ._. ... Ali nema veze glavno da super leti,rtf je ispao 515gr uz to sam pre sretan sto mi je napokon stigla posiljka s hk-a (low voltage alarm,novi punjac,termobuzr i propeleri za quad)  (<--)

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #24 on: April 02, 2014, 04:07:35 PM »
Pošto bateriju praznim do 3,7v po celiji flight time je 9 i pol minuta laganog letenja a agresivnog oko 8 minuta s cim sam vrlo zadovoljan,uz to je ovo prvi avion s kojim znam letjeti na leđima... Zakljucak: eurofighter je uspjesan :D

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #25 on: April 02, 2014, 04:19:43 PM »
Bravo, samo malo ubrzaj i Rajker ce imati konkurenciju  ;namig  :)aplauz :)aplauz :)aplauz
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #26 on: April 02, 2014, 07:47:23 PM »
Ovo letenje je bilo samo tako da me moze snimit,inace uskoro cu snimit sam svoj video kao sto sam za mig-a tako ce se tek tamo vidjeti sta sve mogu s ovim avionom hh u međuvremenu evo par fotki


Offline mariomdw

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #28 on: August 06, 2014, 12:51:20 AM »
Ehh...U međuvremenu pao ovaj eurofighter a i novi koji je bio full face kucne izrade ... Inace ovaj forum mi je jako cudan,nisam bio tu mjesecim i dođem ... I bas nitko nije objavio nista pod ovom temom elektro modela? Zar stvarno nitko nista ne pravi ili? ... Inace eurofighter broj 1 je spao na meetingu u Osijeku a eurofighter broj 2 je udario u banderu prije par dana iza moje kuce na igralistu,definitivno najluđi pad ikad jer se rasuo kad ga je pogodila protuzracna raketa  (yay)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Eurofighter Tiphoon 2000
« Reply #29 on: August 06, 2014, 07:21:07 AM »
 mmmm sagradices ti po jos koji eurofighter,vidi se da ti ide.Ja bi leteo sa mojim al livadu nikako da pokose.Neznam zasto ali vec mesecima nije koseno.Trava i korov vec negde oko 1m visok.Ru se ne da sleteti  (nene) Zato sad samo quad mi u funkciji koji moze bilo gde da sleti,a i jos ucim sa njim,stelujem,menjam parametre na kk2.
Nije sramota učiti !!!