Author Topic: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy  (Read 44973 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #15 on: November 15, 2011, 12:06:38 PM »
Ako nije tajna, koliko je kostao ili kako bi' i ja mogao da dodjem do jednog bez motora ..  :'(

Evo ti jedan komplet brushless  :mhm, sve ispod 500-600eur za ovako nesto je po meni povoljno  ()-()

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200675178373

Nije tajna, u zavisnosti od aukcije su do 200E, idu preko ako imaju nesto vise opreme ili delova. Naravno tek kada ga dobijes vidis sta si kupio i u kakvom je stanju. Ja sam imao srecu, moj je kao nov, utegnut do bola i sve na njemu vrh. Uzecu jos jedan isti da imam za delove, vec pazario neke lezajeve i sad gledam inbuse i okaste.

Sto se plavog lepotana tice, sprava je vrh, moram da priznam da je i meni posla voda na usta, onako nesto vredi drzati i na polici. No, mislim da je sve ispod 800E za njega bagatela, samo motor i kontroler su 300E, maltene svaki metalni upgrade je po 30E komad fale samo jos titanijumske spone i to je to.

Ako su problem colovni sravovi onda

http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_24_181/products_id/35734/n/RCScrewz-Losi-8ight-T-20-Stainless-Steel-Screw-Kit-Metric-Version

a ja cu vrlo rado otkupiti colovne koji ostanu visak  :big smile.

poz

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #16 on: November 15, 2011, 07:01:34 PM »
Vidim da nov prodaju za oko 600 do 800$  (:sok:)
Za ovaj plavi se vredi boriti, nazalost nemam jednostavnu kombinaciju placanja preko paypal-a, a ni tetku u Nemackoj  :_D

Malo povoljniji srafovi
http://www.losipartshouse.com/servlet/the-26424/LOSA6140-8IGHT-Screw-fdsh--Nut/Detail
« Last Edit: November 15, 2011, 07:20:12 PM by jovanovic28 »

Offline Dani01

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #17 on: November 15, 2011, 08:41:23 PM »


http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200675178373

Na kraju ce biti preko 500 evra. . . .Tako sam i ja prosao sa Brushless E Maxom cenkarosi su digli sa 180 evra na 380 u zadnjem pola satu aukcije!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #18 on: November 15, 2011, 09:46:23 PM »
hehe cena se formira u zadnjih 10 sekundi, sve preko toga nema apsolutno nikakve veze sa realnoscu ! :)

Ja za vikend cekao neki truggy, do zadnjih 3 minuta je bio na 75eu, i ta 3 minuta ode na preko 250 :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #19 on: November 15, 2011, 09:53:53 PM »
Vidim da nov prodaju za oko 600 do 800$  (:sok:)
Za ovaj plavi se vredi boriti, nazalost nemam jednostavnu kombinaciju placanja preko paypal-a, a ni tetku u Nemackoj  :_D

Malo povoljniji srafovi
http://www.losipartshouse.com/servlet/the-26424/LOSA6140-8IGHT-Screw-fdsh--Nut/Detail

Race roler nov je oko $500 u USA, bez motora, servoa i kontrolera. Kombo motor/kontroler je $330 i servo je $80, svi oni upgrade su oko $300-400 znaci masina nova bi izasla $1200-1300 sto je isto toliko Eur u Evropi. Jeste masina polovna ali je vozena samo 2 x 10 min, po meni sve ispod 600Eur je bagatela, realno je oko 700-800 a preko toga neko je bas hteo da kupi pa mu nije bilo zao para.

Sto se srafova tice ove koje si dao su Losi srafovi i to je i dalje colovna varijanta, ono sto sam ja okacio je metricka od nerdjauceg celika, zbog toga razlika u ceni. U svakom slucaju zanimljiv sajt, dali salju za Srbiju?

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #20 on: November 16, 2011, 09:33:50 AM »
Da, isporucuju za Srbiju i bas su brzi ... od porudzbine, obrade narudzbe, slanja do isporuke za 6 dana, a kao sto vidis dosta su povoljniji od amainhobbies, mada su i ovi drugi provereni i brzi.
Kvalitet srafova, bar na mom Losiju je bas los, posle par odrtanja i zavrtanja glava se pojede i proklizava. Problem sam resio tako sto sam svaki sraf zasekao biaxom tako da sad sa obicnim ravnim srafcigerom mogu da se odvrcu ... pa ako imas samo po koji problematican, mozda je ovo resenje  (pijemo)

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #21 on: November 21, 2011, 08:01:31 PM »
Stigao i moj Losi 8ight 2.0 u super stanju kao nov. Bice slika samo da prodje slava. ()-()

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #22 on: November 21, 2011, 09:08:06 PM »
Stigao i moj Losi 8ight 2.0 u super stanju kao nov. Bice slika samo da prodje slava. ()-()

Au svaka cast :)... meni jedan izmace juce na ebay-u za dlaku, baja me pretekao za 1 eur  :big smile

U svakom slucaju za prolece ce stici i meni 8ight-T 2.0 100%  ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #23 on: November 21, 2011, 10:24:57 PM »
Nadam se da ce nas biti sto vise jer onda je lakse za delove. Ja sam uzeo jos jednog samo za delove, jos mi nije stigao, bila je ekstra cena, veorvatno je malo potroseniji ali za delove i rezervne srafove bice dobar. A ja genije sam upravo shvatio da nisam dobio originalnu masku vec ProLine koja je jos i bolja jer je malo vislja u delu gde su motor i kontroler pa je bolje opstrujavanje vazduha.

A sad malo i obecanih slika poredjenja sa Kyosho Inferno ST. Razlike su vise nego ocigldene, Losi je i duzi i siri. Radi se o modelima iz 2 razlicite generacije jer Inferno ST pripada prethodnoj generaciji kao i ST-R. Onda su i Kyosho i Losi maltene paralelno izbacili nove verzije, ST-RR i 2.0, koje obe imaju produzenu sasiju za nekih 15mm i sire trapove za nekih 20mm. To bi, navodno, trebalo da doprinese stabilnosti u voznji, ali je cinjenica da je uza masina agilnija.

Isto tako kako se ovde ne radi u slucaju Kyosha o race verziji modela tako su i sve komponente malo tanje, no to ne znaci i da su slabije jer sta je sve ovaj moj jadni ST preziveo svaka mu cast!







Za sada toliko. Treba da mi jos stigne konverzija na elektro i colovni alat pa krecem u akciju. Celog cu ga dobro ispregledati, ima vremena do pocetka naredne sezone.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #24 on: November 22, 2011, 11:49:16 AM »
Nesto gledam i razmisljam  mmmm

Nov Losi 8ight-T 2.0 Truggy 4WD RTR #LOSB0085 u DE kosta 620 EUR. E sad, ja bi to vozio na struju naravno tako da mi je motor i starter box visak :). Pravim racunicu ako nekom treba nov Losi 454 motor i starter box onda mi se isplati da uzmem nov :)

Dakle Losi 454 motor je negde oko 150 EUR i starter box oko 50 EUR, ima li interesenata?  :big smile

Ostane jos tank, exhaust i par sitnica sto mu dodje jos negde oko 100 EUR.

 ()-()
« Last Edit: November 22, 2011, 11:53:44 AM by matovic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #25 on: November 22, 2011, 12:35:31 PM »
Nesto gledam i razmisljam  mmmm

Nov Losi 8ight-T 2.0 Truggy 4WD RTR #LOSB0085 u DE kosta 620 EUR. E sad, ja bi to vozio na struju naravno tako da mi je motor i starter box visak :). Pravim racunicu ako nekom treba nov Losi 454 motor i starter box onda mi se isplati da uzmem nov :)

Dakle Losi 454 motor je negde oko 150 EUR i starter box oko 50 EUR, ima li interesenata?  :big smile

Ostane jos tank, exhaust i par sitnica sto mu dodje jos negde oko 100 EUR.

 ()-()

Ako mislis da mozes da dobijes 300eur za to sto si nabrojao onda si veliki optimista, pa makar to bilo i novo, cisto sumnjam da ce bilo ko da ti to otkupi po toj ceni, mozda gresim ali cisto sumnjam. Ja trenutno imam viska od Inferna ST skoro nov (proslo 300g goriva kroz auto) Kyosho motor od 4,5ccm sa izduvom, diskove, rezervoar i filter vazduha i ako budem dobio 100E za sve to bicu zadovoljan.

Mnogo je pametnije onda da uzmes Race roller sasiju, bez obzira 1.0 ili 2.0, polovnu i kupis elektro konverziju. Kao sto sam rekao na ebay u Nemackoj Race roleri 1.0 i 2.0 idu od 150 do 200eur u zavisnosti od opreme koja ide uz model (tu mislim na gume, delove ...) i po pravilu su skoro uvek bez motora i servoa. Na onih 150-200 treba jos dodati nekih 100e za postarinu i uslugu sto ti je to neko doneo.

poz
« Last Edit: November 22, 2011, 01:07:45 PM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #26 on: November 22, 2011, 12:40:00 PM »
a sto onda ne kupis -E verziju ? (elektro-brushless)

te ces delove tesko prodati po tim cenama  mmmm

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #27 on: November 22, 2011, 01:27:12 PM »
@magic

Optimista ili ne, pitam samo :)... vidim da je motor na ebay.de 190+ EUR + shipping, starter box 50+ eur + shipping, itd... dakle ove cene sam pomenuo kao okvirne a naravno da se mozemo dogovoriti ako je neko stvarno zainteresovan.

Uz RTR dolazi DX3S koji je oko 190EUR, koji bi koristio svakako, tako da bi me u ovom slucaju nov auto kostao oko 280 EUR sto je bolje nego kupiti polovan roller za 200+ EUR.

@bigneda

E verzija je skuplja koliko vidim a i vec imam spreman brushless combo za njega (Orion Vortex R8) :)

 ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #28 on: November 22, 2011, 01:46:18 PM »
Kupaca kod nas nema puno ;) pa je realno stanje po pitanju prodaje lose :) a pogotovo sto nema Losi modela kod nas osim ovih par koji su stigli i jos par koji stizu u skorije vreme :)

Vecina koja bi nesto da kupi zbog nedostatka novca DEBELO izvaga pre porudzbine, e to dovodi do zakljucka da ima mnogo boljih i jeftinijih motora za te pare, starter box je bagatela za 50eu jer je izuzetno kvalitetan i dobro napravljen.

Paznju treba obratiti i na colovni alat, koji je potreban za rastavljanje tog motora za one koji bi ga eventualno montirali na neki metricki model, pa nisu u posedu istog...

Cisto orijentacije radi proteklih par losi motora sa LST-2 koji su prodavani na nasim prostorima su otisli za 50-tak eu, jesu polovni ali jednostavno nisu trazeni posto ljudi koji su tek usli u ovaj sport najradije stave fabricki motor za model koji poseduju nego da nesto prepravljaju...

E da ne znam jesi li racunao ali na taj model ako budes imao srece i nekog da ti ga donese mozes dobiti 15-20% povracaj poreza !

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #29 on: November 22, 2011, 02:07:57 PM »
Ok, hvala na savetima... znaci nista od moje kombinatorike   (nene)