Author Topic: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy  (Read 44832 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« on: November 14, 2011, 10:02:55 PM »
E pa da nas ne optuzujete kako smo culi samo za jedan brend uskoro ce se i kolicina Losi tragija znacajno uvecati kod nas  (yay). Jedan je vec stigao a jos 2 su na putu. Ja sam uzeo race roler sasiju tj. njihovu najacu varijantu i moram priznati da je sa inzenjerske tacke gledista uradjen jako dobro i da se vidi da se na puno toga mislilo.





Sto se velicine tice jos je veci nego i Inferno ST, i siri je i duzi . Slikacu sve sutra i porediti sa ST-om.

Za sada ima 2 mane, svi srafovi su colovni zbog toga vam je potreban i colovni alat. No, postoji set metrickih srafova koji je oko 35E i time je problem resen. S druge strane cena preko na ebay je niza nego za Kyosho i to dosta, tako da je i nabavka delova OK.

Naravno moj ce biti na struju, motor i kontroler su vec tu a porucio sam i konverziju pa cu vas o svemu detaljno obavestiti kao i kada pocne eksploatacija kako se ponasa.

poz
« Last Edit: December 10, 2011, 04:54:15 PM by magic »
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #1 on: November 14, 2011, 11:23:56 PM »
E ovome se radujem unapred da vidim :)

Koji motor i ESC ide u njega, jel si se odlucio? Predpostavljam da ce da ide na 4s?

 ()-()

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #2 on: November 14, 2011, 11:37:03 PM »
Moram da pohvalim Veljka !  :)aplauz

Sve sto radi predstavlja na najbolji moguci nacin, tako da drugima ostavlja jako puno materijala za ucenje u uporedjivanje sto auto sto avio modela.
Na zalost ima nas jos koji smo u gomili takvih prerada i projekata ali nismo to dokumentovali i predstavili za druge.  :-[  Ubuduce cu se truditi da i u tom pravcu doprinesem ovom pravcu modelarstva...  :mhm

Sto se samog modela Losija tice kvalitet i resenja su jako dobri, cena takodje, jedino je ta mana sa colovnim merama ali se da resiti.

Jos nam ostaje da 'doteramo' i nekog Mugena pa da mozemo sve to lepo uporedjivati u praksi ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #3 on: November 14, 2011, 11:40:09 PM »
Da bice naravno na 4S jer je sve preko toga ne upotrebljivo i mnogo vise haba prenos. Motor je ovaj

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17697

a kontroler ovaj

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14635

Iako je za ovaj kontroler napisano dosta toga loseg na forumima cini mi se da je dosta toga i antipropaganda on strane Castle Creation-a posto je doticni 100% kopija njihovog. Ja sam ga vozio na monsteru i nisam imao nikakvih problema, naprotiv.

Pojavio se jos jedan novi kontroler na HK

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17979

koji je na oko kopija Orion kontrolera koji ide uz Kyosho, ali jos nisam video sta je ispod haube. Bilo bi lepo da ga neko uzme i da impresije.

Jos jedan kontroler bi mogao u buduce da bude u igri, ima jako lepe kometare maltene svuda, jedina mana mu je sto je ogroman

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10370__Hobby_King_150A_High_performance_Brushless_Car_ESC.html

mada iskreno, vise je to dojam nego sto to stvarno jeste. Imam verziju od 80A koja je u istom kucistu kao ovaj veci i dalo bi se to spakovati na neki tragi, za bagi je malo velik.

Zelja mi je da uzmem i Losijev bagi da vidimo kako se i on ponasa u odnosu na Kyosho, a bilo bi lepo da se proba i neki Mugen  :sljus ...

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #4 on: November 14, 2011, 11:51:13 PM »
Upravo ta 3 kontrolera ja gledam i ne mogu da se odlucim koji da uzmem :). Jel ne mislis da je dovoljan 80A (posto ga vec imas) kontroler obzirom da je motor "samo" 2000kv?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #5 on: November 14, 2011, 11:57:05 PM »
Ne, za ovu azdaju 80A sigurno nije dovoljno. Verziju od 80A sam uzeo za Kyosho Mad Force VE koji je monster i koji je ne upravljiv na 4S pa ce ici na 2S. O tom monsteru cu isto pisati, lepa sprava, ali samo za mog klinca kada ode u vikendicu ...

E pa ako ces vec da porucujes uzmi ovaj sto niko nema, kopiju Oriona, pa nam reci kakav je  :big smile.

poz
Veljko

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #6 on: November 15, 2011, 12:09:13 AM »
Magic, sutra stižu 2 Losi xxx scb bagija iz Amerike, kolega se vraća iz USA pa nam je kupio ova 2 bagija da se malo oprobamo i u ovom dijelu modelarstva !

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #7 on: November 15, 2011, 12:13:29 AM »
E pa ako ces vec da porucujes uzmi ovaj sto niko nema, kopiju Oriona, pa nam reci kakav je  :big smile.

Dogovoreno :)... uparujem ga sa trackstar 2650kv motorom

 ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #8 on: November 15, 2011, 12:17:13 AM »
E pa ako ces vec da porucujes uzmi ovaj sto niko nema, kopiju Oriona, pa nam reci kakav je  :big smile.

Dogovoreno :)... uparujem ga sa trackstar 2650kv motorom

 ()-()

Ne zaboravi i karticu da uzmes za programiranje!

Magic, sutra stižu 2 Losi xxx scb bagija iz Amerike, kolega se vraća iz USA pa nam je kupio ova 2 bagija da se malo oprobamo i u ovom dijelu modelarstva !

Extra, to je odgovor Losija na Ultimu DB, obavezno pisite o impresijama!

poz
Veljko

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #9 on: November 15, 2011, 12:22:51 AM »
Ovo su nam prvi modeli autića tako da necemo moci bas da usporedjujemo sa drugim autićima ali sigurno cemo pisati o impresijama !
Steta sto nisu stavili brushless pogon ali kazu da i sa ovim brushed motorima idu do 30 MPH !
Postavicemo slike kada stignu, meni stize onaj zuto crni ( rekao sam kolegi da mi samo taj ne kupuje a ispalo je da je jedino taj ostao jer je on sebi kupio crveni ).

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #10 on: November 15, 2011, 12:37:34 AM »
Upravo ta 3 kontrolera ja gledam i ne mogu da se odlucim koji da uzmem :). Jel ne mislis da je dovoljan 80A (posto ga vec imas) kontroler obzirom da je motor "samo" 2000kv?

2000KV nema apsolutno nikakve veze sa snagom motora, ono sto je bitno za ovaj motor je maksimalna struja od 120A prema kojoj treba birati kontroler i baterije i radni napon od 14v sto sve skupa daje snagu od 1700w eee to je ono bitno ! :) ...sve ostalo se kompenzije brojem zuba u prenosu !

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #11 on: November 15, 2011, 12:41:21 AM »
E pa ako ces vec da porucujes uzmi ovaj sto niko nema, kopiju Oriona, pa nam reci kakav je  :big smile.

Dogovoreno :)... uparujem ga sa trackstar 2650kv motorom

 ()-()

Trackstar je 2560, 2650 je CC ;) a preporuka bi bila da ides na malo manji KV zbog vece efikasnosti tih motora u odnosu na one sa vecim KV-om !
Brzinu ces dobiti brojem zuba u prenosu, tako da ako je to cilj ne treba juriti motore sa vecim KV-om.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #12 on: November 15, 2011, 08:35:40 AM »
Trackstar je 2560, 2650 je CC ;) a preporuka bi bila da ides na malo manji KV zbog vece efikasnosti tih motora u odnosu na one sa vecim KV-om !
Brzinu ces dobiti brojem zuba u prenosu, tako da ako je to cilj ne treba juriti motore sa vecim KV-om.

Tako je, permutovao sam brojeve :). Znam sve nego ovaj motor koji sam imao na savage-u je 36-50 velicina i nekako mi nije bio dovoljan, a ovaj trackstar mi je istrcao slucajno (od kolege jovanovic28) i bice vise nego dovoljan. Elem da ne davimo temu sa off-topicom :)

Poz
 ()-()

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #13 on: November 15, 2011, 10:55:39 AM »
Ako nije tajna, koliko je kostao ili kako bi' i ja mogao da dodjem do jednog bez motora ..  :'(

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0
« Reply #14 on: November 15, 2011, 11:00:44 AM »
Ako nije tajna, koliko je kostao ili kako bi' i ja mogao da dodjem do jednog bez motora ..  :'(

Evo ti jedan komplet brushless  :mhm, sve ispod 500-600eur za ovako nesto je po meni povoljno  ()-()

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200675178373