Author Topic: Novi klub i novi forum !  (Read 12685 times)

malaivanca

  • Guest
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #15 on: April 20, 2008, 11:37:17 PM »
Zahvaljujem na ponudi za pomoc kod fizikalisanja za doradu OFF-Road staze, i rado cu istu pihvatiti, ali nam mozda na neki nacin znaci i podrska (moralna) a nakon toga, normalno i naravno test voznja i onda odredjene kritike pohvale itd. kao i koriscenje iste.
Radilo se juce i danas po malo na stazi, malo sam je iskrivudao valjkom, i nakon toga otrovali korov, da ne raste vise, samo da ljusne kisa da spere... U sledeci ponedeljak nam dolazi i veligi gaber ili vec tako neka masina, i nas kolega Dragan iz Vrsca pa cemo cele sledece nedelje raditi na prosirenju avio piste i doradi i sminkanju OFF-RoAD staze...
Moja ideja je ako ima zainteresovanih pojedinaca ili grupica ili daj bolje grupa, da svrate na pice i da udele ili neki savet ili neku kritiku, moze i pohvala, dize moral,a i neka grabulja ako zatreba, da na neki nacin napravimo sto bolju stazu, gde cemo se svi zezati sa nasim ljubimcima...
i da maltene svakog weekenda ako je moguce pravimo neka takmicenja trke itd.... nagrada, sekiracija, pivo, simbolika ili vec ....
Ja cu licno biti tamo i ove nedelje svaki dan kad nema kise, i raditi po nesto na ovome i rado probati stazu sa nekim od Vas... Deo po deo...

Zao mi je nisam nista uslikao juce i danas

Ako im zainteresovanih neka se jave na 063/1029262

kako stici do kluba videti na nasem webu www.rcbgd.com (kako stici ili tako  nesto...)
Hvala i Pozdrav

Zajko
« Last Edit: April 22, 2008, 05:08:36 PM by malaivanca »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #16 on: April 22, 2008, 04:48:06 PM »
Zajko,

jako mi je drago da cujem da si ovog puta stvarno odlucio da se konsultujes i sa potencijalnim korisnicima oko izgleda staze, jer ako isti ne budu zadoljni  :( ...

Ja sam, nazalost, stvarno prezauzet poslom u zadnje vreme, ali probacu da svratim za u subotu da ponovo bacim pogled na stazu i dam par preporuka, ako te zanima. Stvarno sam se puno zanimao izgledom staza pre cca 2 godine i imam jako puno slika i linkova drugih staza koji mogu svakako da pomognu. Postoji jos tu par pravila ali nije nista komplikovano.

Izgled odnosno layout je nesto cemu stavarno treba posvetiti puno vremena i puno probati sa razlicitim tipovima automobila ali staza svako ne moze biti idealna svima (1:10, 1:8 i 1:6). Moja preporuka bi bila da se u ovom trenutku ne misli o 1:6 i monsterima jer oni jako ostecuju stazu kod voznje. 1:10 i 1:8 kako zbog cene a i performansi su privlacniji pocetnicima, sto su mahom manje vise svi.

Sto se podloge tice mislim da sljaka koja se koristi na tenisklim terenima moze biti jako dobra jer je relativno laka za odrzavanje, ali otom potom tek kada se odredi definitivni layout. Sirina minimum 4m! Toranj sa kog se vozi treba da bude barem na 3m i da mogu 4 coveka da voze komotno, odnosno 5x1,5x3. No da ne duzim, ako te stvrno zanima moje misljenje rad sam ga dati.

Pozdrav
« Last Edit: April 22, 2008, 05:27:00 PM by magic »
Veljko

malaivanca

  • Guest
Re: Radjeno je na OFF_ROAD stazi
« Reply #17 on: April 22, 2008, 04:52:10 PM »
Drugari,
Radili smo na OFF-ROAD stazi u Maloj Ivanci posle nedelje, ali sam se zajebao zaboravio da slikam i stavim slike.
Originalna staza je imala, pravac ukupnu duzinu oko 250m sirine otprilike 2 m. Prosle nedelje smo prepeglali jedan deo staze i iskrivudali je, utabali valjkom i otrovali korov i travu, sada je sirina negde 2m. Cela staza je pod nagibom nekih 15%, interesantno je.
Vozi se uzvisenja (travnatog) od oko 3m vidi se cela staza. Sledeceg weekenda planiram (ako kisa dozvoli) da preradim i drugu polovinu, iskrivudam, utabam, otrujem korov i travu. U stvari ideja je, tada ce imati preko 500m duzine, da se od jedne dugacke i velike staze, prave razne staze za voznju, iskljucivanjem pojedinih delova, bice interesantnije... ali da svaki metar staze bude uvek u upotrebi. Staze bi se menjale pomocu creva za kablove, u nekoj upadljivoj bolji (zuta, oranz) precnika 4-5 cm napunjenog peskom i drugim nacinom obelezavanja. Trazim to crevo da kupim ali ima samo crno 4cm, ako neko ima idelju gde se moze naci zuto/oranz neka javi , trebalo bi mi preko 500m.
Radovi se nastavljaju za weekend, ako je neko voljan, dobrodosao.... Treba na stazi napraviti i ispupcenja i prepreke, ali ima mali bager i valjak, tako da treba samo volje.
Lepo bi bilo i svaki metar testirati nakon izrade. Ovo sto je uradjeno ja sam testirao sa svojim TEAM LOSI LST2 i deluje bar meni savrseno, probali su ga sa Atomic WARHEAD, takodje dobro igleda i TINOSAURUSOM.
Planiramo za zvanicno otvaranje Kluba neku trkicu, na toj preuredjenoj stazi, bilo bi dobro ako bi moglo po kategortijama 1/10 , 1/8 itd zavisi koliko se ljudi skupi, obezbedicemo i neke nagrade....

Pozdrav Zajko sl;edeceg ponedeljka ce valjda biti i slika...
Bilo je i dobrog letenja eletro modeli, skola letenja ALFA, CALMATO, BIG SCALE CESNA Benzinska i helikopteri...
Ocekuje se isto i slicno i ovog weekenda, ako vreme ne sjebe stvar
Pozdrav Zajko 063?1029252


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #18 on: April 22, 2008, 04:53:33 PM »
moj predlog je Ada Ciganlija.. tamo ima dosta ljudi kad je lepo vreme..

Zaboravite na Adu, koliko ja znam Vjeka je vec probao pre 2 godine i nista. Puno ljudi zainteresovano ali ni jedan potencijalni korisnik jer su ljudi koji su na Adi uglavnom bez kinte  :(.

Pre cemo ako postoji dobra staza dovlacenjem prijatelja, a onda oni nekih svojih drugih prijatelja ... imati dovoljno clanova.

Pozdrav
Veljko

malaivanca

  • Guest
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #19 on: April 22, 2008, 05:03:12 PM »
Zajko,

jako mi je drago da cujem da si ovog puta stvarno odlucio da se konsultujes i sa potencijalnim korisnicima oko izgleda staze, jer ako isti ne budu zadoljni  :( ...

Ja sam, nazalost, stvarno prezauzet poslom u zadnje vreme, ali probacu da svratim za u subotu da ponovo bacim pogled na stazu i dam par preporuka, ako te zanima. Stvarno sam se puno zanimao izgledom staza pre cca 2 godine i imam jako puno slika i linkova drugih staza koji mogu svakako da pomognu. Postoji jos tu par pravila ali nije nista komplikovano.

Izgled odnosno layout je nesto o cemu stavarno treba posvetiti puno vremena i puno proba sa razlicitim tipovima automobila probati ali staza svako ne moze biti idealna svima (1:10, 1:8 i 1:6). Moja preporuka bi bila da se u ovom trenutku ne misli o 1:6 i monsterima jer oni jako ostecuju stazu kod voznje. 1:10 i 1:8 kako zbog cene a i performansi su privlacniji pocetnicima, sto su mahom manje vise svi.
VIDIMO SE ONDA U SUBOTU, za sad od saljake nema nista, nema para, kasnije verovatno, dobra ideja
Pozdrav Zajko

Sto se podloge tice mislim da sljaka koja se koristi na tenisklim terenima moze biti jako dobra jer je relativno laka za odrzavanje, ali otom potom tek kada se odredi definitivni layout. Sirina minimum 4m! Toranj sa kog se vozi treba da bude barem na 3m i da mogu 4 coveka da voze komotno, odnosno 5x1,5x3. No da ne duzim, ako te stvrno zanima moje misljenje rad sam ga dati.

Pozdrav
E, nemam ni ja 5 modela  :-[, nego mi je 5 ukupno proslo kroz ruke, konkretno: Tamiya Electro 2wd off road, Kyosho Inferno MK2 1:8, Kyosho FW-05T 1:10, FG Sport Line 23ccm 1:5 i Kyosho Ultima RB 5 1:10. U posedu su mi prvi (cuvam za uspomenu jer mi je i prvi RC) i zadnja 2. U planu (jednog dana kada prodam FG-a) npr. Kyosho Stalion TF5 i mali Mini Z.

Slazem se da kod Zajka vec ima staza ali je (barem po meni, mada je lako kritikovati a malo teze ...) totalno promasena (da sad ne objasnjavam zasto) ali evo jednog linka kako staze treba da izgledaju! Inace ja sam vec 2 puta organizovao trke (vise je to bila zabava, Vjeka ima slike) za on road!

http://www.barnstormersrc.com/pictures/2005/8-19-05outside_track/index.html
http://rcsource.hobbypeople.net/link/track001.htm (nisu vise svi podlinkovi aktuelni a ima JAKO lepih)

No, zato i predlazem neko mesto koje vec prirodno ima i malo uzvisenja i padova i uvek mi napamet padne neki Kosutnjak tu negde oko cesme. Samo ga treba naci  ;)!

Pozdrav
« Last Edit: April 22, 2008, 05:05:13 PM by malaivanca »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #20 on: April 22, 2008, 05:34:12 PM »
OK, stvarno cu probati da dodjem u subotu. Moj komentar o losoj stazi se odnosio na to kako je ona izgledala pre 2 godine. A ako se ne varam staza o kojoj sada pricamo i nije bila predvidjena da bude offroad nego onroad. Ja sam i tada tom prilikom otvoreno izneo moje misljenje sta bih ja promenio. No kao sto sam vec rekao lako je kritikovati a nesto sasvim drugo uloziti vreme i novac u odredjeni projekat sto si ti vec uradio i tu skidam kapu. Samo mi je stvarno zao sto je jako puno stvari tada bilo zapoceto ali jako malo toga i zavrseno do kraja. Nadam se da ces iskustvo koje si u medjuvremenu stekao sada iskoristiti u punoj meri! Ja ti u svakom slucaju zelim uspeh i da istrajes u tome sto si zapoceo!

Pozdrav
« Last Edit: April 22, 2008, 09:38:08 PM by magic »
Veljko

Offline biljan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Novi klub i novi forum !
« Reply #21 on: April 22, 2008, 11:06:35 PM »
ne obecavam nishta, ali potrudicu se da dodjem..