Author Topic: agusta 109 k2 mini titan  (Read 10369 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
agusta 109 k2 mini titan
« on: October 25, 2011, 01:55:17 AM »
moj dobri drug milos mi donese ovu masinu da vidim mogu li sta da uradim sa njim tako se ja upustih u novi poduhvat poptavku za mene ovog prelepog helija!!!
milos mi je doneo u originalnom pakovanju doduse malo izlomljen al kompletan minin titan!
evo kako to izgleda a ja sam ga vec malo izlepio da ga kompletiramm da i ja vidim kako izgleda!


Uploaded with ImageShack.us

zatim sam dosao na ideju da uzmem gipsani zavoj i pokusam da napravim kalup od ova dva dela aguste!!
i to je na kraju ispalo  (work) (work)


Uploaded with ImageShack.us

e onda mi se pojavi problem kako odvojiti kalup od stranica al na srecu cim se gips od zavoja osusio jednim trzajem se sve lepo razdvojilo i sad sam dobio kalup za oplatu aguste


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

zatim sam presao na cev repa


Uploaded with ImageShack.us

dosta je deblja od trex 450 pa nisam mogao sa njom da izvrsim zamenu a nisam hteo da je ispravljam nego sam uzeo cev od karbona od stapa za pecanje valjda nece puci ???? :hehe :hehe izmerijo duzinu isekao zlebove izbusio rupe i sad izgleda ovako!!



Uploaded with ImageShack.us

dalja ideja mi je da kupim poliester set i da uzmem tanje stakleno platno i nanaesem na kalup pa videcu sta ce ispasti!!
sve predloge prihvatam nemojte se stideti  :_D   :jaki:   slobodno komentarisite i predlazite sta dalje bih trebao da uradim da popravim ovog lepotana!!
« Last Edit: October 25, 2011, 01:58:57 AM by sova »
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #1 on: December 19, 2011, 09:54:05 AM »
kupio poliester set ,nabavio tanko platno posto je onu sto se dobije uz set nekako jako debelo i ne moze se sa njim raditi ili ja ne znam :sljus,i sta se desilo po mene katestrofa mazao sam kalupe kremom al nije izgleda bilo dovoljno jer je poliester prosao kroz platno i gips ga upio jako malo je ostalo na platnu,tako da nisam uspeo da napravim ono sto sam zeleo!
imam pitanje za sve koji su radili sa "oracover" folijom dal moze da se nanese tj zalepi preko ovih plasticnih polutki od auguste kao sto se presvuce krilo od aviona??
ex pseudonijum: sova

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #2 on: December 19, 2011, 03:40:12 PM »
Sa oracoverom ne mozes nista, on se lepi pod temperaturom, a ona ce unistiti kabinu jer je od plastike.
Napravi ponovo kalup kao prvi put, ali nanesi malo vise gipsa da bude jaci.
Potom imas dve varijante, jedna je da pokusas sa epoxi smolom umesto poliestera, a druga je da taj kalup koji dobijes skoristis da od njega napravis pozitivan odlivak (znaci kopiju kabine od gipsa) a onda pomocu toga pokusas da napravis kabinu od ABS plastike, ovako:


Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #3 on: December 19, 2011, 11:17:47 PM »
sad ono cudno pitanje gde se kod nas u srbiji moze naci ta ABS plastika??
ex pseudonijum: sova

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #4 on: December 20, 2011, 09:06:48 PM »
sad ono cudno pitanje gde se kod nas u srbiji moze naci ta ABS plastika??

URADI SAM
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #5 on: December 22, 2011, 08:17:14 PM »
sale u "uradi sam" imaju samo neku pvc foliju od 2mm na tu mislis ili je to neka druga!?
ex pseudonijum: sova

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #6 on: December 23, 2011, 12:14:59 AM »
U krusevcu ih ima raznih debljina
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #7 on: February 02, 2012, 12:29:27 AM »
Druže Sovo, razumem ja hobi, i sve nas koji pokušavamo da od tudjeg otpada napravimo naše zlato (i ja sam poznat po restauraciji polomljenih igračaka u leteće, ali o tome drugi put), no ova tvoja fotka Aguste mi mnogo liči na ESky CP Belt CX, evo staviću fotku pa uporedite sa Sovinom. Mislim ako možeš da kupiš za 1500 din. što da se zezaš ???

http://extreme-rc-toys.com/oc/catalog/popup_image.php?pID=596
« Last Edit: February 02, 2012, 12:39:51 AM by ultrahome »
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #8 on: February 02, 2012, 12:11:32 PM »
lici jako al ne znam dal moze da pokrije mini titan ova moja je dugacka 78cm doduse zadnjih 5 cm je prazan prostor moze i bez njih imas li informaciju koliko je dugacka ta od esky-ja???
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #9 on: February 02, 2012, 12:18:29 PM »
gde si ti video tu oplatu od auguste za esky za 1500 mozda se moze nesto preurediti,ja gledao na sajtu extrem rc toys nemaju u prodaji
ex pseudonijum: sova

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #10 on: February 02, 2012, 12:23:06 PM »
Nazovi Novi Sad (Extreme RC Toys, Dragana: 021/6616-871, 12-20h, sub. 9-15h) da ti izmere (sigurno ESky CP Belt CX helikopter imaju u radnji), i odmah pitaj da li mogu da ti prodaju / nabave (pošto ovu kabinu nemaju na svom web sajtu u listi delova za ESky helikoptere, ostale kabine su izmedju 1100 i 1750 din.)
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #11 on: February 02, 2012, 07:58:27 PM »
ako nemaju u Novome Sadu (u Novom Sadu, u Novom Sadu, ej :)), imaju u Ujedinjenom kraljevstvu, po istoj ceni (17.95 funti, ali to je sa porezom na promet, kada izvoze to je 17.95 evra), naravno ima i poštarina (ali prema kupovini sa heliguy.com verujem da nije prevelika):

crvena http://www.buzzflyer.co.uk/product.asp?strParents=123&CAT_ID=123&P_ID=1558
plava http://www.buzzflyer.co.uk/product.asp?strParents=123&CAT_ID=123&P_ID=1559
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline ultrahome

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #12 on: February 02, 2012, 11:40:29 PM »
evo konačno i poštarine: http://www.buzzflyer.co.uk/shipping.asp
za evropske zemlje van EU, paket do 500 grama, u šta sigurno spada ova maska, poštarina je 4.95 funti (oko 6 evra), a primaju Visa i Master kartice.

Evo i dimenzija, maska je pravljena za ESky CP belt čija dužina je 65 cm, a Mini titan prema linku http://www.ttamerica.com/helis/ttre0001.html je dugačak 25.74 inča, što je tačno 65.4 cm, znači u dlaku kao ESky za koga je maska pravljena.

Toliko od mene, Sovo ti proveri, dvaput meri, jednom seci, pa presudi šta ti je činiti.
Mihailo Alić, osnivač BG RC kluba, koji se bavi RC igračkama, ne modelima; serviser RC igračaka

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #13 on: February 04, 2012, 12:12:27 AM »


Uploaded with ImageShack.us
mali je problem sto od auguste 109A je konstrukcija malo duza
 

Uploaded with ImageShack.us
radim na pozitivnom kalupu sutra opsirnije a posle toga pravim vakumirku mmmm mmmm :)aplauz :)aplauz :)aplauz
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: agusta 109 k2 mini titan
« Reply #14 on: February 04, 2012, 11:51:34 AM »

za ovaj deo je augusta mini titan duza od mini titana V2

Uploaded with ImageShack.us
evo dokle sam stigao sa izradom pozitivnog kalupa


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

e sad jedno pitanje drugarima koji su vec pravili neke kabine i razne kape za tockove,
kada zavrsim gipsane radove na kalupu cime da ga premazem ako treba da mogu da napravim kalup od abs plastike(folije) u vakumirki koju planiram da napravim u kucnoj radinosti sa motorom od usisivaca(njega sam vec nabavio)
mislio sam da na pocetku repnog konusa presecem model posto je dugacak i da bude iz 4 dela (secem ga i po duzini da napravim dve polutke)



Uploaded with ImageShack.us
toliko za sada kad nastavim javljam dalje kako napredujem ako ima ko kakav savet slobodno ne stidite se!
« Last Edit: February 04, 2012, 12:16:52 PM by sova »
ex pseudonijum: sova