Author Topic: Pocetnik u ovom Sportu  (Read 27905 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #30 on: October 26, 2011, 02:59:11 PM »
postujem sve sto kazes cane i u pravu si 100% u vezi tvog misljenja u vezi velicine modela i letnih karakterisitka doduse nisam probao da letim velicinu 500 jer sam jos mali (u dzepu) za tako nesto al treba biti realan i fer i reci onda svakom pocetniku ako nemas 500eura i vise da odvojis za align trex 500  ili neku drugu marku u ovoj klasi u osnovnoj verziji bez budzenja a uz to ide i stanica za minimalnih 200 eura ako hoce dx6 ili futabu i treba onda ako je situacija takva svakom poetniku reci ako nemas lovu za to sve ostalo je 0(nula) ako hoces da letis odvoj ovu lovu i to je to!!!!
ko god ima internet i zna da upali yuotube i vidi kako leti sabo mislice isto tako al nismo svi u mogucnosti da kupimo takve masine a u sustini svi bih to zeleli!!
kao i u zivotu ne moze svak da vozi mecku,volvo ili subaru ima i onih koji voze juga a hteli bi da lete rc modele!!!
koga iole interesuje ovaj sport moze na internetu da vidi sta je dobro al ovde se pocetnici raspituju kako sa manje love da pokusaju da lete i osete draz ovog sporta i u tome im trebamo da svi vi iskusniji pomognete a kada im udje to u krv i osete andrenalin od voznje i preznoje se dva tri puta ili sto rece danijem na jednom skupu posle leta tresumi se ruke od uzbudjenja dal cu sve uraditi kako sam vezbao na trenazeru onda ce svaki pocetnik razmisljati kako da ulozi u svoju masinu sto vise moze!!!!
NIKOGA NE KRITIKUJEM  ILI PROZIVAM POSTUJEM SVAKO MISLJENJE ISKUSNIJIH PILOTA   al cinjenica je da svaki pocetnik zeli sto jeftinije da prodje a zato postoje ovakvi i slicni forumi da im se ukaze na sta moraju da puknu lovu a gde mogu da ustede!!!
kulturno ponasanje i predstavljanje drugom clanu foruma u diskusiji mislim da nije promasen post mozda gresim al ja licno volim da znam skim diskutujem.
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #31 on: October 26, 2011, 04:38:09 PM »
ma nije to problem cane upoznati se ja volim kad se sa nekim dopisujem ako me je covek zaboravio da podsetim ko sam da zna sa kim prica,na primer sa zolijem sam se bar dva puta upoznavao al on jednostavno ne pamti imena i upoznacu se sa njim jos bar dva puta  :hehe :hehe dok me ne zapamti,na skupovima kad se vidim ako je veci skup to je puno ljudi ne mozes ni upamtiti sve i da hoces !!!
a oni koji se privatno poznaju to je druga stvar!!!
ex pseudonijum: sova

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #32 on: October 26, 2011, 04:47:00 PM »
Izvini sovo, sad znam tacno o kome se radi, sklapali smo tendu zajedno...
Cane, kao sto sam ranije napisao 500 ili veci helikopter je bolji izbor od malih, nestabilnih i tu si u pravu.
Na zalost ovaj sport prilicno kosta, ali kad pogledas sve kosta, jedino sto se kod nas na ovo relativno neozbiljno gleda, pa se pare lakse potrose na nesto drugo, a i neka generalna odlika je da svi vole nesto da krpare cak i kad ne moraju.
I opet da ponovim zelim da dam savet onima kojima nije preveliki problem da uloze u ovaj sport (mislim da 600-800e i nije nesto nedostizno), da sto lakse napreduju.
Isto tako nikada necu podcenjivati one koji nemaju mogucnosti za bolje, ali ne volim da cujem kako neko vice da taj kinez od 100-150 eura leti kao moj model od xxxx eura, a da pri tome nikada nije ni leteo slican model.
Ja sam eto imao malo srece, malo se vise potrudio i odricao pa sam probao i jedno i drugo. Samim tim mislim da mogu da dam prilicno realan savet.

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #33 on: October 26, 2011, 08:46:50 PM »
hehehee setio si se zoli i sad vidim da si prvi koji govori koliko je potrebno za dobru masinu,i jos jednom si u pravu leti i tvoja masina od xxxx eura i ona od 150eura al nikad isto i sa istom lakocom onaj sto vozi onu od 150e mnogo ce se vise namuciti bez obzira na umece u letenju zato sto ne leti isto kinez i original helikopter a to je u stvari i poenta tj razlika zasto ne preporucuju stariji tj iskusniji modelari da se kupuju kinezi jer mnogo vise truda treba da se utrimuju i  muke da se voze ti tj takvi modeli i predlazu da se skpe pare i kupe masine koje vrede novca i truda!!
ex pseudonijum: sova

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #34 on: October 26, 2011, 09:32:37 PM »
Drago mi je da smo se slozili i razjasnili.
Kao sto rekoh pre koji post, pocetnik treba u glavi da prelomi sta u stvari zeli, koje su mu mogucnosti i shodno tome pazari. Ali treba da ima na umu da ne zali novac i da ce mu se svaki euro vise ulozen u heli visestruko isplatiti. Nema lepseg osecaja kad je letelica neutralna, precizna i poslusna, a opet puna snage za najzesce manevre.

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #35 on: October 26, 2011, 10:25:09 PM »
Ja postavi ovaj pos da mi pomognete i pokazete, a ne da me sad ubijete u pojam.
Naravno da je Bolji Trex 450 a jos bolji 500 i tu su i stanice koje isto kostaju , koliko para toliko i muzike.
Tako je i u automobilima, racunarima pa sto ne bi bilo i u Hilikopterima.
Kinezi su kinezi ali ne bi bili svecka sila i prvi u proizvodnji svega i svacega da se ne trude....

imam osecaj ko da mi govorite ako ne kupis BMW, Volvo ili Mercedes nikada neces nauciti ni da vozis.
Malo mi je tesko da svatim da je to toliko lose ako nije neki od xxxx evra da ne moze nista da se nauci, mozda malo teze ali.... nauci se ili se barem pocne

Pominjao sam model KDS 450s i ocekivao neki malo pozitivniji odgovor i tu neku preporuku za te pare ipak treba da vidim da li sam ja uopste za to..
Da dam tolike pare i da kazem posle toga ovo nije za mene sta da radim sa tim helikopterom od xxx para. 
Jedino sto sad mislim je da najbolje odustanem posto ja te pare nemam da bacim.

Offline aca405

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 152
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #36 on: October 27, 2011, 12:18:09 AM »
Mislim da ne treba tako lako da odustaneš, već vidi koliki ti je budžet i gledaj da za te pare uzmeš neku optimalnu mašinu.

Ako kreneš od popularnog modela kao što su 450 i 500 klonovi, uvek možeš da ih kasnije malo unaprediš boljim delovima.

Naravno, nisu kao originalni T-Rex helikopteri ali nisu baš ni neupotrebljivi za početak.

Pročešljaj temu o helikopterima i mislim da ćeš naći dosta korisnih informacija a zima tek dolazi, pa što više radi na simulatoru i isplatiće se.

Ako ti se ne svidi, mislim da nije problem prodati takav model, naravno ako je i dalje ceo :)

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #37 on: October 27, 2011, 09:07:16 AM »
Niko nije hteo da te ubije u pojam, ali istina je takva kakva jeste.
Kao sto aca405 rece, prvo simulator, pa ako vidis da ti ide onda lepo skupis pare pa pazaris najbolje sto mozes.
Ako ne kupis BMW, Volvo ili Mercedes, naucices da vozis, ali jugo, bez klime, servo volana, ABS-a, kontrole proklizavanja, airbaga, grejanja u sedistima,  tempomata, cetralne brave, elekrtronskih podizaca, muzike, alufelni, koji ce preci svega 20.000-30.000 do generalne...trebam li jos da nabrajam?
U svakom slucaju vozices juga kome ce prednji i zadnji tockovi da idu razlicitim putanjama, u krivinama ce se ponasati lose, ubrzanje 0, krajnja brzina smesna, srafcigeri u prozorima da se ne otvore itd.a kako je voziti BMW, Volvo ili Mercedes, na zalost nikada neces znati.
Ali jedna velika razlika je sto BMW , Volvo, Mercedes zaista mnogo kostaju i malo njih moze sebi to da priusti, a dobar rc helikopter uopste nije nedostizan.
Izvinjavam se vlasnicima juga ako sam ih kojim slucajem uvredio iznosenjem uvih cinjenica...

Offline Horvi911

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #38 on: October 27, 2011, 10:56:04 AM »
Sto se tice volvoa sada ga proizvode kinezi sa punom licencom a ne samo kao radna snaga....

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #39 on: October 27, 2011, 04:43:01 PM »
Zao mi je sto je na kraju savet ispao drugacije nego sto si ti ocekivao, ja sam se potrudio da on bude sto realniji. E sad ako si ti trazio savet samo da bi ti neko rekao to sto zelis da cujes, onda sam se bez veze trudio. No nema veze, mozda ce jos neko ovo procitati kome ce pomoci.  ()-()

Offline cane

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 422
Re: Pocetnik u ovom Sportu
« Reply #40 on: November 04, 2011, 08:44:03 PM »
@Horvi911--
Imas li bar stanicu za pocetak ili trazis model kao sto su rtf,tj letenje iz kutije?

Ja sam skoro nabavio BLADE 450 BNF,koji dodje sa spektrumovim prijemnikom i samo se binduje stanica(naravno SPEKTRUM) i letis odmah.Naravno uz ovaj model moras da imas takodje i sopstveni punjac i bateriju od 3s 2200mAh i vec si u vazduhu.

Model je fabricki nastelovan i skroz spreman za letenje a kosta koliko i da sklopis neku hk kopiju sa boljim delovima.