Author Topic: mAgPie  (Read 22323 times)

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: mAgPie
« Reply #30 on: October 19, 2008, 01:25:03 AM »
Evo još par saveta:

Ako aparat ima mod tzv. sportske fotografije (tržanje), treba njega izabrati.
On omogućava da aparat koristi maksimalni otvor blende za moguću osetljivost "filma" a da vreme ekspozicije bude što kraće.
Na taj način se prave oštri snimci čak i za modele u pokretu.

Ako se umesto "buđavca" na model postavi kvalitetniji aparat sa mogućnošću manuelne ili delimično manuelne kontrole, onda je jedna od zodnih mogućnosti izabrati prioritet ekspozicije (Shutter priority "S").
Izabrati kratko vreme ekspozicije a onda će sam aparat prema količini svetla i prema osetljivosti "filma" da namesti blendu.
Naravno treba izabrati svetao dan kako bi se dobilo malo šuma u slici, a sve iz razloga da bi se izabrala povećana osetljivost "filma" npr: ISO 400 do ISO 800. Već prema kvalitetu aparata.

Nadam se da sam bio od pomoći...

Pozdrav Goran
« Last Edit: January 11, 2009, 04:54:59 PM by SABURO »

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: mAgPie
« Reply #31 on: October 19, 2008, 07:09:02 PM »
Gorane, hvala na savjetima,ali prije nego sam ovo procitao  ja sam bas danas sve ovo oprobao koja koincidencija i ispostavilo se da su ovo najbitnije stavke koje treba podesiti (yay).Drago mi je da si i ti ovo potvrdio.Kao sto sam i prije rekao sa ovakvim aparatima treba experimentisati.Kao prvo ne smije se ostaviti sve na automatsko jer to u vazduhu bas nista ne vrijedi kao sto si rekao ja sam danas experimentisao sa ISO i postavio sam ga na 800 mada na mom aparatu ima do 3200 (:sok:) i za razliku od prvih slika koje sam pravio sa auto modom ,dosta su boljeg kvalieta. Moj aparat nema rucno podesavanje (mazi) ali vec sam uvjeren kad se podese ISO vrijednosti kako treba a mozda i izbor WB opcija white,black,na rucno zavisno od vremena po kojem se slika bice sve o.k.Naravno jos jednom podvlacim da aparat treba biti okrenut u pravcu leta i tada ce i slike a  i snimci biti veoma dobri.Ove fotke kao i video postavljam uskoro do tada  ()-()
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: mAgPie
« Reply #32 on: November 08, 2008, 08:40:09 PM »
Za rezanje stirodura najbolje rjesenje je CNC mashina (fiu) .Tako da sa tom msinom nema sta se ne moze izrezati.Dok sam zavrsavao ovaj model saznao sam za firmu koja se bavi proizvodnjom stiropora i naravno rezanjem istog na CNC masini.Naravno i za mene je to sve bilo novo tj.pruzila mi se prilika da malo experimentisem sa raznim profilima,zljebovima i sl.koje cu ubuduce koristiti.Tipu koji radi na ovoj masini je takodje sve ovo bilo novo tj.prvi put se susrece sa profilima,krilim i svoj toj prici o modelima ")  Posto vecinom rade sa stiroporom  prvo krilo smo izrezali na stiroporu,a onda na stiroduru.Kad je rezao stirodur na prvom krilu nije bas dobro podesio parametre temp isl.pa je malo bila rebrasta povrsina,to je poslije bilo dosta bolje.kao sto sam rekao ubuduce se otvara mnogo mogucnosti sto se tice stirodura  oo))

Evo i par fotografija i naravno video.


        


                             

               


     

 



The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: mAgPie
« Reply #33 on: January 23, 2009, 07:27:05 PM »
Prije par dana prepravio sam krilo koje je bilo napravljeno sa uglom od 12 stepeni  (fiu) Narvno poslije prvih letova vidjelo se da je model nestabilan tako da je bila nizbjezna intervecija na ovome krilu,tako da sam ga prepravio i malo prosirio za 10 cm.Krilo je bilo presvuceno sa Oracal folijom ali sam vaganjem ustanovio da je poslije presvlacenja sa ovom folijom tezi 70 gr. (nono) Naravno ovu foliju sam sa vece povrsine krila skinuo tako da sam ga olaksao za 35 gr.Ostavio sam samo share :big smile Centralni dodatak od 10cm sam ulijepio i ojacao sa ramenjacom debljine  1 cm a duzine 60 cm.nakon lijepljenja uslijedilo je farbanje bijelom akrilnom bojom.Mogao sam tonirati ovu boju ali sam namjerno htio probati kako pokriva ova bijela boja.Nakon treceg puta dobio sam u potpunosti bijelu nijansu.
Em sto sad izgleda ljepse  (photograf) a sto je najbitnije sada leti stabilno  (<--).

       
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: mAgPie
« Reply #34 on: January 26, 2009, 12:01:10 PM »
 Naravno evo ga i video... sa novim krilom  (<--)

                                                 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: mAgPie
« Reply #35 on: January 31, 2010, 04:49:00 PM »
   mAgPie je ovih dana dobio novi motor http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7074&Product_Name=TGY_AerodriveXp_SK_Series_35-36_910Kv_/_310w, ovaj motor je fenomenalan inace ova SK verzija je odlicna ,elisa je 11x7 http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=7957speed od 30 A, krilo od balze sa eleronima je isprobano tak da je ovo konacni izgled mAgPi-a.Sa baterijama 3S 2200mAh leti na jednoj trecini gasa 15 min.Nakon male pauze od jedno 5-6 mjeseci opet se vinuo tamo gdje mu je i mjesto.Leti odlicno jos kad se aparatce postavi na njega ide na high altitude  (photograf) Ovo je inace moj prvjenac sto se tice gradnje tako da ce bez obzira na buducu flotu zauzimati pocasno mjesto u mom hangaru.

   

   
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com