Author Topic: Hobbyking quadrocopter  (Read 20336 times)

Offline Kijan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #15 on: April 04, 2012, 07:28:54 PM »
Ima li neko iskustva sa ovim ramom.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22800__Hobbyking_X525_V3_Glass_Fiber_Quadcopter_Frame_600mm.html

Deluje kvalitetniji od gore pomenutog a i cena mu je tu negde.

Offline vladanos

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #16 on: April 24, 2012, 10:37:56 AM »
I mene zanima :) Prvenstveno poredeci sa ovim: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__22781__Turnigy_Talon_V2_Carbon_Fiber_Quadcopter_Frame_550mm.html

Ono sto mi se cini kako mana jeste raspon od 600mm odnosno 550mm a ovde sam na forumu (a i na drugim mestima) citao da je idealan razmak od motora do motora za pocetnike oko 700mm. Sta neki iskusniji misle o ovome?

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #17 on: April 25, 2012, 12:25:33 AM »
Ne znam gde si to procitao i ko je to izjavio, ali mislim da je apsolutno nebitno sto mu je precnik 10cm manji. Mnogo je bitnije koja elektronika ide, motori, elise...

Offline vladanos

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #18 on: April 28, 2012, 11:37:56 PM »
Da, znam da su elektronika, sofver, motori i ostalo bitni ali zar nije tacno da ako je veci razmak izmedju motora elektronika lakse stabilizuje letelicu? To znaci da bih vecim ramom imao stabilniju letelicu uz jednako kvalitetan ostatak komponenti? Sa druge strane koliko sam procitao manevarske sposobnosti su manje sto je razmak izmedju motora veci ali to mi i nije bitno za prvi put.

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #19 on: April 29, 2012, 09:37:01 AM »
Nemoj se mnogo premisljati oko tih 10cm...da li je 55 ...60 ili 70cm, veruj mi, apsolutno je nebitno...
ili je malo bitno ;namig...i sve to leti vrlo slicno...odnosno stabilno,dok ne pakvaris sa svojim komandovanjem, zbog pocetnog straha...stresa...ili loseg setapa :o...

Na veci precnik ides da bi mogao da koristis elise veceg precnika, zbog vecih tereta, vise motora...itd
Imao samprilike da vidim  Lazin droidworx hexa...koji je ooogroman i prelep...moj quad od 55 je pored tog cuda igracka!
Kod multirotora je elektronika/softwer srce sistema...i sve sto mozes da nadjes, kupis i sto se pojavilo zadnjim meseci leti odlicno.
Drasticne razlike sa javljaju u(ceni?) koriscenju GPSa, waypiont letenju bla bla...i ostalim poslasticama bez kojih se , za klasicno modelarsko i hobi letenje, moze... (<--)
 

Offline vladanos

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #20 on: May 01, 2012, 10:18:57 AM »
Ok, hvala na odgovoru :). Onda cu da narucim jedan od ta dva frejma. Koje ti inace propelere koristis za svoj 55 quad? I da li tvoj quad moze da ponese recimo GoPro kamericu, odnosno kolika mu je nosivost?

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #21 on: May 03, 2012, 09:34:06 AM »
Velicina elise jako zavisi od motora koje koristis...tezine quada i sta ces sa njim... :)
Moji motori su od 800kv (2213n i  nisam bas nesto srecan sa njima)... odlicno su se pokazale 10x4.5 koje se i inace standardno koriste za multirotor projekte...
sad imam 11x4.7...nema bitnijih razlika...
quad dize pola kile sigurno ") i vise ...ali ...to postaje patnja za letenje :mhm
U svakom slucaju gledaj motore od 700kv-1000kv i elise od 9x5 pa navise...
Probao sam i trokrake 8x5 mislim...ali to je katastrofa...
Gopro ce ladno da nosi...budi ubedjen...

Offline milos78

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 72
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #22 on: May 19, 2012, 11:47:56 PM »
ja imam quadrocopter 450 kupljen u conradu. postoji neki kabal za pc. koji ja nemam..
kad bi ja to nabavio sta bi mogao da poboljsam u samom  letenju .
jako mi je cudno ima toliko elekronike na plocici gde se nalaze ziro,i nemogu da verujem da se mucim da letim mirno.
dok neki to prave ili kupe za 30 ili 50e pa se vozi.. naravno u celoj prici neracunam esc,tx,rx,i...
 pogledajte sajt conrad pa ako neko misli da gresim hmm...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #23 on: May 20, 2012, 08:24:31 AM »
Gledajuci snimke tog conradovog quad-a, to leti sasvim ok...i izgleda ok... ;)

Sudeci po specifikacijama, pored ziroskopa ima i acc senzor...a onaj kabel sto kao nemas, to bi trebalo da bude serijski  - rs232 ili usb na rs232...verovatno sa ftdi ,znaci nista specijalno, a za raspored pinova na ploci za serijsku komunikaciju moras naci neki manual na netu...

Kako sam procitao ima tri moda letenja-za pocetnike, neki srednji mod i napredni mod...i verovatno bi trebalo  procackati oko setovanja sistema da bi to letelo ok.

Da budem iskren, za stabilan let su ti savim dovoljni i kvalitetni ziroskopi i dobro izbalansiran i lagan ram, sve ostalo sto se posle dodaje od senzora dodatno stabilizuju letelicu i olaksavaju letenje...ALI...nista bez  kvalitetnih ziroskopa i dobrog softvera (<--)...

Nije da imam nesto vremena...ali vrlo rado cu ti pomoci da to poleti kako treba...na PM...ili otvori novi topic tipa conrad 450 na forumu...da se vidi da nesto i radimo na multirotor letilicima ovde kod nas  (work)




Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #24 on: October 30, 2012, 11:54:00 AM »
Ideafly 4, HK lijepo leti, ali cesto iznenada cini mi se zadnji desni motor da naglo gas i prevrne ga...


Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #25 on: October 30, 2012, 11:55:55 AM »
Evo jos par snimaka...



Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #26 on: October 30, 2012, 12:09:24 PM »
Od kada sam kupio ovaj IFLY-4 sa HK prije desetak dana,punio sam jedno 30-tak puta baterije, znaci letio sam bas dosta.
Moze  li neko da utrvrdi sta mu je...  izgleda da kompjuter-ziro prolupa po neki put. Da napomenem da sam uradio instalaciju preko kompjutera sve po uputstvu.
Ali ovu stvar je neozbiljno letjeti kada mozes ocekivati nenadano da naglo da gas i prevrne se.
Ako ne sto drugo, makar sam naucio da letim jednim dijelom.
Gizmo me je savetovao da uzmem Nazu...
Ali Nazu uzimam u svakom slucaju...

Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #27 on: October 30, 2012, 01:29:42 PM »
Ja bih prvo prelemio ziroskope ...pa i celu plocu...pa esc...pa... :-\

Offline Goran Scekic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 254
  • gogalet
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #28 on: November 04, 2012, 07:59:57 PM »
Napravio sam... jedva sam otkrio kvar, pogotovu sto nemam iskustva sa ovakvim masinama.
sve sam otvorio lemio, odnio kod majstora za Lap topove,  sa fenom sve lemove pojacali na Fy cotrolru i ploci...
 i nista...
A onda otvorim sve ESC cotrolore i nadjem na jednom lose zavaren kondenzator.... Zalemim ga i leti ka zmaj...


Offline cakra

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 269
Re: Hobbyking quadrocopter
« Reply #29 on: November 05, 2012, 08:49:27 AM »
Bravo! Tako ti je to sa kineskom kontrolom kvaliteta  ;)...
Posto svoje Esc pre ugradnje ionako preflashujem sa SimonK rapid ESC softwerom...to mi je prilika da ih pregledam...
a ovi HK blue i Mistery blue su sasvim lepo napravljeni...