Author Topic: Graupner Sky Hero II  (Read 16068 times)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Graupner Sky Hero II
« on: October 08, 2011, 07:39:13 PM »
Pre 2 dana, sam po prvi put poleteo model koji mi stoji od marta ove godine,

nisam imao iskustva ni hrabrosti a i nisam bio siguran u sebe da ga dignem u nebo.

Danas sam leteo 3 dobra sata, maximalno je bio na zemlji po 5minuta , koliko da se dospe gorivo  (yay)


 ()-()



pilot: Bojan Vijatov, model Sky Hero II, sus motor 7,6ccm 08.okt.2011.


« Last Edit: October 08, 2011, 07:44:02 PM by djbojan »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #1 on: October 08, 2011, 09:06:58 PM »
Odlican dan za letenje, nema sunca, nema vetra, samo oblaci, idealno... jos tvoj avion je beli, supisss
... ;namig
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #2 on: October 08, 2011, 09:50:33 PM »
Ovo je snimak telefonom, nisam imao zivaca da cekam drugara da mi izmontira snimak koji je snimao kamerom, a lepo ce ga izmontirati, znaci snimci su extra zahvaljujuci danasnjem lepom i prijatnom danu.

Bice uskoro i taj snimak......

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #3 on: October 09, 2011, 11:29:25 AM »
Jel' sam bio u pravu Bojane? Rekao sam ti da nemaš potrebe da se plašiš od modela, vrlo je poslušan. Ali nešto mi se čini da kad si video kako leti moj, onda si rešio da ga i ti poletiš  (<--) Sledeći put ponesi i njega, pa da ih letimo zajedno... Bilo bi to lepo, elektro i glow, plavo-beli i crveno-beli u vazduhu... Da te dugo služi!!!

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #4 on: October 09, 2011, 11:38:10 AM »
Hvala kralju Bečejskog neba !  ()-()

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #5 on: October 10, 2011, 07:04:46 PM »
Danas odem na letenje, ajde rekoh pola sata barem....

   i poletim i sve ok, mozda je motor sve zajedno radio oko 4minuta , kad vidim neki klinci dolaze, i model sad ispravljam u mom  pravcu da preleti iznad mene, na nekih 50-60m,

i odjednom kovit ka zemlji i baaaaaaaam!!!! direkt o zemlju....... 

  Samo sam stigao da viknem NEEEEEEEEE !!!





 :pop:

verovatno cu ga popravljati na zimu   

-  problem pronadjen cim sam seo za sto,   hladan lem u samom prijemniku, ima stabilizator napona sa 5v na 3.3v,   i jedan pin je izgubio spoj.....


ufffffff !!! popizdeo sam !!!!!!!   a kao za inat svaki sam pregledao, mada imao sam preko 5 sati leta sa modelom, nisam nista pipnuo

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #6 on: October 10, 2011, 07:11:03 PM »
E jbg. Bas mi je krivo. Samo se setim sebe i istog tog NEEEEEEE. Glavu gore, opravices ga, taman je kraj sezone.
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #7 on: October 10, 2011, 07:13:53 PM »
Bas steta kolega.Prelep model.Ali glavu gore zima je pred tobom pa ces imati dosta vremena za popravku.Pozdrav

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #8 on: October 10, 2011, 09:30:26 PM »
Jooooooj Bojane! Ovakve stvari bolu najviše... Pogotovo da nije pilotska greška, već tehnička.  :sljus

Ako neka mera ti nije jasna, ili ako ti fali neki deo, na mom Hero-u možeš slobodno pogledati. Ili možeš i samo pitati, pa ti dam mere... Ako mogu bilo kako da ti pomognem, tu sam.  (work)


Offline soprano

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 479
  • Pravim,pravim pa rasturam.....:)))))
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #9 on: October 10, 2011, 09:51:33 PM »
Zao mi je sto ti se ovo desilo,samo da znas da si ga dobro polomio,srecan rad preko zime i polako pa ces mozda i uraditi nesto ali kako sam video imace tu dosta posla.Pozzzz



Ja neznam cemu ovo sluzi,a pritom i ne radi.....:)

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #10 on: October 10, 2011, 11:18:12 PM »
Bojane, žao mi je. :( Samo da izvučem pouku za sve nas na osnovu tvoje dijagnoze. Ne vredi kupovati ne kvalitetne jeftine stanice ako se leti sa njom veći i opasniji model. Mogao je da udari nekog gledaoca bez tvoje greške. Samo brend stanica, ostalo može od Kineza.
Ovoliko smrskani model ne preporučijem da popravljaš osim ako si mazohista.  oo)) Za to vreme sa nekim drugim poslom možeš da zaradiš mnogo više od vrednosti novog modela.
Neka Bojane. Idemo mi u kombat uskoro
« Last Edit: October 10, 2011, 11:22:29 PM by tibeteagle »

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #11 on: October 11, 2011, 01:49:11 PM »
Hvala kolege na savetima, mislim da necu da ga sredjujem, jer trenutno nemam mesta za poduhvat, a sto se tice elektronike, ja sam krivac, los lem je nastao mojom nepaznjom kad sam pregledao prijemnik, svaki prijemnik koji sam kupio sam otvorio i pregledao, ali ne mozes sve da uocis, eto sad taj prijemnik radi, samo jedan dodir lemilice i dobrog tinola.

  Nasao sam da pazarim drugi model, nije neka lova a i dobar je dogovor izmedju mene i coveka.



  Ali u svemu ovome mi je JAKO DRAGO STO JE PAO na livadu,  NEDAJ BOZE da je bilo iznad naseljenog mesta pa da je nekog okinuo na sred dvorista.

  Ko ga ..be to mi je prvi pad, pa i bajkeri, posle prvog pada jos te vise vuce zelja za voznjom, u ovom slucaju letenjem !

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #12 on: October 11, 2011, 02:36:37 PM »
Ko proleti i leti, ima mogucnost i da padne... To se svima desava, pa i najboljima, mislim na ove stvarno dobre i iskusne, a to je negde i sastavni deo hobija... Sve je super proslo, svi zivi, sem aviona, tesko da moze da se krpi ???
A ti bogatiji za novo iskustvo... i jos pride sad letis... padas... letis... i nema kraja .... a zabava vrhunska...
Ne racunajuci malo tvrdja sletanje i po neki nekad udarac, manji, ja omastim ovako ili slicno bar jedan avion godisnje...
pre nekih 2-3 nedelje, MUSTANG PTS H9, od njega je ostao samo rep i elevatori, od motora samo neki delovi, elektronika sacuvana OK....

prodje posle par dana, razmisljas o novom avionu...
Nek je sa srecom ubuduce.... ali padova ce uvek biti
poz Z.
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #13 on: October 11, 2011, 03:04:10 PM »
Bojane, ako ti puno znači model, kod mene u radionici možemo ga srediti. Mesta ima, nema problema... Sad jedino da'l ti se isplati ili ne...

Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Graupner Sky Hero II
« Reply #14 on: October 11, 2011, 09:47:32 PM »
Glavu gore....meni se desilo da je otkazao prijemnik i to sa Graupnerovom stanicom i priemnikom...znači nema pravila...ionako se sve pravi u Kini. (jeste lepo imati neku fensy stanicu u rukama...ali sa našim radničim platama...to ostaje u domenu fantastike:)))