Author Topic: Ziroli JU 87 Stuka...  (Read 192003 times)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Ziroli JU 87 Stuka...
« on: September 23, 2011, 08:58:52 PM »
Pa, kad neće niko moraćemo mi iz Kombinata da se ponovo "žrtvujemo"...

Mislim da će Thunderbolt (Top Flite, da ne bude zabune) da ide na "doboš" ili u "pemziju"...

Naručeno...



Pozdrav

Mirče

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #1 on: September 23, 2011, 10:10:15 PM »
Pa Mirce ti si stvarno neustrasiv...svaka cast, kako si krenuo ti ces da napravis sve avione iz Zirolijevog asortimana :D Samo napred

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #2 on: September 23, 2011, 11:29:26 PM »
Potpisao covek ugovor sa Zirolijem.

Cestitam.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #3 on: September 23, 2011, 11:46:41 PM »
neverovatno. kompletan model je tezak samo 12 kg


Offline POSEIDON

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 395
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #4 on: September 24, 2011, 11:56:39 PM »
Najzad svaba (<--)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #5 on: November 03, 2011, 12:07:20 AM »
Danas zvoni poštar - stigla Štuka...
Pre dve nedelje poslao Tijano dve kutije sa delovima za JU 87.



Pravio sam se "pametan" hteo da uštedim, pa sam naravno platio skuplje...
Kod Lizard Lasera short kit je skoro 100$ jeftiniji nego kod Zirolija. Zato smo naručili, kabinu, kapotaž, plastične navlake za trapove, Robartove trapove, Robartov repni trap i planove od Zirolija, a short kit od Lizarda...

Prolaze nedelje, Frank se ne javlja. Ja poslao mail da vidim "dje je zapelo", a on veli: "Sve je stiglo sem short kita"...
Reče da je bar 5 puta zavao i slao mail u Lizard, ali odgovora nema...
Tako sam i short kit, na kraju, kupio kod Zirolija i platio još jednu extra poštarinu...

Šta da se radi... Ko izgubi na mostu, dobije na ćupriji, pa sudeći po tome, poštar mi je danas naplatio samo 540,00 dinara otvaranje i pregled paketa...
Ništa carina...  Hvala carinskoj službi...




Kad samo Cvrle i ja otvorili kutiju, a ona puna "rezanaca" od papira. Unutra uz poručene delove...





...Tijano ubacio još 5 Zap lepkova...


(na slici samo tri, dva sam još posle našao medju onim "rezancima")

Tijano je stvarno Kralj... Ovaj put me je častio sa lepkovima, do sada sam dobio maketu Pantera, kape, DVD-e, časopise...
Skoro svaki put ubaci neki poklon... Hvala Frank...


U drugoj kutiji "plastika"...



Kad sam razvrstao delove to je izgledalo ovako...



Bajoneti sa slike namenjeni su Lightningu...

Kapotaž je impresivan, sem što je ogroman, mnogo je dobro i izliven... Ista priča je i sa navlakama za točkove...










Robartovi trapovi sasvim zadovoljavaju...






I na kraju plan...





Plan je klasičan Ziroli, crtan na 4 tabaka i ima sva neophodna objašnjenja i crteže...


Danas kad je Maja videla da je stiao još jedan model samo je pitala: "Da li si obezbedio dovoljno "droge" za celu zimu?"
Šta vam kažem, još jedan model bi verovatno bio "over dose"...


Pozdrav

Mirče

 






« Last Edit: November 03, 2011, 12:15:57 AM by mirce »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #6 on: December 02, 2011, 01:31:21 AM »
Narednih par redova i jeste i nije vezano za ovaj "projekat"...

Sedim danas prepodne u kući, kad neko zvoni, "nalegao" na zvonce - spaliće ga. Pogledam kroz pendžer - poštar, drži neku malu kutiju...
Dok sam išao ka kapiji razmišljam, šta je sad ovo, ništa nisam naručivao u zadnje vreme. "Ćao komšo, ćao komšo" - pozdravismo se nas dvojica, kaže poštar: "Imaš paket donesi 60 dindži da platiš"...
Gledam, paket od Tijana...



Ajd da otvorim, kad ono unutra majca...



...poslao mi čovek majcu sa aplikacijom Stuke...

Dakle, ostao sam bez teksta...


Pisao sam na početku ovog topica da često u kutijama sa naručenom robom, Frank ubaci po nešto, neku sitnicu, neki poklončić... 
Ali ovo, ovako iz "nevezanog"... stvarno sam ostao bez reči...

Znate već da sam bio tri puta na "Top Gun" takmičenju, čiji je Frank organizator.
Od prvog momenta, maksimalno je bio ljubazan i predusretljiv. Da nije bilo njegovog pozivnog pisma, nikad tamo ne bi ni stigli...
"Muvao" sam se po njegovoj firmi, kao po svojoj kući, od podruma do tavana (doslovno, ko je gledao DVD-e koje sam tamo snimao, zna o čemu pričam)...

Priču kako mi je naručio prvog Top Flite Thunderbolta, mogli ste da čitate na ovom Forumu. Sam se ponudio i uz svu frku oko organizacije tolike manifestacije, dan pre početka Top Guna, prekucavao je moj spisak, sa preko 40 stavki, i slao u Tower Hobby...
Moram reći i da sam tada platio preko 100 dolara manje nego da sam sve to sam naručivao...

Jedne godine sam ga pitao da li ima neku knjigu u kojoj bih mogao da vidim kakvih ima kolor šema za Thunderbolta.
Bez reči se okrenuo i nekuda otišao... Posle par sekundi evo ga, nosi jednu veliku kartonsku kutiju u koju je, sa svojih polica sa knjigama, apsolutno ne brojeći, ubacio jedno 30 knjiga o P 47!!! Tada mi je rekao: Nosi ovo u hotel, pregledaj sve lepo i obeleži šta te interesuje. To što ti se svidja fotokopiraj tu kod mene. Imaš i crno beli i kolor fotokopir....
Tako je i bilo...

Pozivna pisme je slao i meni i Maji i Miši i Coki... Šteta što mi modelari nikad nismo otišli zajedno na Top Gun...
Imam i dalje otvoren poziv da idem na Top Gun da se takmičim...

Da nije njega i svih "gimnastika" oko naručivanja, prepakivanja, slanja modela, verovatno bi moja "modelarska karijera" išla sasvim sigurno nekim drugim tokom...

Početkom ove godine maksimalno se angažovao ne bi li nam (Maji i meni) pomogao da se odselimo u USA...
Razmenili smo sigurno 100 mailova, išao je zbog nas iz Lakelanda u Tampu... Zvao razne office...

Ima još mnogo "sitnih" priča i pričica koje smo doživeli sa Frankom...
 
Sve u svemu, čuveni Frank Tijano, jedna od kultnih ličnosti našeg hobija, organizator najpoznatijih modelarskih manifestacija, uz sav svoj posao i obaveze koje ima, setio se tamo nekog Mirčeta, njegove Stuke i poslao mu poklon...

Stvarno nemam reči... Hvala Frank...

Morao sam ovu pričicu, ovaj lep gest, da podelim sa vama...

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: December 02, 2011, 01:43:36 AM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #7 on: March 10, 2012, 08:11:09 PM »
Pošto je Mirče napisao u vezi još jedne uspešne trgovine, http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8042.msg58089.html#msg58089 , http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,8042.msg58091.html#msg58091 , red je da napišem par reči.
Cela priča o Ju 87 Stuka, i nije tako jednostavna. Ja sam merkao taj model još na Čeneju, kad je Nestor doneo svog. Već na prvi pogled mi se dopao model. Posle je taj model oštećen, pa sam ja razmišljao da ga uzmem, i da ga sredim. U međuvremenu sam uzeo Exrtru, pa cela priča je ostala sa strane...
Juče uveče sam bio u poseti kod Mirčeta, a tamo je bio i čika Dule. Počeli smo priču o modelima, pa o nekim izjavama, tj. napisanih reči od strane Mirčeta, što je pisao na ovom forumu, da zna koji će biti moj sledeći model, itd., itd... U sledećem momentu smo se već našli u drugoj prostoriji, gde smo već pregledali planove i delove od kita Zirolijeve Stuke a posle se bacili i na kolor šeme... Kad sam stigao kući, nisam imao mira, i do kasno noć, ili rano jutro  :big smile gledao sam stranice na temu Ju 87. Ujutru, kad sam stigao do radnje, "stavio" sam na papir sve, i odlučio da hoću ovaj model. U svakom slučaju, neće biti mali zalogaj, ali došlo je vreme da napravim malo ozbiljniji model, skoro od početka, pa do poletanja.
E, sad... Ne smem ni da pomislim šta još Mirče vidi u svojoj magičnoj kugli, ali u nešto sam siguran, da do 2013-2014 sezone imaću sa čime da se pozabavim  (:sok:) a za kasnije...  (___)
Radove na modelu ću detaljno objavljivati, ali to se i podrazumeva  4e

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #8 on: March 10, 2012, 08:29:43 PM »
Gabore prvo da ti cestitam a drugo da ti kazem da te u potpunosti razumem. Evo ja uzeo Pilatusa, vec prakticno odlucio za FW-190 a razmisljam sta bi mogao posle njega. Mislim sta reci  oo))

 ()-()
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #9 on: March 10, 2012, 08:50:22 PM »
Gabore prvo da ti cestitam a drugo da ti kazem da te u potpunosti razumem. Evo ja uzeo Pilatusa, vec prakticno odlucio za FW-190 a razmisljam sta bi mogao posle njega. Mislim sta reci  oo))

 ()-()

Hvala!
Šta reći? Mislim da je "ludnica" pravi izraz  :hehe Pa pazi, Mirče je u pravu... Taman dok se malo naviknem na P47, ovaj već radim, i u sezoni 2014., ako bude sve po planu, i polećem ga. A dotle polako mogu nabavljati potrebne delove.
Kako si i ti napisao, i u meni polako iskristalizuje stvar, da kakvi modeli mi se sviđaju, koje rado letim ili koje bih rado posedovao u svom hangaru, u svojoj floti.

Inače, mada još nismo ništa konkretno dogovorili, mislim da sam rešio i motor za Ju87. Kako vidim, na dosta modela koriste Zehoah ZG62,  ali i u planu je tako nacrtano, obeleženo. Naravno, to može da se promeni, ali ja više volim da radim i koristim stvari koji su već probani i rade bezprekorno.
Biće tu još mali milion stvari koje ću rešavati tokom radova, ali o tom potom.

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #10 on: March 10, 2012, 09:47:54 PM »
E, pa evo reč dve i od mene...

Prvo, mislim da si Gabore napravio odličan potez kupovinom ovog kita.
Ima više razloga, model je veliki i atraktivan, nije težak za ovoliku veličinu, nije skup i komplikovan, tako da je savršena priča za prvi 100" veliki warbird.
Ne trebaju neki giga - mega servoi, skupi trapovi, pneumatski sistemi.

Ne treba prejak motor, velika većina modelara leti ovu Stuku sa Zenoahom G 62, a ima je čika Dule, ganc novu u kutiji čime si razrešio problem i oko nabavke motora i oko pouzdanosti istog.

Stuka leti lepo, profil je "debeo", znači model nije brz, kao što smo već rekli, lak je i ubedjen sam da ćeš uživati sa njim.

Ovakvi modeli, kad ih sam praviš, mnogo su kvalitetnije odradjeni. Svakom delu pridaješ pažnju, pa su mnogo su jači, čvršći i uz normalnu eksploataciju mogu da traju godinama.

Ako se nešto i desi, pošto si ga sam pravio, uopšte nije problem da se reparira, jer znaš šta si i kako radio...

Od mene imaš naravno svu moguću pomoć i tokom gradnje i tokom finiširanja.
Nadam se da ćeš ga, kad dodje vreme, sam poletati, ali ako ne i tu ćemo pomoći.

Ti imaš sve uslove da ga lepo "natanane" praviš, voliš da to radiš, a videćeš, otvoriće ti se potpuno jedan novi svet i na modelarstvo ćeš gledati drugačije, iz jednoh novog kreativnog ugla.

Ovo sam sto puta već rekao, pravljenje modela iz kita, pruža svakodnevno zadovoljstvo. Svaki put kad nešto uradiš, zalepiš, ošmirglaš, smisliš neki sklop, osećaj da si nešto napravio, osećaj zadovoljstva je sjajan...

Sedneš uveče pre spavanja pa pogledaš šta si uradio i bude ti lepo.

Misli su ti stalno zaokupljene "projektom", kako napraviti ovo, kako ono, imaš temu o za rašmišljanje, surfuješ internetom, gledaš kako su drugi to radili, nabavljaš delove, stiže neka roba, pišeš o svemu, ljudi te hvale... sve sama pozitivna energija...

A onda na kraju, posle sati, dana, meseca rada, kad sprava polet... Ima li šta lepše?

Radujem se ovom projektu, kao da ga ja pravim i znam da će ti ovo biti samo prvi u nizu ovakvih modela (ne pitaj me kako znam, rekla "kugla")...

Sve u svemu, ovo je samo početak topica o JU 87...
Biće ovo veoma zabavno...

Pozdrav

Mirče



« Last Edit: March 10, 2012, 09:52:49 PM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #11 on: March 14, 2012, 02:21:37 PM »
Kad god imam malo slobodnog vrenema, tražim materijal za ovaj model. Malopre mi stigao mail od Alexe, i poslao mi je jedan link. Pa evo, da podelim i sa vama:




Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #12 on: March 14, 2012, 05:07:27 PM »
Lepa Stuka, mnogo lepih detalja na njoj...

Zirolijeva je 1/5,3, znači malčicko je veća...

Pozdrav

Mirče

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #13 on: March 18, 2012, 10:53:03 PM »
Kit Stuke je danas Gabor odneo u Bečej...



Srećan rad... (pijemo)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2376
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Ziroli JU 87 Stuka...
« Reply #14 on: March 19, 2012, 04:13:25 PM »
Mirče, hvala!
Da, juče sam doneo kući Stuku, tj. kit od Stuke...
Pre nego što sam krenuo prema Bečeju, raširili smo planove, da pogledamo kako da počnem, šta da radim. Jedno je sigurno, da će biti male modifikacije nasprem plana. Radi se o tome, da na planu je krilo iz jednog dela, a pričali smo za Mirčetom, da i zbog prevoza ali i zbog skladištenja modela, možda bi bila bolja varijanta da se napravi centroplan fiksiran na trup, i posebno se naprave uške. To bi bilo zgodno i zbog toga, što točkovi dolaze baš u centroplan, pa bi bilo lakše sastavljanje i rasklapanje modela.Pošto sam bio "malo" umoran, posle radne akcije, samo sam sve ostavio u radionici



 Još ne mogu da počnem radove, pošto nemam veliku dasku na čemu ću sastavljati delove. Nešto razmišljao da ako već uzimam dasku, a imam kući neki lom od gvožđa, napravimo jedan radni sto. To će biti napravljeno najverovatni tokom ove nedelje, pa posle polako mogu raditi dalje.

Nastavak sledi...