Author Topic: RC LETENJE BEOGRAD 2008  (Read 55703 times)

Offline dule

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 186
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #15 on: September 25, 2008, 10:35:58 AM »
Sto se tice takmicarskog dela za avione,primenicemo sve od prosle godine.Tu spada proletanje  ispod limbo trake koje se boduje.Proletanje moze biti normalno ,u ledjnom letu i na noz i odrazava se na broj poena sto je i logicno(proleteti na noz je max. bodova). Van limbo zone ce se bodovati i luping.Bice bodovano i precizno sletanje.
Sto se tice helikoptera ,ceo program ce osmisliti Lazo,i planiran je da bude takav da svako moze nesto da uradi.On ce objaviti tacno ocemu se radi uskoro.

Sve ovo oko takmicenja je osmisljeno da bude rekreativno i zabavno,znaci bez nekih tenzija i pravih adrenalinskih sokova.Sve ovo radimo da bi i ostalima koji dodju dan bio zanimljiv i ispunjen.Bodovanje je samo forme radi i nista vise.
Setice te se proslog okupljanja i kako su nagrade dodeljivane.

Mislimo da ce ovaj put biti jos zanimljivije i nadam se da ce ucesnici imati lep dan.Znaci nema nikakvih tenzija ,ko ne zeli da ucestvuje niko ga nece naterati i sto je najvaznije sve ovo je radi zabave.O svim detaljima saznace te na otvaranju.

Pozdrav!

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #16 on: September 25, 2008, 02:22:01 PM »
Smatram de su umetnost i umetnicki dojam totalno subjektivna stvar i da bi onda svako takmicenje izgubilo svoj smisao, pogotovu sto vecini ljudi zesci 3D let sa ekstremnim figurama izgleda kao mlataranje tamo vamo bez ikakvog smisla. Pa bi se moglo desiti da dodje Alan Szabo da odleti malo, ali da Pera dobije bolju ocenu posto je umetnicki dojam obicnog letenja ostavio mnogo lepsi utisak na ziri.  ;D
Sto se tice lomljave modela to je sastavni deo svakog letenja a kamoli takmicenja, ko zeli da se takmici mora prihvatiti taj rizik.

Stoga  predlazem da se malo proceslja po internetu i vidi sta i kako se to radi u svetu, pa da mi to malo iskopiramo i blago prilagodimo nama i nasim mogucnostima.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #17 on: September 25, 2008, 03:25:04 PM »
Mene je organizacioni odbor (nicim izazvan) zaduzio da malo osmislim takmicenje helikoptera. U medjuvremenu nisam uspeo da pronadjem nista pametno i za nase prilike upotrebljivo u vezi sa tim na internetu.
Tu bi bilo dobro da objasnim "nase prilike". Naime, u Nedelju 28.09.2008.godine, na sportskom aerodromu "13.maj" ce se dogoditi DRUZENJE RC vazduhoplovnih modelara. To DRUZENJE ima ISKLJUCIVO za cilj, da se sretnemo u sto vecem broju, i DOOOBRO se zabavimo uz letenje, upoznavanje, skupljanje iskustava, salu... Dakle, nije zakazano nikakvo TAKMICENJE kao oficijalni dogadjaj. E sad, da bi uneli jos malo zabave (nikad dosta), "takmicenja" koja su najavljena u programu druzenja su zamisljena ISKLJUCIVO u stilu "ko ce brze da pojede sampitu...". Zato je i prijavljivanje za ovaj deo druzenja - DOBROVOLJNO.
Da ipak bude nekog sistema u tim nadmetanjima, i da se sve ne svede na cuveni UMETNICKI DOJAM, osmislili smo i neka pravila, koja su veoma jednostavna i u mojoj interpretaciji glase:
1. Ne sme se ugrozavati bezbednost ljudi i dobara u zoni aerodroma (za Kariklica se ta zona proteze od Horgosa do Dragasa);
2. Ograniceno je vreme za "takmicarski" let;
3. Bodovanje elemenata leta vrse sudije prema bodovnim listama, koje su sastavljene samo za ovaj dogadjaj, te se u druge svrhe nemogu koristiti;
4. Takmicari izvode samo ono sto zele i koliko puta zele, uz strogo postovanje odredbi pod 1 i 2;
5. Odluka sudija je konacna i definitivna;
6. Za one koji previde prethodne tacke, a narocito cetvrtu, postupak ulaganja eventualne zalbe na sudijske odluke zapocinje prilaganjem 10 porcija kolenica sa renom (uz pripadajuce kolicine piva), u kafanici na aerodromu, a gde ce se i sprovoditi odlucivanje po zalbi;
7. HAUG.

Daklem, Aj'mo da se skupimo u sto vecem broju i lepo se iznauzivamo u letenju druzenju i zabavi. Ko bude zeleo da dozu jos pojaca, neka se prijavi za neko od "takmicenja".

Vidimo se na livadi.
« Last Edit: September 25, 2008, 03:37:34 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #18 on: September 25, 2008, 03:43:40 PM »
Kako bi ja voleo da budem sudija, tako bi katastrofalno sudio da bi zalbe samo pljustale a tek kolenice pa makar morao da placam LAPO_LAPO posto ne pijem PIVO
« Last Edit: September 25, 2008, 05:08:54 PM by GILE »
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline norrin radd

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 167
    • FlyingCam
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #19 on: September 25, 2008, 04:09:27 PM »
Ne znam odakle mi ideja da se kod nas moze odigrati nesto ozbiljnije od brzog jedenja sampita...
:)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #20 on: September 25, 2008, 04:40:00 PM »
Pa znas sta, norrin radd, ma sta to znacilo. Ovo je zamisljeno kako je zamisljeno. Prosle godine je savrseno funkcionisalo, i svi jedva cekaju da se ponovi. Mi imamo za toliko.
Ako imas ambicija da se "kod nas" dogodi "nesto ozbiljnije", onda stisni petlju, pa nas sve izbrukaj takmicenjem u tvojoj organizaciji. Nece ti trebati puno. Tek po nesto. Desetak sudija sa licencom uz pripadajuce dnevnice. To sa dnevnicama djene-djene, ali sa licencama!?! Pa nagradni fond, pa, smestaj, pa ishrana, pa sve-se-sponzori-pobise-ko-ce-najvise-da-se-isprsi, pa dozvole, pa osiguranja...
Mozda gresim, ali cini mi se da nikada nisi bio ni blizu takvim organozacijama. To ti je zubna bolest moj prijatelju. I nemoj, molim te, da ovo shvatis kao polemisanje, i kao nameru da se zameramo. Naprotiv.
Znaci - namera nam je da se zabavimo, i iz petnih zila radimo na tome. Ovog puta je takmicenje samo deo zabave.

Pozdrav
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #21 on: September 25, 2008, 06:43:39 PM »
Ko je Norrin Radd?   Ajd' predstavi se...majke ti....

Dokle vise "ozbiljni" modelari iza pseudonima. Dajte vise da znamo ko je ko.....

Pozdrav

Mirce

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #22 on: September 25, 2008, 07:07:58 PM »
Ne znam odakle mi ideja da se kod nas moze odigrati nesto ozbiljnije od brzog jedenja sampita...
:)

Stvarno ne znam čemu ovakvi komentari, u svakom slučaju naša vizija skupa se neće menjati. O ozbiljnijim takmičenjima ne možemo razmišljati, jer zaista za takva takmičenja treba ozbiljna finansijskom podrška + još mnogo kockica koje trebaju da se poklope, većinu ih je nabrojao Lazo. Zato nemojmo o toj temi više da pričamo.
Cilj svakog pa i ovog našeg skupa je da se svi lepo okupimo, letimo, družimo, zabavimo, razmenimo iskustva...jednom rečju, da živamo. Uostalom svi koji su se prošle godine prijavili za "takmičenje", mogli su makar malo da osete čari takmičarskog duha i auditorijuma koji je dodatno nabijao adrenalin. U svakom slučaju jedan jako lep doživljaj koji je pozitivno ocenjen od strane svih posetilaca.

Pozdrav
« Last Edit: January 12, 2009, 05:13:55 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline uzvarb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 88
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #23 on: September 25, 2008, 09:11:22 PM »
Najbolja okupljanja su uvek bila tipa letackog dana , koja su osmisljena kao druzenje bez ikakvih obaveza takmicenja. Mnogi modelari i nece da dodju na takmicenja jer su pocetnici i verovatno razmisljaju da onda nema sta tamo da rade. Bilo je i takvih vrsta skupova pre nekoliko godina u Novom Sadu pa je ishod bio u mnogo manjem broju gostiju. Cinjenica je da je sad i mnogo vise ljudi u ovom hobiju, ali definitivno sam vise za varijantu druzenja i odmora na aerodromu , nego napete situacije oko takmicenja.
Pozdrav svima i vidimo se u nedelju na aerodromu.
ne ne decko tako se ne prave eroplani, taj avion nikada nece poleteti...

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #24 on: September 25, 2008, 09:27:02 PM »
Kao što rekosmo, niko nije obavezan da se "takmiči", jednostavno to je sve stvar dobre volje učesnika na skupu.
;)
« Last Edit: January 12, 2009, 05:14:10 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #25 on: September 25, 2008, 09:55:08 PM »
Najbolja okupljanja su uvek bila tipa letackog dana , koja su osmisljena kao druzenje bez ikakvih obaveza takmicenja. Mnogi modelari i nece da dodju na takmicenja jer su pocetnici i verovatno razmisljaju da onda nema sta tamo da rade. Bilo je i takvih vrsta skupova pre nekoliko godina u Novom Sadu pa je ishod bio u mnogo manjem broju gostiju. Cinjenica je da je sad i mnogo vise ljudi u ovom hobiju, ali definitivno sam vise za varijantu druzenja i odmora na aerodromu , nego napete situacije oko takmicenja.
Pozdrav svima i vidimo se u nedelju na aerodromu.

Ljudi shvatite da je i to "takmicenje" opustenog karaktera i da je potpuno neobavezno a i takvo ipak cini uslugu svima jer ce upravo postici suprotno od gore navednog jer ce ljudi imati prilike da vide i nesto sto nije samo uobicajeni letacki dan a sve je zabavnog karaktera!

Uostalom neka mi neko navede neku kategoriju modelarstva koju takmicenje nije popularizovalo!?!?

Znaci samo opusteno i da se lepo provedemo!

Ivan Djeorgievski
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline robi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 71
  • sad si gore,sad dole
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #26 on: September 25, 2008, 09:59:46 PM »
da se ja malo nadovežem !!!
bilo kakve vrste takmičenja (mislim isključivo na helikoptere)nemaju smisla...ovo što mi znamo u odnosu na one "vani" je nažalost vrlo malo !!!
ali zato oni "vani" nemaju smisao za zaje...ciju,druženje šampite(preporučam se),nego samo za nadmetanje,a to nam netreba!
« Last Edit: January 12, 2009, 05:14:45 PM by SABURO »

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #27 on: September 25, 2008, 10:12:45 PM »
ovo što mi znamo u odnosu na one "vani" je nažalost vrlo malo !!!
ali zato oni "vani" nemaju smisao za zaje...ciju,druženje šampite(preporučam se),nego samo za nadmetanje,a to nam netreba!


Apsolutno se slažem sa napisanim, zato i ovo "takmičenje" nije obavezno i neće imati karakter ozbiljnog takmičenja već opuštenog, kad malo pogledamo, prošle godine je bio vrhunac proletanje ispod limbo-a, a kamoli nož, inverzni let, etc. U svakom slučaju nemojte se cimati oko ovog pitanja...


Što bi mi mladi rekli, samo opušteno.
;)

poz
« Last Edit: January 12, 2009, 05:15:42 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs


Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #28 on: September 25, 2008, 10:42:06 PM »
Stvarno ste bre neozbiljni sa tim sampitama!!!

Ja se prijavljujem za brzo ispijanje krigle piva! (sto veca to bolja)!

Pozdrav

Veljko

Offline SABURO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2172
    • RCFly.in.rs | Vesti iz srpskog i regionalnog RC modelarstva
Re: RC LETENJE BEOGRAD 2008
« Reply #29 on: September 25, 2008, 10:47:02 PM »
Stvarno ste bre neozbiljni sa tim sampitama!!!

Ja se prijavljujem za brzo ispijanje krigle piva! (sto veca to bolja)!

Pozdrav



... magic izazivam te na ispijanje XXXL krigle kod Radeta u kafanici, naravno nakon skupa, kako mi svaki let ne bi izgledao inverzno!
 ;D
« Last Edit: September 25, 2008, 11:02:05 PM by SABURO »
Nikola | rcfly.in.rs