Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28702 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #90 on: May 07, 2012, 08:00:28 PM »
Zavisi sta hoces da postignes ?  ako ti skretanje i upravljivost nije bitna a hoces da skace i leti na pravcu ko lud onda sto gusce ;) nadji sta fabrika preporucuje pa idi malo iznad toga ako hoces bolji start...

Na truggy modelima 1/8 ako predjes 20000 u srednjem recimo i imas dovoljno jak motor skace na zadnje opusteno ;) ...problem nastaje kad treba da skrenes, sve sto je gusce model ce teziti da nastavi pravolinijsko kretanje i da se svi tockovi okrecu istom brzinom !

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #91 on: May 12, 2012, 12:47:13 PM »
Da se pohvalim  8) Balanserka koju sam napravio od plexiglasa. Ideju sam dobio na nekom stranom forumu.




Neke od slika su i sa drugog foruma.

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #92 on: May 23, 2012, 11:21:18 PM »
Kvalitetni Revolutions lageri na sajtu http://www.avidrc.com/
Cena po lageru 1$
O danas smo na listi za shipping, Srbija, Makedonija i Crna gora, postarina je 5.85 dollara

I jos jedan sajt, svi lageri su 0.99$/kom
http://www.fasteddybearings.com/
Za narudzbe preko 18$ postarina free, inace je 4.99$

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: losi lst2 elektro
« Reply #93 on: June 04, 2013, 12:17:36 AM »
Pozdrav svima, tema je malo zamrla ali cemo se potruditi da je osvezimo. Naime treba mi pomoc oko prebacivanja LST2 sa Glow na elektro. Motor koji sam nabavio je 2350 kv Trackstar a kontroler 120A i imam u planu da ga letim na 4s ili na 2s i za ovo mi treba misljenje ucenih glava. Ne znam dali da ostavim losijev prenos od motora do menjaca sa jednom ili dve brzine, vidim da neki predlazu da se uradi forward only conversion  zbog smanjenja rotirajucih delova. Dali da ostavim mogucnost rikverca i kocnica na menjacu ili se osloniti na kocenje i rikverc motorom?
@jovanovic28 ne vidi se na slikama prvog setup-a pa ako mozes da objasnis kako si uradio prenos od motora do menjaca jesi li zadrzao funkciju slipper clutch-a? ili si spur fiksirao za osovinu pa ima direktan prenos.
Koji si spur koristio manji ili veci i koji pinjon je na motoru?
I naravno zasto si odustao od prvog setup-a?
Sta mislite o tome da  iskoristim zupcanike sa zvona kvacila glow motora samo da napravim adapter koji bi prilagodio to zvono osovini elektro motora?

Sve savete prihvatam jer veoma malo znam o elektro automobilima.

Veliki pozdrav!

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: losi lst2 elektro
« Reply #94 on: June 05, 2013, 09:05:08 PM »
Niko nema nijedan koristan savet za konverziju na elektro?   mmmm

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #95 on: June 05, 2013, 09:11:47 PM »
Ivane, kocenje kao i rikverc sada ide preko elektro motora. Zvono, kvacilo i sve ostalo ti isto ne treba. Sto se zupcanika na motoru tice mora da se zna ukupna redukcija da bi se izracunalo. Ako ti nesto znaci na Losi8 tragi sa motorom od 2000 kV ide mali od 12 a veliki od 46 zuba.

Proguglaj malo strane forume kao RcTech sigurno je neko to vec radio.

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #96 on: June 06, 2013, 09:23:12 PM »
Pozdrav Ivane, nekako mi je promakao tvoj post ali evo da ti odg ..
Ako se ne varam isti taj setup sam i ja koristio na 4 s i losi je isao odlicno, dizao na zadnjaka i tako to, znci ne treba ti nista jace ( ja sam se prebacio na 6s ali nepotrebno )
Moj ti je predlog da ides na forward only converziju i single speed konverziju ( izbacujes rikverc ), izbacis i kocnicu ( inace sve te delove imam viska pa ako se odlucis, javi ).
Slipper cluch obavezno ostaje je cuva zupcanike u menjacu. Nemoj da budzis zvono kvacila nego kupi pinion i lepo namontiraj na el motor ( imam jedan viska 22 ili 23 zuba i taj ti je dovoljan ) na menjacu ostaje originalan manji zupcanik. Koliko sam pratio 99% konverzija na netu su odradjene bas ovako.
poz