Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28299 times)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #30 on: August 29, 2011, 10:09:39 PM »
Evo i obecanih slika
Single speed adapter


drzac motora, u mojoj izvedbi  lol







Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #31 on: August 30, 2011, 01:13:46 AM »
Jedva cekam neki snimak da vidimo kako sve to izgleda!!

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #32 on: September 13, 2011, 09:57:58 PM »
Stigao postar danas  (yay)
evo na brzinu snimak prve voznje, prilicno sam zadovoljan  (yay)
treba jos da napravim drzac baterije ( fiksirao sam je izolirkom za pocetak )
Nemam ni konektore, sve je povezano izolir trakom za sad, ali moralo se probati  ;D


od problema koje sam zapazio:
Dosta je bucan, vrv zbog titanijumskih zupcanika, to cu mozda resiti plasticnim Spur Gear-om http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_24_1023_1876/products_id/73620/n/Losi-Mod-1-Plastic-Spur-Gear-45T-8E-20
i nikako da podesim servoe ( ima ih 2 ) .. jednostavno uvek se "rasteluju" i model nece da ide pravo ... ili vuce na levo ili na desno. tu mi treba mala pomoc od iskusnih kolega .. znaci kada utrimujem servoe model ide pravo dok ne skrenem na primer levo nakon cega pocne da vuce na levo i onda opet trimujem pa ako skrenem na desno .. posle vuce desno .. ako me razumete  mmmm ..  jel uposte sme na 4s bat da se prikace servoi ili ne .. mozda da kupim jedan jaci od npr 15 kg a izbacim ova dva, sta mislite?
sve u svemu jako sam zadovoljan, model jos nije zavrsen, sve je sklepano na brzinu radi probe, imam i onu karticu za programiranje pa cu se malo i stim igrati ..

toliko za sad .. pozdrav

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #33 on: September 13, 2011, 10:19:11 PM »
Odlicno ! ;)

...toliko o tome da ce ici kao baba  :big smile

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #34 on: September 13, 2011, 10:27:04 PM »
Lepo, lepo, samo da podsetim da prva 3 ciklusa budes nezniji prema baterijama, isplatice ti se, trajace duze!

poz
Veljko

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #35 on: September 13, 2011, 10:50:57 PM »
Extra je ispalo.Ide kao lud.Iskreno nisam ocekivao da ce to ispasti bas tako. :)aplauz

Offline deki

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 85
Re: losi lst2 elektro
« Reply #36 on: September 14, 2011, 12:47:18 AM »
Ovo je definitivno ispalo extra i nisam ni sumnjao da nece imati snage i sve pohvale,ali...nema nista dok se ne oseti dim,miris goriva i naravno ZVUK! :mhm

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: losi lst2 elektro
« Reply #37 on: September 14, 2011, 04:19:36 AM »
Sto se tice centriranja prednjih tockova mislim da je to do slabe snage (kg) servoa.
Vidi do koliko kg su ti fabricki. Verujem da ces uraditi jos neki upgrajd pa ce se vremenom i tezina losija
povecati pa ne bi bilo lose da kupis servo za vecu kilazu.
evo i jedne obicne provere. Kad autic stoji u mestu okreni tockove skroz npr levo i drzi par sekundi zatim opusti volan, da se tockovi
vrate i vidi da li su se vratili na predhodno mesto (koje ces naravno pre toga obeleziti).
Pozdrav.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #38 on: September 14, 2011, 10:20:41 AM »
Sjajna konverzija  :)aplauz

Ja imam Losi Mini LST2, takodje 2 (micro) servoa i ziva muka je nacentrirati ih oba kako treba... ako ces konvertovati na 1 servo preporucujem ti MG996R, nema boljeg za te pare  :mhm

Ako ti ESC podrzava 4S (koliko vidim to je HK 150A? on ide do 5S) onda nemas brige za servo posto BEC "uvek" daje 5v - 7v na izlazu u zavistnosti od setovanja ako ima tu opciju.

 (pijemo)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #39 on: September 14, 2011, 10:23:02 AM »
hvala svima na podrsci  ()-()

Odlicno ! ;)

...toliko o tome da ce ici kao baba  :big smile
a bilo je raznih kalkulacija  lol

Sto se tice centriranja prednjih tockova mislim da je to do slabe snage (kg) servoa.
Vidi do koliko kg su ti fabricki. Verujem da ces uraditi jos neki upgrajd pa ce se vremenom i tezina losija
povecati pa ne bi bilo lose da kupis servo za vecu kilazu.  
Pozdrav.

Probacu tako kako si objasnio, hvala! I meni se cini da su servoi slabi tj. oslabili, a posto su pokvaseni svojevremeno, moguce je da se gube pomalo  (fiu)
Na samom servou nista ne pise ali sam nasao podatak na netu da su u pitanju Z590 Metal gear.
Da li bi neko mogao da mi nabaci link sa HOBBY KINGA koji od servoa bi odgovarali, jer se ne snalazim, koji je to z590 servo?, da li 10kg,12,15kg ? :sljus

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #40 on: September 14, 2011, 10:52:37 AM »
Da li bi neko mogao da mi nabaci link sa HOBBY KINGA koji od servoa bi odgovarali, jer se ne snalazim, koji je to z590 servo?, da li 10kg,12,15kg ? :sljus

Moj prethodni post, MG996R 15kg digitalni, imam ga u svih 5 autica i odlican je :)... uzme servo preko dealextreme-a posto ti je "free shipping"

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #41 on: September 14, 2011, 10:59:35 AM »
Free?  (yay) Za koliko dana stize posiljka .. ono standardno  10 - 15 dana?

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: losi lst2 elektro
« Reply #42 on: September 14, 2011, 12:04:27 PM »
Mozda i brze, evo skoro je nesto preko mene poruceno iz HK i u rukama coveku je bilo za 6 dana.
Pogledaj i cene u HK, ta besplatna dostava ti je ugradjena u cenu.
Ipak ostaje na tebi da odlucis. Vidi koje dimenzije su ti postojeci servoi pa gledaj takve da uzmes ili
jos bolje ako moze i vece jer su oni i jaci.

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #43 on: September 14, 2011, 02:02:13 PM »
Servo Z590 je Spektrum odnosno JR servo snage 8,5kg. Ja ga imam na Ultimi RB5 i zadovoljan sam ali mislim da je za Losija ipak preslab pa makar bio i samo jedan po tocku.

Autic ti ide sjano samo vodi racuna o temperaturi motora, ne bi trebalo da predje 65-70C jer se na 80C smatra da je motor sigurno pretrpeo ostecenja.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #44 on: September 14, 2011, 02:05:55 PM »
Kolika mu je tezina sve zajedno sa baterijama? Jel prelazi 5kg?