Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28471 times)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #15 on: August 22, 2011, 03:35:03 PM »
Mislis da ovako nece valjati?


Pa ovaj motor preporucuju za 1/8 cak i 1/5 scale .. nemoguce da je slab.  (:sok:)
 

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #16 on: August 22, 2011, 03:38:47 PM »
Ja sam samo dao savet jer sam ja to vec radio a treba obratiti paznju da za razliku od drugigh autica kada stavis baterije ovaj losi ima preko 6kg i bez silnih onih njegovih zupcanika i prenosa to nece da ide brzo osim ako se ne stavi bas neki ultra jak motor
Ja imam ovaj motor i to nije tako radilo pa sam posle sve vracao na fabricko stanje

Inace esc je isto hpi najaci koji ide u savage flux a vozim auto na 6s
Cekaj .. ako sam dobro shvatio, ti imas isti ovaj motor i slican kontrolor .. ustekao ga na 6s lipo i nije isao kako treba?  mmmm

Offline damirmih

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
  • Keep it simple.
Re: losi lst2 elektro
« Reply #17 on: August 22, 2011, 05:19:33 PM »
taj motor je terao mog emaxxa na 4s extremno brzo, previse snage tako bi i taj losi koje jeste tezi na 6s isao jako jako dobro!
Keep it simple.

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #18 on: August 22, 2011, 11:17:31 PM »
videcemo ako ne budem zadovoljan nakacicu ga na 1/10 monstera ( kineza )  lol , ove nedelje planiram da ga sastavim ... i onda cekanje da iz HK stignu baterije i punjac ...  :sljus

Da li neko ima na prodaju jeftin ESC za obican 540 size brushed motor, potreban mi je za neki drugi projekat ?

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #19 on: August 23, 2011, 12:18:04 PM »
Tako sam i ja uradio bitno ti je samo da ne diras te zupcanike u sredini samo sto ja nisam skidao onaj veci zupcanik jer kada prebacis na sporu voznju auto mozes da popenjes gde hoces ovaj manji mu je za brzu voznju i nece da penje na zadenje tockove

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #20 on: August 23, 2011, 08:03:20 PM »
kakvi bre motori od ves masine ;)

ovo je vise nego dovoljno snage, a Mamba Monster od 2000kv na 6s daje skoro 5kw snage i moze da pojede tog losija za dorucak !
Damir kad je vozio E-maxx-a na 4s nije mogao NIKADA da mu stisne pun gas, cak i na skoro 80% brzine do koje se stiglo postepeno u sekundi punog dasa se prevrtao na ledja ! ...tako da ce ovo raditi odlicno pogotovo sto si iskoristio ceo losijev prenos !!!

Jedino bih tu obratio paznju kako ce taj prenos podneti ogroman moment na malim obrtajima koji proizvodi elektro a on nije za to konstruisan !

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #21 on: August 24, 2011, 01:15:04 AM »
emax damirov je 3x manji i laksi od losi ja sam to vec probao pa ne pricam bezveze pd savage motor i esc sam kupio i dao oko 400eur losi je isao kao baba nije imao snage da ubrza na 6s ali kada sam vratio zupcanike njegove i ceo srednji prenos kada  das gas prevrne se 3x u mesto

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #22 on: August 24, 2011, 02:10:17 PM »
Aj sad da budemo bas precizni, trebace nekome ko hoce nesto slicno probati !

Prvo nije 3 puta veci od e-maxx-a vec maksimalno 1.5 i to samo u tezini, velicina maksimum 20-30%.

To koliko je placen mamba monster je nebitno u celoj situaciji ;)

Da je isao kao baba je prosto nemoguce na 6s, jedino ako si omasio prenosni odnos jedno 10 puta ali tad bi mu maksimalna bila oko 200km/h ili su ti baterije bile jako lose. Posto kazes da je proradio kasnije kako treba onda je zakljucak vrlo prost, prenos je bio debelo omasen ;)

Taj komplet je dovoljan da dobro potera i 1.5 modele a kamoli Losija LST2, samo treba dobro sve sklopiti i kao sto je Magic vise puta skretao paznju najvise paziti na prenos.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #23 on: August 24, 2011, 02:58:46 PM »
LST single speed, vise nego dovoljno snage ako se dobro preracuna prenos




Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: losi lst2 elektro
« Reply #24 on: August 24, 2011, 04:51:39 PM »
Jel to ovaj na snimku ima pogon samo za zadnje tockove kad tako skace pri gasu ?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #25 on: August 25, 2011, 12:18:25 AM »
Ne bih rekao.Pogon je na sva 4 tocka.

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #26 on: August 25, 2011, 09:33:56 AM »
da, i ja mislim da je 4wd ... ovom losiju kada sam iskljucio prednji pogon samo je vrteo zadnje u prazno i nije se propinjao.
Eee kad bi moj  isao na 4s 30c ovako  :big smile

Danas ce biti gotov single speed adapter i pinjon 25t mod1, delovi su trenutno na kaljenju. Odradili mi na poslu, sve za litar rakije  (pijanoo) (yay) 
Drzac motora pravim od alu ploce 4mm debljine, vec sam je savio, sad ide malo obrade .. ubacicu koju sliku kasnije, mada verujem da nisam napravio nista novo  (work)
 

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #27 on: August 25, 2011, 02:00:50 PM »
naravno da je 4x4 ;)  ...mada i sa zadnjom bi bilo slicno posto koliko se secam on nema srednji diferencijal nego je fakticki zakjlucan odnos prednji zadnji 50-50

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #28 on: August 25, 2011, 08:29:02 PM »
4x4 je prenos losi sa zadnjim ne bi bio upravljiv ja imam konverziju sa nitro na elektro i to trenutno ide najbrze sto sam ja video ako si gledao damirov emax ovo ide duplo brze a gas nesme da se da na startu jer se izvrce

Stigao mi je xxl pre oko mesec dana ali je trenutno u CG sutra ce biti u Beograd pa ako hocete mozemo od nedelje da se nadjemo da vozimo negde

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: losi lst2 elektro
« Reply #29 on: August 25, 2011, 08:36:00 PM »
nedelja standardno Galovica ;)

...jedno me interesuje cemu tolika snaga kad je i petina toga dovoljna ako ne i previse ? samo ce stradati delovi i sam model, ne vidim gde je tu uzivanje osim u destrukciji samog modela ?!

Ono damirovo nije moglo da se vozi e sad kazes ide model jos veci duplo brze ? ...pa to realno moze nekog poprilicno da osakati ako se otrgne kontroli ili se na trenutak ne iskontrolise kako treba  mmmm