Author Topic: losi lst2 elektro  (Read 28563 times)

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
losi lst2 elektro
« on: August 20, 2011, 07:01:06 AM »
Zapoceo sam brushless converziju jednog 1/8 scale pa mi treba pomoc oko nekih sitnica. U pitanju je losijev lst2 monster truck sa 427 motorom na nitro pogon. Moram priznati da je nitro varijanta previse komplikovana za moj ukus  :big smile
Evo sta sam nabavio od delova do sad:

Motor: http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/__14632__Turnigy_TrackStar_4068_2560KV_1_8th_Brushless_Motor.html
ESC: http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/__17235__Hobby_King_120A_Sensored_Sensorless_Car_ESC_1_8_1_5_.html
Programming Card: http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/__10458__Hobby_King_HKSS_programming_card_for_HK_150A_ESC_.html
Baterije: 2x http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/__8588__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_4S1P_30C_.html
Punjac: http://www.hobbyking.com/UNITEDHOBBIES/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

Mozda sam pogresio sto nisam uzeo ESC od 150A i 6s lipo ali jgb nisu ga imali na stanju.
Malo me plasi da je mozda sve ovo slabo za monster truck ... sta mislite da li ce ova "konfiguracija" moci i kako ce da gura losija, ipak je to model od preko pola metra??
Sve u svemu konverzija je zapoceta, montirao sam esc i sad razmisljam kako da napravim motor mount, ne bih da placam neke nenormalne cifre za komad metala i drzac baterije ( 80*$ )
Evo kako to sad izgleda, da li imate neki predlog kako i od kojeg materijala napraviti drzac motora







Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: losi lst2 elektro
« Reply #1 on: August 20, 2011, 09:27:51 AM »
Ne znam dimenzije da li se uklapas ali mislim da ne moze jeftinije!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=16132

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #2 on: August 20, 2011, 10:23:12 AM »
Interesantan posao je pred tobom kolega.Nastavi da pises na ovoj temi.Bas me zanima kako ce to sve izgledati.Pozdrav

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #3 on: August 20, 2011, 09:43:08 PM »
Ne znam dimenzije da li se uklapas ali mislim da ne moze jeftinije!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=16132

Super cena, ali mi ne odgovara dimenzija, to je za motor 540 a ovaj je oko 700 ..

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #4 on: August 20, 2011, 09:46:38 PM »
Interesantan posao je pred tobom kolega.Nastavi da pises na ovoj temi.Bas me zanima kako ce to sve izgledati.Pozdrav
Hvala kolega  :big smile Potrudicu se da sve ispratim uz slike, mozda nekom bude od koristi  mmmm

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #5 on: August 20, 2011, 09:51:48 PM »
Nesto razmisljam mozda bi mogao nosac motora napraviti od aluminijuma, imam neke ploce 4mm debljine, savijem , probusim rupe ... ne bi trebalo da bude komplikovano.
E sad imam drugu dilemu, da li je moguce nabaviti/kupiti prenos kao na ovom linku:
http://www.rctech.net/forum/electric-off-road/370342-electric-lst2-truggy-conversion.html
Direktniji je od ovog na losiju gde sve ide preko  10 zupcanika .. manualne dve brzine + rikverc

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #6 on: August 20, 2011, 09:56:37 PM »
Usput ako je neko zainteresovan ovo mi je visak  (fiu)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: losi lst2 elektro
« Reply #7 on: August 20, 2011, 10:02:03 PM »
Koliko trazis za komplet?Pozdrav

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #8 on: August 20, 2011, 10:13:58 PM »
Imas pp da ne trujemo temu  ;D

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: losi lst2 elektro
« Reply #9 on: August 21, 2011, 10:49:18 AM »
Po ovome trebalo bi da kupis drugi srednji diferencijal i da motor postavis drugacije. Diferencijale imas da nabavis od drugih autica samo da vodis racuna o prenosnom odnosu zupcanika. O tome je Magic vec pisao i detaljno objasnio pa pogledaj ( imas u ovoj sekciji), jer je to veoma bitno. Srecno!

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #10 on: August 21, 2011, 11:43:59 AM »
Jedan savet kako sam ja uradio

Na losi ostavi ceo diferencijal sa ona 2 zupcanika i samo preradi zvono da mozes da kacis na motor neka ti se motor ponasa kao nitro , kocnica i rikverc neka ti ostanu sve na stanici da prebacujes.
Zasto:
Zato sto je to auto ogroman i da bi isao brzo kao na nitro a da direktno ide motor na diferencijal trebao bi ti motor od ves masine da ga pokrece
on ima u sredini takve zupcanike koji mu daju ubrzanje sa malo snage a ima i 2 brzine tako da ide kao blesav

samo ono zvono sa 2 zupcanika preradis unutra da moze da ude osovina motora i resio si problem a umesto rezervoara stavis baterije

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #11 on: August 21, 2011, 07:28:07 PM »
Evo stigao sam sa odmora pa da kazem da ce motor biti i vise nego dovoljan! Moje je iskustvo da je monster sa motorom od 2000kV na 4S bio ne upravljiv, siguran sam da bi sa ovim motorm i na 2S isao vise nego dobro. I samo treba pazljivo odabrati prenosni odnos.

poz
« Last Edit: August 21, 2011, 08:04:06 PM by magic »
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: losi lst2 elektro
« Reply #12 on: August 21, 2011, 09:30:48 PM »
Po ovome trebalo bi da kupis drugi srednji diferencijal i da motor postavis drugacije. Diferencijale imas da nabavis od drugih autica samo da vodis racuna o prenosnom odnosu zupcanika. O tome je Magic vec pisao i detaljno objasnio pa pogledaj ( imas u ovoj sekciji), jer je to veoma bitno. Srecno!
To sam shvatio, nego imas li ideju od kog autica bi eventualno odgovaralo ?
Jedan savet kako sam ja uradio

Na losi ostavi ceo diferencijal sa ona 2 zupcanika i samo preradi zvono da mozes da kacis na motor neka ti se motor ponasa kao nitro , kocnica i rikverc neka ti ostanu sve na stanici da prebacujes.
Zasto:
Zato sto je to auto ogroman i da bi isao brzo kao na nitro a da direktno ide motor na diferencijal trebao bi ti motor od ves masine da ga pokrece
on ima u sredini takve zupcanike koji mu daju ubrzanje sa malo snage a ima i 2 brzine tako da ide kao blesav

samo ono zvono sa 2 zupcanika preradis unutra da moze da ude osovina motora i resio si problem a umesto rezervoara stavis baterije
Hvala na savetu, ali ja sam sve zamislio obratno  lol
Odneo sam kod strugara da mi naprave single speed adapter ( po stranim forumima svi su tako uradili konverziju ), znaci izbacujem prvu brzinu tj. veliki zupcanik na transmisiji, ostaje mi samo drugi ( druga brzina ) koji nece ici preko onog kvacila nego fixno sa osovinom transmisije, tako da automatski imam rikverc i kocnicu preko motora. pa valjda ce da sljaka  ")

Evo stigao sam sa odmora pa da kazem da ce motor biti i vise nego dovoljan! Moje je iskustvo da je monster sa motorom od 2000kV na 4S bio ne upravljiv, siguran sam da bi sa ovim motorm i na 2S isao vise nego dobro. I samo treba pazljivo odabrati prenosni odnos.

poz
nadam se da si upravu  :mhm
Vidim da svi spominju da treba pazljivo prilagoditi prenosni odnos ... je li ok da pinjon bude 25t a main gear negde izmedju 50 i 60t, nisam sad siguran jer je zupcanik kod strugara?


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: losi lst2 elektro
« Reply #13 on: August 21, 2011, 09:44:06 PM »

Evo stigao sam sa odmora pa da kazem da ce motor biti i vise nego dovoljan! Moje je iskustvo da je monster sa motorom od 2000kV na 4S bio ne upravljiv, siguran sam da bi sa ovim motorm i na 2S isao vise nego dobro. I samo treba pazljivo odabrati prenosni odnos.

poz
nadam se da si upravu  :mhm
Vidim da svi spominju da treba pazljivo prilagoditi prenosni odnos ... je li ok da pinjon bude 25t a main gear negde izmedju 50 i 60t, nisam sad siguran jer je zupcanik kod strugara?



Koji ti pinion treba to stvarno ne znam jer to zavisi od ukupnog prenosnog odnosa koji je i u diferencijalima. Pogledaj po nekim svetskim forumima sigurno ima negde.

Za motor sam siguran da ce valjati jer je moj monster, pardon od mog klinca Kyosho Mad Force VE  :), na 4S bio ne upravljiv a na 2S je isao jako lepo. Na njemu je bio fabricki motor od 2000kV, a kako je meni taj motor trebao za konverziju Inferna ST uzeo sam i ja isti kombo kao i ti za monstera jer ce upravo tih 520kV u korist ovog motora biti taman dovoljno da ostane sasvim upravljiv a dovoljno brz na stazi. Planiram da u toku ove nedelja sve to izmontiram i nadam se testu na stazi za naredni vikend.
Veljko

Offline Danijel

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 504
  • www.heliproduction.rs
    • www.heliproduction.rs
Re: losi lst2 elektro
« Reply #14 on: August 22, 2011, 10:34:09 AM »
Ja sam samo dao savet jer sam ja to vec radio a treba obratiti paznju da za razliku od drugigh autica kada stavis baterije ovaj losi ima preko 6kg i bez silnih onih njegovih zupcanika i prenosa to nece da ide brzo osim ako se ne stavi bas neki ultra jak motor
Ja imam ovaj motor i to nije tako radilo pa sam posle sve vracao na fabricko stanje

Inace esc je isto hpi najaci koji ide u savage flux a vozim auto na 6s
« Last Edit: August 22, 2011, 11:55:29 AM by Danijel »