Author Topic: Kyosho fazer 1/10  (Read 8907 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #15 on: August 10, 2011, 03:48:29 PM »
Predlog za modele nek bude kao i na forumu, auto-brodo. Nema nas puno ni u jednoj kategoriji ali kad se skupi On-road, Off-road, Brodovi mozda i bude zanimljiv 'vasar' :)

Nista specijalno za prvi put, cisto mesto da se skupe svi hobisti i podele misljenja savete i naravno izloze ono sto imaju a rado bi podelili sa ostalima !

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #16 on: August 10, 2011, 08:36:43 PM »
Videcemo vec nesto.Bilo bi lepo nesto tako uraditi.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #17 on: August 20, 2011, 09:44:56 PM »
Pojavio mi se problem sa fazerom.Posle desetak metara gubi signal dodaje gas i tako dok se ne zakuca.Ako neko zna u cemu je problem neka javi!

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #18 on: August 21, 2011, 12:48:43 AM »
Ja sam imao takav isti problem bile su mi baterije u kratkom spoju, prosao sam kroz neku baru i leziste za bateije mi je bilo vlazno. ostane servo na punom gasu zakocen i nema komunikaciju sa stanicom, ali sto je najzanimljivije meni se to desavalo  tek kada upalim motor malo zagrejem i kada krenem, dok stoji na mestu sve je ok. vec sam hteo da zovem mulder and scully da mi rese problem.   :big smile






Pojavio mi se problem sa fazerom.Posle desetak metara gubi signal dodaje gas i tako dok se ne zakuca.Ako neko zna u cemu je problem neka javi!

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #19 on: August 21, 2011, 01:12:59 AM »
Nisu baterije problem.Auto kada radi u mestu nema toga,sve funkcionise.Tek kada krenem da vozim na desetak metara od mene gubi signal i naglo dodaje gas i tako dok ne udari negde i ugasi se.Stvarno ne znam sta moze da bude problem!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #20 on: August 23, 2011, 09:35:34 PM »
smetnje, los domet ili los prijemnik...

smetnje predpostavljam da nisu posto si ga probao na vise razlicitih mnesta ?

Los domet najcesce prouzrokovan skracenjem jedne od antena prijemnik-predajnik, ako koristis fabricki daljinski na 27MHz obrati paznju da za tu talasnu duzinu trebaju antene biti bar 45cm ! ! ! sve ispod toga skracuje domet. Takodje moze biti i los kontakt zice od antene prijemnika, ili da je samo lose savijena (treba biti sto ravnija)

Uzmes predajnik i nekog zamolis da se sa modelom u RUKAMA odaljava a ti pritom proveravas kako reaguju komande, tako utvrdis koliki je domet a trebao bi biti dovoljno velik ako je sve u redu vise od 100m minimum

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #21 on: August 23, 2011, 09:52:06 PM »
Fabricki daljinski i problem je verovatno u skracenoj anteni.Tek nekih 20-tak cm.To je verovatno razlog sto auto izlazi iz dometa.Hvala kolega na pomoci.Pozdrav

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #22 on: August 23, 2011, 09:56:12 PM »
Nema na cemu, nezgodno je uvek sto naucimo na tezi nacin ;)

...prvo je nastavi sa slicnim parcetom zice a ako je do toga onda je zamei sa skroz novim i zalemi na plocu.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #23 on: August 23, 2011, 10:03:43 PM »
Sutra cu probati domet sa duzom zicom na predajniku.Mislim da je u tome problem.Nisam nigde procitao koliko bi trebala biti dugacka plasticna cevcica sto drzi zicu!Mislim da i od nje zavisi domet ili gresim?!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #24 on: August 23, 2011, 10:06:42 PM »
od nje direktno ne zavisi, ali ona pomaze da zica bude sto ravnija i uspravljena a to je vrlo bitno za domet na 27MHz

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #25 on: August 23, 2011, 10:11:30 PM »
Na to sam i mislio.Logicno bi bilo da je dugacka nekih 30cm.Probacu sutra da to sve odradim pa cu videti koliko ce se povecati domet.Ako to moze da bude do 100m koliko si napisao ja cu da budem prezadovoljan.Na toj daljini tesko ga je i videti.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #26 on: August 23, 2011, 10:16:24 PM »
pa trebalo bi oko 200m da bude domet u principu vec posle 100-150 ne vidis nista osim male tackice tako da nikad na ispravnim sistemima predajnik-prijemnik nismo isprobali koliko je to stvarno ali nam se zato redovno desavalo da se izgubi domet veoma blizu, naravno zbog raznoraznih gremlina ;)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Kyosho fazer 1/10
« Reply #27 on: August 26, 2011, 10:33:11 PM »
I da ne prodje bez mog odgovora na problem koji sam imao.Hvala kolegi "bigneda" na pomoci.Fazer je na prijemniku dobio duzu zicu i sa dometom vise nema problema.Sada je sve ok.Pozdrav