Author Topic: Galeb G-4  (Read 62207 times)

Offline dovlasmith

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 157
Re: Galeb G-4
« Reply #45 on: April 01, 2014, 09:46:12 PM »
Super, bas mi je drago da se tu nije zvrsila prica :)
Kad se ocekuje prvi let?

Offline r-xx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 744
Re: Galeb G-4
« Reply #46 on: April 05, 2014, 10:34:21 PM »

   R-xx chestita novom vlasniku, i mislim da je avion doshao u prave ruke, vojska ce biti ponosna a i pista je tu, jer ovo je ipak avion za asfalt. Pista u Maloj Ivanchi je premala za njega, u obzir dolazi samo Kovin i pista na Batajnici kojoj imaju pristup samo pojedini shmekeri medju kojima je i nash drug Sova.
 
  Nisam stigao da ga poletim, a i sumnjam da bi ga poleteo ove godine, dushom sam u helikpterima a naravno da mi je i frka od prvog leta i inicijalnog trimovanja.. Ja sam imao nameru da ga prebacim na polimer + castle 20A, jer on ima 8 servoa, onda bi mu trebao naruchiti novo veshanje iz chachka za tochkove u krilima, pa fino trimovanje motora, jer je motor tek razradjen sa dva litra goriva, sto je tek inicijalno razradjivanje.. Treba tu za polet josh malo igranja i taksiranja po pisti, iskreno bi se radovao da ga vidim u vazduhu i na pisti...

  Generalno sam smanjio broj aviona, i uspeo sam tri aviona da prodam, tako da sad imam samo 28 aviona    (fiu) (fiu) (fiu)    i nadam se da cu taj broj da smanjim za josh koji....                      (pijemo) (pijemo)

 

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Galeb G-4
« Reply #47 on: April 06, 2014, 02:13:07 PM »
Hvala na cestitkama a ja trenutno sam presrecan sto je avion sa ovako dugom istorijom kod mene a kad poleti i istrosi par rezervara goriva mislim ako bude sluha u vojnom vrhu da zavrsi u spomen sobi aerodroma Batajnica.
U pregovorima sam sa Savom koji je zavrsio ovaj avion da ga dovede do krajnjeg finnisa da bi mogao da poleti!
A poletanje planiram za maj 2014 pa sta bude-bice!
ex pseudonijum: sova

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Galeb G-4
« Reply #48 on: April 06, 2014, 02:52:13 PM »
Pa aj pozurite, oces da istekne rok trajanja  :big smile
Steta ta takav lepotan stoji toliko dugo na zemlji.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Galeb G-4
« Reply #49 on: June 01, 2014, 11:13:59 AM »
Kakva je situacija sa g4 da li je bio probni let (<--)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Galeb G-4
« Reply #50 on: June 01, 2014, 12:37:12 PM »
Jos uvek nije,vecina forumasa zna da mi je profesija vezana za letenje i proteklih dana sam bio angazovan oko spasavanje ljudi u poplavljenim podruzjima,let je bio planiran za 24.05. kad je trebao da se odrzi otvoreni dan kako je sve odlozeno do daljnjeg tak i prvi let!
Elem i sam avion ima malih nedostataka koji se odklanjaju ;po meni najveci nedostatak je stajni trap koji nije dobro odradjen i avion kad je na zemlji nema da kazem "ravno drzanje" nego mu nos ide na gore a rep je "pao",sad ja hocu da povecam glavne noge stajnog trapa i da ga iznivelisem da stoji ravno u odnosu na pistu!Drugi nedostatak je sto nije odradjeno leziste za bateriju (kojom se napajaju servoi) i samim tim nije odradjeno teziste aviona e kad to odradim ide prvo startovanje motora u konstrukciji a posle toga ako se pojavi jos nesto treba odklonuti pre prvog leta!Ima dosta tih malih nedostataka koji su bitni ,nije bas kao kad sam ga uzimao stavis risicer napunis rezervare i letis!
ex pseudonijum: sova

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Galeb G-4
« Reply #51 on: December 31, 2014, 02:37:28 PM »
Sto se tice projekta G4 sam avion je ponovo otisao u Mitrovacki kombinat.Kao sto je poznato pri pokusaju da napravim centrazu aviona doslo je do busenja levog krila!
Posledice su sanirane i doradjen prostor za bateriju u nosu aviona ,al je majstor Sava uvideo da postojeci stajni trap sa oprugom nije dobro resenje (zbog opruge modem pada na dupe) i onda je on nacrtao kako bi treba da izgleda novi a ja sam taj crtez prosledio u Cacak da se napravi novi.
Sad kad je stigao novi uvidjeno je da su i postojeci tockovi mali za model pa su naruceni ili ce biti novi-veci tockovi to ce Sava da odradi ako ne ove onda sledece godine!
Pa kad i to stigne ide centraza modela pa  (<--) (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova

Offline bjanko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 785
Re: Galeb G-4
« Reply #52 on: December 31, 2014, 06:05:02 PM »
Bravo bitno je da niste odustali od projekta cekamo snimke probnog leta sve najbolje

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Galeb G-4
« Reply #53 on: December 31, 2014, 06:32:02 PM »
Radovan treci...Georgina,nikako da se porodi...3 godine trudna  :hehe

SRECNA NOVA GODINA
 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa 26aa
SA ZELJOM DA POLETI U NOVOJ GODINI I TO NA BATAJNICI
« Last Edit: December 31, 2014, 06:34:09 PM by sasa »
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Galeb G-4
« Reply #54 on: December 31, 2014, 07:16:32 PM »
Georgina ce se mozda i poroditi kad joj Radovan dozvoli tj kad se uda al ovaj nikako da poleti :sljus :sljus :hehe :hehe :hehe :hehe
ex pseudonijum: sova

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1692
Re: Galeb G-4
« Reply #55 on: January 02, 2015, 03:18:58 PM »
Georgina ce se mozda i poroditi kad joj Radovan dozvoli tj kad se uda al ovaj nikako da poleti :sljus :sljus :hehe :hehe :hehe :hehe

Samo strpljenje .i sve ce doci na svoje mesto  :mhm :mhm
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Miloskole

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: Galeb G-4
« Reply #56 on: February 09, 2015, 08:17:18 AM »
Kakav jet motor bi trebao za ovakav model? Naravno, i koliko bi koštao takav motor? :)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 948
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Galeb G-4
« Reply #57 on: July 21, 2015, 09:12:57 AM »



ex pseudonijum: licider

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Galeb G-4
« Reply #58 on: July 21, 2015, 12:13:27 PM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz lepo lepo  (res)
Nije sramota učiti !!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G-4
« Reply #59 on: July 21, 2015, 01:37:18 PM »
Ofarbao ga Sava za sve pare...

Hoće li biti poletanja uskoro?

Pozdrav iz Sente

Mirče