Author Topic: Galeb G2  (Read 323447 times)

Offline Soko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Galeb G2
« Reply #135 on: November 08, 2012, 01:14:57 AM »
Сад уз Божју помоћ! Мило ми је кад ово видим, просто читам скоро свако вече к'о лектиру изнова и изнова. А баш се питам шта је са Zeroa, кад оно међутим! Нека чека  Zero!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #136 on: November 08, 2012, 02:26:57 AM »
Hvala, hvala, hvala, na lepim željama u ime svih iz Modelarskog Kombinata...

Ne bih pisao još jednom noćas, nego zbog Magica, da ne čeka dugo... ;namig

Znači, dok ste vi pajkili, ja sam časkom polepio i ona preostala rebarca...



... proverio kako naleže pomoćna ramenjača od bajoneta...











...pa je ulepio, kao i gornju ramenjaču koja ide od sredine do kraja krila...













Sastavio sam i neke delove od tip tanka...







A, evo i slike da se vidi koliko je vitoperenje krila i kako stoje sve izlazne ivice profila...



Ne moram spomenuti da ni jedan deo nije šmirglan ni doterivan, sve se sastavlja kao puzle.
Iskreno, nisam se nadao da će se delovi baš tako dobro uklapati.

E sad i ja, puna srca odoh na spavanje....

Laku noć

Mirče

P.S.  A što se tiče Zero-a, nema da čeka...
       Radio sam danas i na njemu, donja strana krila je skoro cela isplankirana, napravljeni su otvori oko stajnog trapa i sutra, ako Biog da, lepim napadne ivice...
« Last Edit: November 08, 2012, 02:30:36 AM by mirce »

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Galeb G2
« Reply #137 on: November 08, 2012, 03:56:39 PM »
Sad mi je jasno zašto mi ne odgovaraš na mail... Nema veze, ništa hitno  4e
Svakak čast, i kao smo i pričali, ti ćeš ovo vrlo brzo odraditi. Jedva čekam da ga vidim u celome komadu  :mhm A dotle... Pratim svaki tekst, svaku sliku...U svakom slučaju, čuvaj tu vizitku od sekača sa laserom. Još malo pa ću i ja imati potrebe sda se iseku neka rebra...
Ajd, uzdravlje  ()-()

Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Galeb G2
« Reply #138 on: November 08, 2012, 08:46:52 PM »
sve je to super ,ali ramenjace burazeru prosharane ko slaninica    :hehe  e to je seko neko ko je puuuuno napravio jedrilica i nije koristio karbon kao ramenjace , ma nema ih kupiti takve nigde
svaka cast za projekat 

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #139 on: November 09, 2012, 03:19:51 AM »
Hvala Dejane, Šanjika iz Subotice je isekao takvih ramenjača na kilometre. Zato i uzimam od njega...

Gabore, još malo pa će krilo biti u komadu... Na proleće "maiden flight"...


Danas sam od Milana stolara i pokupio sam bajonete. Pre ugradnje "bačio" sam ih na kantar, čisto da vidim koliko su teški...





Kad uporedim sa sličnim aluminijumskim bajonetom, vidim da je ovaj malko teži...






Pripremio sam i zalepio pomoćnu ramenjaču za zadnji mali bajonet...



Potom je zalepljeno sve po redu, bajonet i od gore ramenjača...








Dok se sušio lepak, napravio sam nosače tip tankova...









Ubačeno je i treće rebro...





..."udarena" vinkla...



... i ulepljeno...

Ovi delovi su bili brzo gotovi...



Prikačio sam ih za krilo da vidim kako stoje...






Sledeći korak je bio da ulepim glavni bajonet i gornju ramenjaču. Bajonet je "brucenzi" ( brucenzi - najfinija mera u SI sistemu) ulazio u žljebove rebara...









U posetu Kombinatu je došao drug Bane, a po dogovoru i Martin...



Martinez je ostao skoro do pola dva, a kako je izkonstruisao prednja rebra od trupa, videćete sutra...
Smišljali smo kako ćemo da ih poredjamo da sva stoje u liniji, a da nema rešetke i naravno da smo smislili... No, moramo nešto ostaviti i za sutra...  ;namig


Kao i sve na krilu i bajoneti su perfektno poravnati...





Pošto ramenjače moraju da stoje paralelno sa bajonetima, na krivinama profila pojavila se razlika u visini ispred i iza bajoneta.





Martin i ja smo ovo namerno ostavili ovako, jer je lakše u taj žljeb ubaciti pločicu od balze pa je obraditi, nego šmirglati tvrdu čamovinu.
Tako je i odradjeno...







Slično je bilo i sa prednjom ramenjačom...



Kad su izvadjene čiode, palo je šmirglanje...









Fine tuning...







I kad dodje plank biće ovako...






Nakon ove operacije skinuo sam Levu polovinu krila sa radne ploče. Ne da je kruta, nego nije normalno, tako da ću preskočiti neka ojačanja i kutije koje sam planirao da radim, jer definitivno nema potrebe za tim.
Razmišljam se da li i da ga plankiram sa balzom od 3 mm ili da stavim tanju i malo prištedim na težini.

Kad već spomenuh težinu, moram priznati da kad sam podigao krilo, uf, nije baš da je lako...
Da se ne bih unapred jedio, otišao sam po kantar i palo je merenje.
Na polovinu krila stavio sam 6 plankova trojke, nosač tip tanka, delove nosača servoa





... i vaga je pokazala...



... 1010 gr...

Otišao sam po ušku od Panthera, ne bih li se "utešio" i stvarno kad sam nju stavio na vagu...





... ispalo je da ima 940 gr...

Sve je to lepo, ali pogledajte kolicka je uška u odnosu na Galebovu polovinu krila...



Onako, šacometrijski, kad se sve odradi na krilu, postave trapovi, servoi, mislim da će biti teško negde oko 3 kg...

Sutra, tj. danas nastavak radova, počinjem da pravim desnu polovinu krila, a na levoj da zatvaram kutije izmedju ramenjača i rebara. Promena plana je da ću kutije zatvarati sa 3 mm šperom umesto špera od 4 mm, a u zadnjem delu krila, prema tankovima, neću ni praviti kutije.
Sve je toliko jako da nema potrebe da to radim...

Toliko za tonight...

Pozdrav

Mirče


 

 
« Last Edit: November 09, 2012, 03:28:47 AM by mirce »

Offline branek

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 454
Re: Galeb G2
« Reply #140 on: November 09, 2012, 12:08:35 PM »
Sve zanimljivije i zanimljivije...

U glavi mi se vrti: "Kol'ko li su turbine!?"  mmmm  mmmm

Samo napred!

branek
Branko

"Ladies and gentlemen, this is your captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." - Captain Eric Moody, Jakarta incident

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #141 on: November 10, 2012, 02:11:07 AM »
Da, da, Branek, izrada se "zaukava"...

Juče sam u pogonu Kombinata proveo 14 sati, od podne, pa do malopre, kad sam seo da kuckam ovo...
Dobro, pravio sam male pauze, bilo je i par "delegacija" (Milan, Sale, Martin, čika Dule i Golub) ali vreme je uglavnom proteklo u radnoj atmosferi...

Počeo sam sa radovima na desnoj polovini krila. U petak oko podneva je postavljen plan i zabodeni prvi delovi...







... a negde posle jedno pola sata, već se nazirala desna uška...



Kad se lepak malo prosušio, morao sam samo malčicko da proširim žljebove za bajonet, pre nego sam postavio levu polovinu krila, da vidim kako leži...











Onda sam izvadio visoko softificirani merni instrument i proverio kako stoje krila...







... i pošto sam ustanovio da je sve perfektno, napravio sam za vas još par slika...







pa, potom sve namazao lepkom i spojio, naravno i dalje kontrolišući da li je sve ravno...



Malo sam merio rebra sa leve i desne strane...









... i na kraju sam sve ostavio da suši...

Pošto je ovo na neki način ipak prototip, video sam danas da sam gornju ramenjaču, koja dodje na prednji bajonet, mogao napraviti iz jednog dela.
To će sigurno biti izmena za sve naredne modele koji će se praviti sa krilom iz jednog dela.

Predveče je krilo skinuto sa radne ploče i počele su male dorade.
I sa donje strane sam u žljebove ramenjača ulepio trakice od balze i lepo ih obradio...







Počeo sam da zatvaram kutije izmedju rebara i ramenjača, koristeći topolov šper od 3 mm...





Sutra nastavak radova oko kutija...

I dok sam ja radio u pogonu, Martin je takodje bio vredan, počevši da crta detalje na prednjem delu trupa.
Biće tu još dorada, ali evo par početnih slika...







Kao što vidite svako rebro ima "nogicu" - stalak (koji će se kad se formira struktura trupa odlomiti i skloniti).

Ovo je napravljeno iz razloga što rešetka na koju se obično navlače rebra, prolazi dosta nezgodno kroz rebra u delu oko usisnika.
Mozgali smo kako da rešimo ovaj problem, pošto svako rebro mora biti tačno na svom mestu i po visini i podužini i rešenje sa stalcima nam se učinilo vrlo praktično.

Svaki stalak ima sa donje strane otvor 40 x 10 mm. Na radnoj ploči će biti postavljena ploča iste dimenzije tako da će se svako rebro veoma lako pozicionirati tačno gde treba.

Planiramo da napravimo prednji deo trupa na skidanje (kompletno od kabine, vidi se gde je duplo rebro) i kad se "nos" ukloni, pojaviće se ploče na koje će se montirati delovi.
Martin je na pločama nacrtao otvore, ali njih neće biti, jer se bojim da ćemo još morati dodavati olova za balansiranje, a onda otvori za olakšanja nemaju svrhu...


Toliko za danas, laku noć...

Mirče 
« Last Edit: November 10, 2012, 02:31:08 AM by mirce »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Galeb G2
« Reply #142 on: November 10, 2012, 08:52:02 PM »
........

Onda sam izvadio visoko softificirani merni instrument i proverio kako stoje krila...

........

El to; laser a'la Mirče...

Šta kukaš kako ćeš da "složiš" prednji deo, pa to je bar prosto - napravi ravan "zub" gde se ukršta sa rebrom. Laser seće ravno i ne može pod uglom i da bi izbegao turpiju ili šmirglu, napravi žljeb-"stepenik"...


Ovo narandžasto, na dnu je "češalj" sa izrezima na tačnom rastojanju od rebra do rebra i dubinom do donje ivice rebra a na rebrima mali žljebić, recimo 1mm da ne šeta levo-desno.
Laser je čudo i seče tačno tamo gde mu "kažeš"!
Rebra ubaciš u žljebove i "uguraš" ih od napred do "stepenika"... Naravno, prethodno ih namažeš lepkom...
Na ovaj način nema naknadnog seckanja i zezanja oko onih "klupica"!
"Metodologija" proverena više od nekoliko puta, a o preciznosti da ne pričam.

Naravno, ti radi kako si zamislio.

Pozdrav
Miša
« Last Edit: November 10, 2012, 08:54:25 PM by miša2002 »
#FFCC00

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Galeb G2
« Reply #143 on: November 10, 2012, 11:05:19 PM »
Odlični su stalci na rebrima trupa.  (thumb)  Čudi me da niste stavili i na rebra krila. Ne bi trebalo podupirati nisačim i mislim da je mnogo tačnije. Tako leži na ravnom stalno i ne ljuja se sve dok se ugrađuju unutrašnji delovi krila. Čak se mogu staviti i male uške koje drže ramenjače dok se ne ulepe. mmmm  To se sve može docrtati i u 2D programu kasnije. Rekao sam da vredi sačekati da sazreju ideje. Bi će da će kočija pre da stigne u cilj nego konj.  U prevodu, pre će biti gotov model nego crtež.  :big smile
Samo naped.  :)aplauz
« Last Edit: November 10, 2012, 11:08:10 PM by tibeteagle »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #144 on: November 11, 2012, 03:15:44 AM »
Hvala na savetima...

Što se tiče "češlja" ideja je super, ali pošto u njega treba da udju sva rebra trupa, a trup je 2 metra dugačak, onda počinjem da sumnjam da nisi u dosluhu sa "laserdžijom"... ;namig

Šalim se naravno, "češalj" je mnogo dugačak, a ako treba još dva komada, zbog veće stabilnosti, onda je to preskup i za slanje (u kitu) pregolem deo.
Ideja sa "nogicama" će da funkcioniše savršeno. Smislio sam još male inovacije, a u ponedeljak kad Martin dodje na ceo dan u Kombinat (u ponedeljak je praznik firme - ne rade) mnogo toga će biti nacrtano u razrešeno...

Mišo 2002 u svakom slučaju, hvala za savet... 

Što se tiče "konja i kočija", pa ovaj model je neka vrsta prototipa, a svi znamo da se oni i prave zato da se u praksi vidi kako sve izgleda i gde su potencijalni problemi.
Za sada, ako izuzmem par sitnca koje treba isparaviti i o kojima sam pisao (ramenjača iz jednog dela, recimo) i o kojima ću pisati kad dodje vreme, sve je dobro osmišljeno i daje dobre rezultate.

Laslo, ne vidim svrhu "nogica", mislim ne mogu da škode, ali u ovoj koncepciji nisu potrebne jer rebra krila dolaze na ramenjače i žljebovi na rebrima upadaju na ramenjače besprekorno.
Kad sam sastavio krila, pokazalo se da je sve apsolutno u liniji i simetrično, tako da i ovaj naš sistem završava posao.

U svakom slučaju hvala za savete, ako ne ovde, takvi sistemi se mogu primeniti na nekim drugim mestima, recimo, na horizontalcu...

Slike u krupnom planu i slikam iz razloga da se vidi kako sve izgleda i koliko je sve precizno odradjeno.
I ovaj topic i onaj na RC Universu treba da bude neka vrsta uputstva kako da se napravi ovaj model.

A sad "Kombinatski žurnal"...

Danas sam ceo dan radio jednoličan, monoton i dosadan posao, pravio sam delove kojina se zatvaraju kutije izmedju ramenjača i rebara.
Ovi delovi će definitivno biti deo kita, jer Martin ima tačne crteže svakog dela i nije nikakav problem da se sve odradi na laseru.
Doduše, Martin je i predlagao da mi pošalje fajl za laser, al' sam se ja pravio "pametan", kao sam ću...
E, pa sad sam to radio ceo dan danas i što je najgore, zatvorio sam samo kutije oko glavnih ramenjača.
Sutra isto to radim u zadnjem delu krila... :sljus

Ali, da ne kukumavčim, kutije, a samim tim i celo krilo je ispalo super. Sve je jako, pravo, i presnažno...
Evo par slika...







Obratite pažnju kako stoje linije prednje, ramenjače koja se preklapa i spoljne ploče poklopca servoa...



Kad sam izšmirglao kutije, proverio sam da li je sve "pod konac"...
Da ne bi bilo da stiskam lenjir rukama da bi nalegao na sva rebra, prislonio sam ga na par čioda...







... onda sam ga pomerio malo napred...







Kao što je već poznati mi u Kombinatu vodimo računa o svakom detalju, tako da su i viškovi ramenjača ošmirglani po propisu.
Naravno ovo se neće videti jer ide ispod planka, ali čisto da se vidi kako treba da se radi... :big smile





Napravio sam i kutije za nosače servoa. Pošto su sečene na laseru, na poklopce neće ići tanak aluminijumski lim ili šper od 0,4 mm jer se sve lepo uklapa jedno u drugo.
Spoljni deo poklopca je zalepljen na donju stranu rebara, na tačno odredjenom mestu...







Još jedna stvar koja je stavljena na spisak za ispravku na 3D crtežu je da se na rebrima na kojima dolaze ovi poklopci naprave žljebovi i da se u njih ulepe čamove letvice, koje sam ja sad lepio naknadno...
Da bih znao gde da ih postavim, na samom poklopcu sam obeležio mesta dokle letvice dolaze...



... a onda sam ih zalepio iznutra...





Po novom, prvo će se u žljebove na rebrima lepiti letvice, a potom na njih kutije, Time će se izbeći nepotrebna merenja i pozicioniranja...

No, ovako ili onako, poklopci savršeno stoje u svojim mestima...



Letvice su namerno stavljene da malo prelaze spoljni deo, jer će se na njih lepiti balza...





Kao što vidite, i ovde se sve lepo nastavlja i skoro da neće biti potrebe da se šmirgla.
Staklena tkanina će na kraju još povezati plank krila sa poklopcima servoa...

I na kraju, evo još par slika...









Pozdrav

Mirče
 




« Last Edit: November 11, 2012, 03:23:04 AM by mirce »

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Galeb G2
« Reply #145 on: November 11, 2012, 08:24:41 AM »
.........
Što se tiče "češlja" ideja je super, ali pošto u njega treba da udju sva rebra trupa, a trup je 2 metra dugačak, onda počinjem da sumnjam da nisi u dosluhu sa "laserdžijom"... ;namig
........

:big smile Šta ću, format im je "samo" 1.200 x 900 cm ! mmmm

Inače, ono što sam ti predložio, odnosilo se samo na sekvencu prva četiri rebra. Naime, sa predloženim češljem i žljebovima na rebrima, uz dobar crtež, a Martin je pokazao da je u stanju to da odradi, celu skalameriju sa sve trapom, možeš da odradiš totalno nezavisno od ostatka i da, posle, sve to samo "uguraš" u žljebove na petom rebru, a njih si već ucrtao.
Neću da ti opterećujem topik slikama koje su neki drugi model i zato ti dajem link sa slikicama gde se lepo vidi sistem češlja i žljebova u "akciji" ...
Nadam se da će ti se izroditi bar neka ideja?!
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,7388.msg48026.html#msg48026

Još nešto, ove poklopčiće, što sad seckaš i lepuckaš, mogao ti je Martin da iscrta u vidu češlja. Obrati pažnju na konstrukciju, sa gornjeg linka i videćeš koliko sve to olakšava posao sklapanja, a preciznost je, kako ti ono kažeš, "u brucu"!
Glavna težina je u konstrukciji na samom crtežu! Veruj mi da mi nije bio potreban nikakav radni crtež 1:1, a merni instrumenti su samo bili čisto, eto, da proverim, da se nešto nije "pomerilo"...

Uh, nadam se da nećeš ovo shvatiti ko popovanje, ali u vreme lasera, nema potrebe za masom dodatnih "seckanja" i ... Maksimalno komplikovane spojeve prepustiš laseru, jedino obratiš pažnju da se sve lako uklapa.

Po meni, dobar kit-komplet, mora da bude, pored svega ostalog, takav da i onaj sa dve "leve ruke" može da ga sastavi tj sklopi, bez mnogo prethodnog iskustva u pravljenju modela... (res)
......

Pozdrav
Miša
« Last Edit: November 11, 2012, 08:29:26 AM by miša2002 »
#FFCC00

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #146 on: November 11, 2012, 12:20:41 PM »
Hm... Da vredi razmisliti... Videćemo sutra kad dodje Martin.

Ovako "iz glave", mogao bi se napraviti deo koji se lepi za ramenjače i odmah zatvara kutije. Uz njih dodju rebra i stvar je gotova.
To bi definitivno u mnogome ubrzalo izradu još više povećalo preciznost, a smanjilo vreme za izradu...
Teoretski, mislim da nema razloga da se to ne može napraviti...

Hvala za ideju...

Napredak je i da se svi ti delovi iseku ponaosob, pa da se kasnije lepe, kao što sam ja juče radio...

Za gornju varijantu šper mora biti idealno ravan i to je lakša za napraviti kad hoćeš krilo iz dva dela. 
Moramo dobro da  mmmm ...

Pozdrav

Mirče
« Last Edit: November 11, 2012, 12:25:20 PM by mirce »

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: Galeb G2
« Reply #147 on: November 11, 2012, 09:07:10 PM »
Praviti kutiju oko ramenjača je potpuno suvišno. Otpor na uvijanje krila daju plankovi na površini krila i to 100 puta jaču.  (:sok:) Teoretski a i praktično se pločice stavljaju samo u jednom redu i to između ramenjača na sredinu da bi formirali "I" profil. Dovolno je koristiti plank balze od 3mm. Tako nema ni češlja ni šmirglanja i dobije se i na težini. Obrazloženje. Međupločice imaju za cilj da drže ramenjače na odstojanju, jer se prilikom savijanja krila oni teže da se približe. Ova sila nije velika i pločice treba postavljati sa vertikalnim položejem vlakana. Treba dodati da i rebra učestvuju u ovome.
Ovo se ne odnosi onda ako bajonet ulazi između ramenjača i na vađenje je. Ali ako se lepi onda je kutija isto suvišna.



« Last Edit: November 11, 2012, 09:09:12 PM by tibeteagle »

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Galeb G2
« Reply #148 on: November 12, 2012, 02:08:34 AM »
A jesi li razmisljao o tome da rasecete trup na pola, i da se prvo sklopi jedna a zatim druga polovina.
Tako bi dobio da sva rebra redjas po ravnoj povrsini, malo ih uepis, spojis dve polovine i onda isplankiras sve zajedno.
Ako se dobro secam, tako si pravio i Thunderbolta (Top Flite)

Takodje, super je sto si izrezao poklopce servoa, ali si takodje mogao da i u rebrima napravis oslonce u koje si ulepio letvice
tako da sve to bude malo vise povezano. Znam da taj deo ne nosi nista ali od takvog viska glava ne boli.

Kada budes crtao stopice na rebrima, vodi racuna da ne ostavis malo a ni bas preterano "mesa" ja sam ostavio male veze, tako da
mi je ta veza pukla na dosta rebara prilikom secenja, tako da sam ih morao lepiti ali je svakako mnogo lakse napraviti ih a ne podmetati odstojnike.


Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Galeb G2
« Reply #149 on: November 12, 2012, 02:57:51 AM »
Evo i mene konačno...

Kutije su napravljene i svakako ne mogu da škode. Sad da li treba da se stave samo od napred ili od nazad ili i od napred i od nazad ili kao rimaski broj I možemo diskutovati do besvesti.

Kutije nisam ja izmislio, ima ih na svakom planu koji sam do sada radio. Dimenzije i materijal koji se koristi varira od debljine profila, vrste aviona i same konstrukcije krila.

Kao što znate ideja oko Galeba, tj. za većim jet modelom, nastala je kao posledica uslova u ili bolje reći na kojim letim Panthera. 
Sem lošeg terena, i moja česta sletanja kako ne treba imaju uticaja na ovakvu konstrukciju i na kraju način i brzina letenja jet modela samog po sebi.

Više puta sam ponovio da polako uvidjam kako je sve u konstrukciji krila malo predimenzionisano, ali za sada ću ga napraviti ovako.
Interesuje me koliko će na kraju biti teško, a posle nekih merenja danas, verovatno će kad sve bude gotovo i ugradjeno u njega (trapovi, servoi, detalji finiša, farbanje.. ) preći 3,5 kilograma.

Ne treba zaboraviti gde su na ovom krilu trapovi i da ono mora da istrpi mnogo veća opterećenja nego Panther.
Zato za sad, guramo ovako, a sledeće krilo će definitivno imati promene iako one neće drasično smanjiti težinu, najviše 500 - 600 gr...

Ovolike ramenjače i sve ostalo će verovatno biti na sledećem projektu, Galebu G2 ali od 1/4 skale...

Mišo dobro si primetio za one pločice, iako sam ja o tome juče već pisao, kad sam postavljao slike...

I na kraju, evo malo slika šta se radilo...

Zatvorene su sve kutije i sve je ošmirglano...







Počeo sam sa plankiranjem sa gornje strane...







Sledeći korak je da napravim ploče stajnog trapa i ploče koje dolaze na prednji deo krila i sluče za fiksiranje krila za trup.
Bez ovih delova nema daljeg rada...

Ujutro stiže Martin i ostaje ceo dan, tako da se nadam velikom progresu u crtežima trupa... Sutra nove slike od trupa...

Pozdrav

Mirče

« Last Edit: November 12, 2012, 03:11:14 AM by mirce »