Author Topic: HK450 pomoc  (Read 10960 times)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HK450 pomoc
« Reply #15 on: August 02, 2011, 09:08:25 AM »
Hajde opet ja i opet cu biti dosadan...

Zameni repni servo i ziroskop i preporodices se i onda ces stvarno moci da letis u kuhinji bez vecih problema.

Sve ostalo moze da prodje i da bude jeftinije ali na zalost na repnom servou i ziroskopu se ne moze stedeti, a da se opusteno leti.

Pokusaj da uzmes Futabinu GY401 i 9254 ili 9257 pa ces da se prijatno iznenadis! Sve tvoje muke ce nestati i poceces da letis bez razmisljanja o repu.

Ukoliko zelis da uzmes nesto bolje naravno Spartan je jos uvek na prvom mestu.

Sve ostale stvari koje si pokusavao nece resiti problem bezanja repa pogotovo kada budes izasao da letis negde napolju i pocne da ti duva malo bocni vetar ili kada krenes da letis helikopter u nazad. Tek ces tada biti u problemu i stalno ces morati da strepis gde ce da ti pobegne rep. Da ne spominjem kada budes poceo da radis prvi rol i luping i on ti pobegne repom negde pa se pogubis sta i kako sledece!

Da bi ti to dokazao da je tacno sto ti preporucujem, dodji do mene u NS, skinucemo Spartana i servo sa mog Mini Titana i postaviti na tvoj helikopter da probas tako da letis i
vidis razliku!

Sale

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK450 pomoc
« Reply #16 on: August 02, 2011, 10:42:03 AM »
Quote
Da bi ti to dokazao da je tacno sto ti preporucujem, dodji do mene u NS, skinucemo Spartana i servo sa mog Mini Titana i postaviti na tvoj helikopter da probas tako da letis i
vidis razliku!

Kakav gest. E to se zove pomoc prijatelju.Lepo je kad se neko tako nudi da pomogne.
Sale  :)aplauz

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: HK450 pomoc
« Reply #17 on: August 02, 2011, 01:17:16 PM »
@ pericamitic  Da jesam.

U i te kakav gest  :)aplauz hvala Sale na savetu i ponudi (mozda jednom stvarno poletim na vasim druzenjima ali nebih se ja igrao sa tudjim komponentama nego bi samo gledao kako ti to letis  (pijemo) ) i nema sta da mi dokazujes taj gy401 gyro i taj servo su opstepoznato dobri. Dosadan ma naprotiv nego si mi to prosli put komentarisao za Kinga koji realno ima losiji i servo i gyro pa na kraju kad sam nabavio ovaj "bolji" heli i kod njega isto ponasanje... kao da sam sa magarca presao na vecega magarca  lol  nista kad bude para znam sta mi je ciniti nova stanica,gyro i servo i onda ce biti kako valja  :)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK450 pomoc
« Reply #18 on: August 02, 2011, 04:27:45 PM »
Gyro test


evo kako je covek namestao svoj Gyro.

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: HK450 pomoc
« Reply #19 on: August 04, 2011, 09:43:00 PM »
imam ja nesto slicno  :big smile namestao sam ga prvo na tome, a sad samo pre letenja pomeram gyro gain u slucaju da menjam hover pitch i onda letim. (<--)

Offline ratep

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: HK450 pomoc
« Reply #20 on: August 04, 2011, 10:54:05 PM »
O boze sta sve nece da izmisle, samo da bi sebi jos vise zakomplikovali....a da je pera otisao pravo u prodavnicu...kupio dobar servo i gyro...

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: HK450 pomoc
« Reply #21 on: August 25, 2011, 02:21:54 PM »
Posto ne mogu da postujem u kupujem prodajem pitacu ovde. Da li neko ima i prodaje onu malu spravicu sto pisti kad opadne napon bateriji zbog sigurnijeg leta. 3s baterije koristim.Moze u pm

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: HK450 pomoc
« Reply #22 on: August 25, 2011, 02:31:56 PM »
Posto ne mogu da postujem u kupujem prodajem pitacu ovde. Da li neko ima i prodaje onu malu spravicu sto pisti kad opadne napon bateriji zbog sigurnijeg leta. 3s baterije koristim.Moze u pm

Imam ja 3S lipo cutoff modul.... stoji mi bezveze vec jedno godinu dana, nov! Poklanjam ti cim se vratim sa odmora... ako mozes da cekas 2 nedelje  :big smile

Ja sam u Zemunu pa ako si u blizini javi se na PM da se dogovorimo  (pijemo)

Offline vexnemanja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: HK450 pomoc
« Reply #23 on: August 26, 2011, 09:06:35 AM »
Ajde da pokusam da ti pomognem :) posto sam i ja imao slican problem. Definitovno moras ziroskop da sredis sa zalivanjem lepka i sundjerom, pa onda ja sam na dx6i stelovanje ziroskopa podesio 0: 53% 1:53%. to je mala osetljivost i vibracije ce da prestanu, ali treba probati sto se tice malo agresivnijeg letenja. pozdrav :)

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK450 pomoc
« Reply #24 on: August 26, 2011, 10:01:31 AM »
Imas trnutno u KUPUJEM/PRODAJEM povoljno gyro raznih vrsta, pa vidi da pazaris neki kvalitetniji.
Ja imam GY520 Futaba gde je ugaona osetljivost (mah 800 ) dosta veca od npr Aling 780 (mah 500), i desavalo mi se da mi se rep
trese, ali prilikom smanjivanja osetljivost na oko 30% prestalo je sa podrhtavanjem repa.

Offline Kijan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: HK450 pomoc
« Reply #25 on: September 04, 2011, 07:09:50 PM »
Kako da nastelujem repni servo ?
Namestio sam servo u nosac ali nikako da nastelujem odnosno podesim njegovo kretanje.
Servo je
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4697

stanica turnigy 9x

Koliko jako treba da bude stegnut tail blade ?
Bice jos pitanja kad resim(o) ovo ...

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: HK450 pomoc
« Reply #26 on: September 04, 2011, 08:29:15 PM »
Repni servo mozes da podesis na vise nacina
1. Preko ziroskopa, pojedini ziroskopi imaju opciju centriranja repnog servoa i fino trimovanje pa cak odredjivanje
   koliko je korak u jednu i drugu stranu. Nisi napisao koji je ziroskop u pitanju.
2. Mozes da prilikom montiraranja repnog servoa preko ovog npr  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11780__Turnigy_760LV_HV_Dual_Pulse_Width_Selectable_Servo_Tester.html
da nastelujes-centriras servo.

3. Mozes i to preko stanice da uradis. Znam da moze preko Spektrum DX8, sigurno moze i preko tvoje.

Napisi koji ti je gyro pa cemo videti dalje.

Tail Blade stegni onoliko da mozes elise bez napora da rukom pomeras (dok drzis repni nosac) a da kad stoje same ne pomeraju se.
 

Offline Kijan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: HK450 pomoc
« Reply #27 on: September 04, 2011, 08:54:53 PM »
Probao sam obe kombinacije isti problem gyro je hk401b

Offline pericamitic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 290
Re: HK450 pomoc
« Reply #28 on: September 05, 2011, 01:07:09 PM »
prvo moras da podesis LIMIT tj., koje su krajnje vrednosti kretanja serva a da radi bez opterecenja. Namesti prvo servo da je ruka serva tacno 90 stepeni i da ti je pitch tacno na 0 stepeni. najlakse ti je da oba kraka zadnjeg rotora namestis jedan pored drugog i kada se ne razilaze to ti je 0 neznam kako bih ti drugacije opisao. Raskaci ESC i motor a potom upali heli i ruderom daj pun levu ili desnu komandu i prema tome namesti opseg rada serva LIMIT. Kada to uradis treba da namestis pitch zadnjeg rotora. za ovo pogledaj podesavanje na youtubu mnogo je bolje ali pokusacu i ja da ti ovako objasnim.  Podigni heli na neku visinu od 30cm i kada se spusti nemoj ga dirati vec pogledaj kako stoji servo ruka (mora da je pod nekim uglom) upravo ta razlika je potreban pitch da bi heli mogao da stoji pravo odnosno da nema autorotaciju. Potrebno je da skines servo ruku i da je vratis u 90 stepeni.

drugi deo:

kada sve ovo uradis, opet ista stvar sa limitom: raskacis ESC i motor, upalis heli i podesis limit ponovo da servo radi bez opterecenja u krajnjim pozicijama.

za gyro gain je vec bilo reci pa potrazi