Author Topic: Dragisa Mitrovic (Gile)  (Read 8652 times)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Dragisa Mitrovic (Gile)
« on: January 29, 2009, 05:47:11 PM »

Polovinom 2004 godine pocinje bavljenje RC modelarstvom. Ta godina je bila neuspesna. U trecem pokusaju poletanja elktro jedrilice MUHA doslo je do ulaska u beskonacne petlje i totalne dezorjentacije. Epilog zamal slupan PASAT, tudj naravno sa ometanjem rostiljdjije krila zdrobljena. Ovako neslavni pocetak je nalagao radikalno menjanje pristupa.
 Odlazim ja u vezane.


 Dve godine bavljenja vezanim modelima razvija kod mene osecaj za letenje, upoznavanje sa GLOW motorima i tehnike pravljenja modela. Usled saradnje sa firmom MIBO iz slovenije i njenim vlasnikom Bogom pocinju konsultacije sa cime da predjem na RC.
Odluka je pala na PARKY elektro visoko krilac. Stvarno preporuka je bila odlicna. Prestalo je lupanje i pocelo je uzivanje.


Sledece je bio visokokrilac koga je izradio Bojan i kroz neku trampu stigao do Bosketa koji mi ga je poklonio. Lep rad ali model tezak i brz. Bez obzir osposobio me je za sledeci korak i pokazao da cim se opustis odma ostanes bez krila.
Stvara pocetnu ideju cuvanja avi repova (prvi u kolekciji). Pocetak druzenja sa Cokom donosi i moje druzenje sa njegovim KUGAROM


avion koji prosiruje vidike. Ali u Maloj Ivanci rakija dobrodoslica pre letenja i Kugar iz ledjnog leta umesto na gore ode u zemlju. Dok se on popravljao dokopam se KAPA Bate iz Novog Sada. Dragance iz vrsca ga nije izvukao iz kovita tako u strunutim delovima menjasmo se ja njemu FLAY_Q jedrilicu elektro a on meni strunutog KAPA 232.


Malo se raadilo i on postade avion za letenje. Posle nekog vremena iz cista mira udje u kovit i pade u kukuruz. Ma kakav kukuruz cista prasuma cak je Mirce ispevao pesmicu a Ivan jedva preziveo od alergije. Namucio me taj avion svaljivao se na krilo. Dodje jedan dan Slovenac Bogo Predstavnik GRAUPNERA pa mi kaze da je GRAUPNER svima slao nova krila jer su u kitu bila krila sa greskom. Posle tog saznanja izgubio sam volju i gurnuo ga u kolekciju cuvanja repova.
Porucim F4U GRAUPNER 176 cm raspon krila OS 120 4-takta. Lepa sprava sastavi je ali za teziste jos 250g olova poleteo ga Coka lepo leti u njegovim rukama a ja nesmem mene je iskostao. Trazi jos olova a i retrakt mu slab nije za nase piste ceka da napravim fiksni stajni trap pa da ga malo letim.



Inace zaboravih da kazem pravi krivac za sve je Gagi. Uradim ja njemu neku auto dizalicu kad smo dosli kod placanja ja ugledam CESNU lepa ali napadala prasina nesto para i kompezacija za obavljeni posao kad etoti cesna postade moja. Dugo sam je radio uz budni nadzor Coke koji je ujedno pomogao i da se ofarba po mojim zeljama.



Nastavak sledi kad slozim jos slika malko pricekajte ima toga jos  :sljus

Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Matić Dragan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 273
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #1 on: January 29, 2009, 06:09:48 PM »
Dragance iz vrsca ga nije izvukao iz kovita tako u strunutim delovima menjasmo se ja njemu FLAY_Q jedrilicu elektro a on meni strunutog KAPA 232.




da kao sto gile rece vadjenje iz kovita mi nije bas islo tih dana, u svakom slucaju i nisam bas bio pametan kada sam to vezbao sa novim modelom, evo kako je model dosao kod gileta. inace lep model steta sto niko nije imao srece sa njim.






« Last Edit: March 07, 2009, 02:20:50 PM by GILE »
ex pseudonijum: mat

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #2 on: January 29, 2009, 10:23:58 PM »
 :)aplauz

moze li se znati koji je model skroz desno sa trokrakom elisom (na slici sa crvenim kombijem)
nesto mi je pao za oko.

pozdrav

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #3 on: January 29, 2009, 10:49:55 PM »
Model za koji pitas je chipmunk, vlasnik je Ljuba tip u zutoj majci na slici. Upravlja se preko sajli nije RC komandovan.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #4 on: January 31, 2009, 03:01:08 PM »
Mircetu sam zahvalan sto je uradio nalepnice tako da izgleda kao sa slike. Jedino sto smo tekstove prilagodili nasim reklamama.
Vise o ovom modelu mozete videti na ovoj strani: http://rcfly4um.org/index.php?topic=13.0
Flay for Fan – Palic 2007  kupim EXTRU 300 CM-pro.
Kako sam ja uzivao sa tim avionom i R-10RU Ruskim motorom (prvi snimci iz vazduha http://rcfly4um.org/index.php?topic=9.0 ) sve do Dragancetovog mitinga u Vrscu bilo nekog vetra dvaputa mi u toku leta kacket oduvo sa glave pa i EXTRU oduvo u ledinu ostade rep za kolekciju.


Sta cu kako cu ajde Gileta 3D mala mu cena a i ASP 60 4_takta dono Mirce ja sastavio i kreno da uzivam.
 Slusa sve moze i da hoveruje ali nikako da ga spustam u hoverovanju samo mogu da ga penjem. Odlucim da pomeram teziste treba mi malo repatiji. Malo pogresim pa pomerim baterije mnogo toliko je bio repat da je na kraju njegov rep zavrsio u kolekciji.
 

Sada letim FRENZI 3D, EXTRU 300s, KUGARA (repariranog), PARKY i MUHU. Na sklapanje cekaju ULTIMET (Joletov), KORSER prerada trapa, izrada IK-3 i Gile moje konstrukcije.
Najlepse vreme provodim u drustvu PROPAST UZ RAZONODU na aerodrom 13 MAJ.



Mogu da se pohvalim da sam radio pneumatski stajni trap za firmu MIBO-jet i njihov model A10 koji je osvojio silne nagrade na TOP GAN-u 2008 na kom je Mirce bio. Od njega sam saznao da je americki deo ekipe mnogo toga preradio tako da nisam siguran da je na modelu sa slike stajni trap u potpunosti moja izrada. Uradili samo oko 50 kompleta sto znaci da u svetu na nekih pedesetak aviona je proizvod moje radionice.





Bice jos ali kasnije  4e  (work)  4e  (<--)
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #5 on: January 31, 2009, 03:06:13 PM »
50 ćopavih modela  :sljus!?! Greota bre Gile  :hehe! Nego, čini mi se da sam viđao ovu ekipu za elementarne nepogode sa velike slike?!?
« Last Edit: January 31, 2009, 03:19:58 PM by Lazo »
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #6 on: January 31, 2009, 03:26:16 PM »
Lazo  nadam se da cu doziveti da ih bude pedeset u kolekciji repova. Veliki pozdrav od ekipe za elementarne nepogode bese pijes crno pivo  :hehe
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Dragisa Mitrovic (Gile)
« Reply #7 on: January 31, 2009, 03:51:54 PM »
Ma kavi! VEEEELIKO crno pivo  ()-() (:beer:)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!