Author Topic: Problem sa Kyoshovim motorom!!  (Read 5505 times)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Problem sa Kyoshovim motorom!!
« on: July 20, 2011, 09:14:48 PM »
Upalio motor i unistio klip i klipnjacu.Motor je par sekundi radio pod punim gasom i odjednom se ugasio.Stanica je bila ukljucena kao i prijemnik.Mogu da dodam da je motor bio razradjen.Ako neko moze da pomogne sa idejom gde mogu da nadjem polovne delove ili neki polovni motor neka se javi.U pitanju je model Kyosho inferno 7.5 sport 3.Pozdrav

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #1 on: July 20, 2011, 10:25:53 PM »
Koje gorivo si koristio, i koliko ima od zadnjeg paljenja ?  ja sam imao slican slucaj, ali srecom pa je bilo bez vecih posledica.

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #2 on: July 21, 2011, 01:29:40 AM »
Koristio sam tornado 16%.Mozda pre toga nekih mesec dana nije paljen.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #3 on: July 21, 2011, 05:02:07 PM »
Kako znas da si unisto bilo sta ?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #4 on: July 21, 2011, 05:12:47 PM »
Rasturio sam motor i video da je stradao klip i klipnjaca.

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #5 on: July 22, 2011, 12:12:40 PM »
Rasturio sam motor i video da je stradao klip i klipnjaca.

To si vec napisao , nego reci kako su `stradali` klip i klipnjaca, pukli? istopjeni? prosla klipnjaca kroz klip.... objasni...

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #6 on: July 22, 2011, 02:17:51 PM »
Klipnjaca je pukla na pola,a klip je napukao na vise mesta.

Offline firtz

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 64
    • Firtz
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #7 on: July 24, 2011, 10:41:06 PM »
Jesi li pokušao da ugasiš mašinu kad si video da se otela kontroli? Prst na filter za vazduh i prekid kiseonika...

Ako je radio u mestu pod punim gasoom bez zagrevanja, vrlo moguće je da se pregrejao za kratko vreme, a to može dovesti do spaljivanja klipa (kao što si i rekao ispucao je) do pucanja klipnjače jer se termički preopteretila i često i do oštećenja same stubline.
Ovo se neretko dešava i na motorima kompresora koji su sa vazdušnim hlađenjem ako se u nekom trenutku smanju protok ulja i onda najčešće pica klipnjača i razleti se klip.
Nenad Djordjevic, inženjer elektrotehnike
firtz79@gmail.com

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #8 on: July 24, 2011, 10:51:32 PM »
U ovom slucaju cilindar nije stradao.Iskreno da ti kazem da nisam ni stigao da pipnem filter.Sve se to odigralo u par sekundi. mmmm

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #9 on: July 24, 2011, 11:11:25 PM »
Ja sam te pitao za gorivo, jer sam ja imao problema sa mojim modelom posle razrade novog motora OS max46, nisam ga palio jedno 2 nedelje, a zadnji put koristeno gorivo tornado sa 10% nitrometana, sve je bilo ok, samo sto nisam mogao da okrenem radilicu, lezajevi su toliko zaribali da kad sam ih na silu razradio da sam imao oko 1mm zazora, da ne verujes. kupio sam nove kvalitetne lezajeve i stavio.

  a kad sam isao da pazarim camac, slicno se desilo sa celicnom oprugom u poteznici, sva je ispucala, e sad, nas kolega SRPSKA POSLA , sumnja da je od nitrometana, jer je agresivan dosta, mada sam i na nekim forumima naletao na slicne price, a posto ti je cilindar a u stvari hilzna celicna ne znam da nije i ona ostecena?

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #10 on: July 24, 2011, 11:48:42 PM »
Koristio sam tornado 16% i to po preporuci jer je motor razradjen sa tim gorivom pa da se ne bi ponovo stelovao sa jacim procentom.Meni u celoj prici nije jasno otkud pun gas kada su stanica i prijemnik bili ukljuceni?! mmmm

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #11 on: July 25, 2011, 02:12:49 AM »
Iskusio sam da ne stavim jedan sraf koji drzi karburator a ima 2 ukupno, to ti je vec rupa od 3mm pri cemu sa dodatnim otvorom na karburatoru ima dovoljnu rupu kao da je otvoren karburator na pola gasa, a ako nema opterecenje, u mom slucaju propeler nije bio u vodi.

   Ali ne razumem te jedno, jel servo otvorio mozda skroz karburator ?  Da nije stanica imala invertovan gas, pa kako smanjis od doda kontra, znaci pun gas.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #12 on: July 25, 2011, 03:17:22 AM »
evo da pripomognem ako mogu, koliko sam uspeo da zapamtim ispravio bih par stvari !

Cilindar je kod tih a i vecine slicnih motora MESINGANI a ne celicni ! posebno se jako tesko nalazi posto ide u kompletu sa klipom zbog jako pipavog i preciznog zazora.

Zapusavanje prstom filtera za vazduh radi gasenja motora je neupotrebljivo kod vecine modela, jedino sto bi moglio je skidanje filtera i zapusavanje karburatora a to je dug proces u toj i slicnim situacijama. Najbolja resenja su zapusavanje auspuha sa bilo cime sto ce izdrzati njegovu temperaturu cak i samo posle par sekundi rada i prikidanje dotoka goriva stiskanjem creva za dotok istog (ne bas sjajno resenje posto se posle ovoga zbog osiromasenja smese dodatno podigne broj obrtaja na sekundu dve, ako je sve nastelovano kako treba a ako je vec siromasna smesa gasi se momentalno).

Nagla tura posle paljenja skoro sigurno je uzrok prevelike otvorenosti karburatora 99% onaj jedan moze biti splet okolnosti u kome je neki fals i kolicina goriva bas tako potrefljena ali to bih iskljucio kao varijantu jerbo je verovatnoca astronomska.

I na kraju ne vidim poentu crtanju gde je klip pukao i kako, dal se klipnjaca istopila ili prepolovila, u vecini slucajeva prvo strada klipnjaca a ona povuce jos par delova sa sobom jer u obrtajima delovi metala koji skacu po kucistu nisu zdravi za isto :) ...ako neko ima polovnih delova u dobrom stanju nek ponudi (ja ih na zalost nemam) a novo se svakako moze dobaviti ali je cena kao i uvek malo problematicna :)

Offline alpha

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 294
Re: Problem sa Kyoshovim motorom!!
« Reply #13 on: July 27, 2011, 12:10:16 AM »
Ipak cu na kraju kupiti polovan motor.Cena polovnog motora i novih delova je skoro indenticna!!